אין מישהו שלא טייל באזור קר של העולם שלא שמע את המשפט ״אין מזג אויר לא מתאים, יש רק לבוש לא מתאים״. לעומת זאת במדבר בהחלט יש מזג אויר בלתי אפשרי ולכן אומרים: ״אין מזג אויר לא מתאים יש רק שעה לא מתאימה״ גם בשיא הקיץ אפשר לטייל במדבר, פשוט לא במשך היום.  בסדרת התוכן הבאה בת 4 פרקים, שי יגל מביא לכם רעיונות מעולים לרכיבות לילה קרירות גם בקיץ!

אל הפרק הראשון: סדום ונחל פרצים

בהר הנגב הימים חמים והלילות קרים, לאורך כל השנה אויר הלילה קריר ויבש. מזג אויר מעולה לפגוש את הסינגלים המתאגרים של הר הנגב גם בקייץ. בחורף כאשר בצפון גשום, מגיעים אל השבילים בעלי השמות האקזוטים (אבטיח, הללוויה, געדה, מנגו) מאות רוכבים, אז מאות רוכבים לא יהיו פה, כנראה שתהיו לבד (לא לבד לבד כן? לבד עם חברים) זה רק מוסיף לחוויה.

יש סינגלים רבים במדבר, דרך הסוכר, שביל ישראל ממצדה לים המלח, מקטעים אחרים בשביל ישראל ועוד אבל האיסור על רכיבת לילה בשמורת טבע, הרצון למצמצם סיכונים, ומזג האויר הנוח הופכים את רכס משורה לאטרקטיבי במיוחד. זו אינה שמורת טבע ככה שניתן לרכוב ללא חשש קנסות וחשוב לא פחות ללא הפרעה לבעלי החיים בשטחים רגישים. למרות שאלו סינגלי מדבר קשוחים הם קרובים יחסית למקומות ישוב לכביש ודרכי ההגעה אליהם במקרה הצורך נוחות ומהירות הרבה יותר מאשר בדרך הסוכר או באזור ערד. לעומת אזור ים המלח ומדבר יהודה שבהם גם הלילות יכולים להיות חמים מאוד, בהר הנגב הלילות קרירים ונעימים.

בייקפאנל גם בטלגרם – הציצו בזה פה!

בניגוד לנחל פרצים אין טעם להגיע לפה בלילות ירח מלא דווקא, אור הירח אינו מספיק לרכיבה בטוחה בסינגלים המאתגרים ככה שבכל מקרה יש צורך ברכיבה לאור פנסים. דווקא הלילות היותר חשוכים יהיו זרועי כוכבים ככה שברגע שתעצרו לנוח ותכבו את הפנסים בזכו בשמים מרהיבים. האתגר המשמעותי ביותר הוא הניווט רצו לרכב עם מישהו שמכיר את השבילים ובמידה ואין כזה, אז לעקוב מקרוב אחרי מכשיר הניווט, זה לא הזמן להתחיל לאלתר  קיצורי דרך. לא לשכוח שמדובר בסינגלים קשוחים למדי שמתאימים לרכיבת לילה לרוכבים מנוסים בלבד. 

מזג האויר באזור מאפשר רכיבה נוחה  גם בשעות הבוקר המוקדמות עד השעה 8 בערך, אידאלי להגיע ביום חמישי בערב רכיבת לילה, לינה באחת החוות באזור, רכיבת בוקר בשישי וחזרה הביתה ישר לאסוף את הילדים מהגן.

 

סינגלי רכס משואה מרחק: 16 ק”מ | זמן: שעתיים | גובה מצטבר: 456 מ’

להורדת קובץ המסלול לחצו כאן

 

דגשים לרכיבות לילה

רכיבת לילה דורשת הכנה, אפשר לצאת גם למסלולים מאתגרים ומורכבים אם מתכוננים כמו שצריך. אז מה בעצם צריך כדי לצאת לרכיבת לילה מהנה ובטוחה?

  1. אופניים – לוודא היטב את תקינות האופניים וערכת התיקונים שלכם, בלילה נוח פחות להתמודד עם תקלות ורצוי להימנע מהן כמה שאפשר.
  2. פנסים- לא משנה אם יש ירח או אין ירח, סינגל או דאבל חובה לרכב לפחות עם פנס אחד על הכידון ולהביא פנס להחלפה למקרה שהפנס הראשי לא עובד, זה יכול להיות גם פנס ראש סטנדרטי שיאפשר לכם לצאת מהשטח בבטיחות.. 
  3. ניווט – במסלולים מורכבים בטח במדבר תרכבו עם מוביל שמכיר. גם אם מדובר במסלול שכבר רכבתם באזור שאתם מכירים, הניווט בלילה מורכב הרבה יותר ולכן חשוב להצטייד באמצעי ניווט גם אם זה הטלפון שלכם עם מספיק סוללה.
  4. לא לבד – פשוט ככה.
  5. ניהול סיכונים שמרני (תיזהרו קצת יותר) – זה לא הזמן לקפוץ את הדרופ הזה שלא היה לכם אומץ, או לקצר איזה שניה מהסטרבה, נשמע בסיסי אבל קחו פחות סיכונים, ואם יש צורך רדו מהאופניים זה לא כל כך נורא כמו שזה נשמע. 

 

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים