כפפות רכיבה ארוכות הן בין האביזרים הראשונים שיוצאים אצלי מהארון בתקופת מעבר. בעוד הגוף והרגליים מתחממים ברכיבה, כפות הידיים רק הולכות ומתקררות מהרוח שנוצרת בתנועה. לקחתי למבחן קשוח בשיא החורף את כפפות החורף של בונטרגר ולא רציתי לרכב עם פחות מזה.

ביגוד חורף לרוכבים הוא תחום שבכל שנה חווה את אותו סיפור בו היבואנים והחנויות מתחילים להצטייד כבר בספטמבר. גישת הרוכבים בעונה זו בדרך כלל מסתכמת ב”כמה קר כבר בחורף הישראלי?!” וחודשיים אחר כך ניתנת התשובה הכואבת לשאלה. זר לא יבין כמה קר יכול להיות ברכיבת אופניים בשעה מוקדמת של הבוקר כבר בעונות המעבר, גם אם לפעמים בצהריים באותו יום הטמפרטורות נושקות ל-30 מעלות.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

כפפות Bontrager Velocis Windshell

 • חוסמות רוח וגשם
 • בד: Profila Windshell
 • ריפוד: InForm Fusion GelFoam
 • סיליקון ESwipe בקצות האצבעות לתפעול סמארטפון עם הכפפות
 • ציפוי חיצוני עור סינטטי
 • שכבה פנימית של מיקרופליז
 • אמצעי הידוק: סקוץ’
 • מחזירי אור על גבי האצבעות וגב כף היד
 • מידות: XS, SM, MD, LG, XL, XXL
 • מחיר: 290 ש”ח ברשת חנויות טרק ובחנות האונליין של CTC
Bontrager Velocis Windshell

טבלת מידות הכפפה המומלצות לפי קוטר כף היד. מקור: אתר היצרן

מה הן כפפות חורף ומה חשוב שיהיה בהן?

ככלל, ניתן לחלק את כפפות החורף לשלוש קטגוריות: כפפות סתיו/אביב, כפפות חורף סטנדרטיות, וכפפות חורף עבות במיוחד לרכיבה בקור קיצוני ואף בשלג. הבונטרגר Velocis Windshell משתייכות לקטגוריה השנייה של כפפות חורף והן אף נוטות לכיוון קטגוריית כפפות חורף עבות במיוחד. בחבישה ראשונית התחושה היא של כפפות אופנוע מאסיביות, במיוחד לאור השימוש בעור סינטטי ופליז. הן עשויות משילוב של בד Profila Windshell קל, חוסם רוח ועמיד לגשם יחד עם עור סינטטי ופליז. בצדה הפנימי של הכפפה ישנה תוספת ריפוד מסוג InForm Fusion GelFoam לאחיזה נוחה יותר ושיכוך על פני הכידון ובקצות האצבעות תוספת סיליקון Eswipe המאפשרת לתפעל את הסמארטפון גם מבלי להוריד את הכפפות. זהו חידוש מרענן מאוד עבורי ויכולתי להשתמש בסמארטפון בקלות גם כשהכפפות על ידיי.

המאפיין הכי חשוב בעיניי של כפפות לחורף הוא בידוד לרוח. מי שנתקע פעם עם כפפות קצרות כאשר קר מדי עבורן, בוודאי מכיר את המלכוד בו הטמפרטורה המורגשת ברכיבה היא משמעותית נמוכה מאשר הטמפרטורה המורגשת בעצירה בשמש. במצב כזה לפעמים מעדיפים פשוט לעצור ולהתחמם או לרכב לאט. כפפות הVelocis Windshell מצטיינות בכך בזכות שכבת העור הסינטטי שמבודד לחלוטין מהרוח. גם בטמפרטורות חד ספרתיות נמוכות הן לא התקשו לעצור את הרוח הקפואה מלהגיע אל כפות הידיים לרבות לאחר זמן רב ואפילו בגשם. רוכבים מיטיבי לכת ידרשו גם עמידות בגשם ויקפידו על פרט זה עבור הכפפות אפילו יותר משאר הציוד, בצדק. גם בזה כפפות הבונטרגר עמדו בגבורה והשאירו כל טיפת גשם בחוץ, גם ברכיבה בגשם רציני שחדר מבעד לכשאר הביגוד שלי.

כפפות לחורף אופניים

הגשם, הרטיבות והקור נשארים בחוץ

חם ונעים בכפפות האלו כמו בשמיכת פוך טובה

כשלובשים את הכפפות התחושה היא של חימום נעים ושכבת הפליז הפנימית נעימה למגע עור הידיים. אפשר לחבוש אותן לאורך כל הרכיבה וכמובן שבחרתי להשתמש בהן גם לרכיבות העירוניות שלי במהלך התקופה. כמו כל דבר מחמם ונעים בחורף, זה בד”כ בא שלוב עם עובי מסוים ואלו בהחלט הכפפות העבות ביותר שפגשתי. אותה שכבת עור סינטטי שמצטיינת בבידוד מקור, רוח וגשם היא בדיוק גם מה שמעבה את הכפפות ומגביל מעט את התנועתיות בהן. כנראה שלא כל אחד יאהב את התחושה, אך אני אישית מעדיף את החום והבידוד והן לא הגבילו אותי כלל ברכיבה כולל העברת הילוכים בשיפטרים אלקטרוניים בעלי לחצן העברה קטן יותר. בהפסקת קפה לעומת זאת, העובי כבר מכביד ואי אפשר להרגיש חופשי איתן או לשלוף משהו מהכיס בשל העובי שלהן. כאן כבר חייבים להוריד אותן וזה פחות כיף מכפפות צמודות שיכולות להישאר על היד תמיד.

כפפות Bontrager

הריפוד בקדמת כף היד עשוי ג’ל דחוס כך ששכבה מאוד צרה שלו מאפשרת נוחות גבוהה של הכפפות גם לאורך זמן רב על הכידון. האחיזה של הכפפה בסרט כידון טובה מאוד ואין את ה”החלקה” של היד בתוך הכפפה שלפעמים מורגשת בכפפות חורף. גזרת הכפפה נוחה ואינה “חותכת” את קרומי השחייה של האצבעות, מה שבדרך כלל מגלים רק תוך כדי רכיבה. בכל מקרה בטרק ישראל השכילו להבין שיש מוצרים שונים שמתאימים לאנשים שונים וטוב לדעת שגם עבור אלו שלא התחברו יש לכל מוצרי בונטרגר מדיניות החזרה של 30 יום כך שלא צריך להמר וניתן להרגיש ביטחון בקנייה, גם בחנות האינטרנטית של טרק ישראל.

 Bontrager Velocis Windshell

מדוע כדאי לקנות את כפפות החורף האלו?

מבין שלושת הקטגוריות לכפפות חורף שהזכרתי, ניתן לומר שהקטגוריה השלישית של כפפות לקור קיצוני פחות רלוונטית לישראל. אם כן נותרנו עם כפפות לעונות ביניים וכפפות חורף. אילו כפפות לבחור? התשובה הטובה ביותר היא זוג אחד של כפפות מעבר וזוג אחד של כפפות חורף טובות בדיוק כמו הבונטרגר האלו. אם אתם ממש מתעקשים, או מתקמצנים, רק על אחד מהם, אז התשובה החד משמעית היא כפפות חורף. הסיבה פשוטה והיא שאפשר תמיד לקחת כפפות קיץ בכיס, ואם נהיה ממש חם אז להחליף לכפפות קיץ בהפסקת קפה כשהשמש כבר ממוקמת היטב בשמיים.

כל רוכב אופניים מכיר היטב את החשיבות של הפרטים הקטנים וכמו בסיפור הנסיכה וגרגר האפונה מתחת למזרן, כשרוכבים על האופניים, במיוחד בתנאים מאתגרים, כל אי נוחות כמו קצות אצבעות קפואות יכולים להרוס רכיבה שלמה. עם כל הכבוד ל”כמה קר כבר החורף בישראל?!” הציני שנשמע באיזור ספטמבר, בינואר כבר כולם יודעים שאין לזלזל בו, ובמיוחד לא ברכיבת אופניים. עבור 290 ש”ח ברשת חנויות טרק אתם יכולים לפתוח לעצמכם לגמרי את הרכיבה בקור קיצוני ובגשם. המהדרין שמעוניינים להשקיע אפילו מעט יותר יוכלו לבחור בדגם הקצה של בונטרגר, Bontrager Velocis S1 Softshell העולות 320 ש”ח. טריינר לחורף עולה הרבה יותר מזה.

רכיבה בחורף כפפות

יתרונות וחסרונות של כפפות בונטרגר Velocis Windshell

יתרונות:

 • בידוד מצוין מקור, רוח וגשם גם לאורך זמן רב ובתנאי חורף רציניים
 • מראה יוקרתי בזכות העור הסינטטי
 • נוחות וחמימות של כף היד בתוך הכפפה מבלי לצבור לחות
 • סיליקון ESwipe המאפשר תפעול סמארטפון ללא צורך להסיר את הכפפה

חסרונות:

 • עלולות להרגיש מעט גדולות ומגושמות עבור חלק מהרוכבים
 • פער מעט גדול שחוויתי בגדלים בין מידות מדיום ללארג’ ביניהן התלבטתי הקשה למצוא את המידה האידיאלית
מאת: אדם סימן טוב
תמונות: אדם סימן טוב, יוג’ין לויט