פורמולה היא יצרנית איטלקית של בולמי זעזועים ובלמים לאופניים. בשוק שנשלט לגמרי על ידי שימנו וסראם היא מציעה זווית ייחודית למי שרוצה לרכוש מוצרים שונים, יפים, ואחרים. אלון שפר מסינגל טרק מספר לנו שהוא הנציג למותג הבלמים האיטלקי. 

חדש בסינגל טרק

אלון מספר: “הם פנו אלי לאחר המלצה של מי שהיה המנהל הטכני של פוקס שמייעץ להם (האבא הרוחני של כל בולמי פוקס שאנו מכירים ומשם מכיר את סינגלטרק ואת אלון). הם חיפשו נציג בישראל. בהתחלה הייתי סקפטי, כי בד”כ המוצרים שמגיעים עם האופניים טובים. לא הייתי בטוח שיש לזה מקום בשוק הישראלי ואמרתי להם את זה והתשובה שלהם הפתיע אותי: הם אמרו- הכנס למבחנים הבינ”ל, קרא קצת… מסתבר שיש להם חוות דעת מעולות והמבחנים מצוינים, אז החלטתי לנסות. שפני הנסיון הראשונים היו אני ותהילה (אשתי). שנינו רוכבים הרבה מאוד ומתחרים באפיק כל שנה, ובעיות שהיו לה במפרקים ברמה שכבר הפריעה לה להגיע לאפיק, כמעט נפתרו מאז שהתקינה את הפורמולה”. 

הזמנה – הצטרפו לניוזלטר שלנו:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים
 

אפשר לספר בנוסף לדברים שנאמרו על ידי היבואן, שפורמולה התמודדה בעבר עם תדמית של חברה בעלת מוצר מדהים אבל בעייתי ברמת האמינות. מוצר שכל עוד הוא עובד, הוא עדיף על שימנו, אבל ברגע שיש בעיה המצב מסתבך. לעבר לדברי החברה ולדברי היבואן, זה שייך לעבר. הטכנולוגיות השתנו לגמרי, קווי המוצרים חדשים, השמן הוא שמן מאותה משפחה שמשתמשים בה בשימנו (בניגוד לעבר הבעייתי) ולטענת היבואן אפשר לתת הזדמנות חדשה למותג כי זה לא מה שהיה בעבר. זו גם הסיבה לשם המוצרים: Cure – לרפא או לטפל.

פורמולה

היתרונות: מודולציה, עיצוב ומחיר 

המסר של אלון למי שמחפש לשדרג את הבולמים שלו הוא ש”המודולציה של פורמולה היא ברמה אחרת משל המתחרים”, כך טוען אלון: “יכולת הבלימה מאוד מודולרית. אתה לוחץ ואתה מקבל בדיוק את העומס שאתה רוצה. המוצר גם יפה יותר, בעיצוב בולט איטלקי, עם שלוש אופציות עיצוב: שחור, כסף וזהב.

גם המחירים הם מחירים של שחקן שרוצה לחדור לשוק הישראלי, אל מול שני שחקנים שהשליטה שלהם בשוק מאוד גבוהה. פורמולה היא הזדמנות לקבל מוצר מקביל במחיר זול בהרבה. במקום לרכוב על SLX רגיל או XT רגיל, בפורמולה אפשר לקנות את דגם Cura4 ולעבור משתי בוכנות לארבע בוכנות באותו תקציב. 

ה Cure 4 בעלת ארבע הבוחנות עולה 1600 ש”ח לצרכן- כולל ידיות (ידיות זהות לימין ושמאל), לא כולל מתאמים לידיות של שימנו וסראם (למי שיש ידיות בהן כפתורי מעביר ההילוכים משולבים ביחידה אחת עם ידיות המעצור, לפורמולה יש מתאמים לכך).”

יש דגמי 4 בוכנות וגם 2 בוכנות

“ליין המוצרים מתחיל בדגם העליון, היקר ביותר: CuraX שלו שתי בוכנות. כל החלקים עשויים טיטניום, קליפר מטיטניום, צינורות קבלר, ידיות קרבון. מגיע בזהב, כסוף ושחור. שוקל 36 גרם פחות מהמערכת הרגילה ליבבני משקל. עלות: סט ידיות ימין ושמאל, 2600 ש”ח. 

הרמה מתחת לזה היא ה- Cura4 כאמור ב 1600 ש”ח והרמה הבסיסית היא ה Cura – עם שתי בוכנות, 1300 ש”ח.

מעצורי פורמולה

אין הבדל מהותי בטיפולים. לבלידינג יש כפתורים בשני הצדדים של כל ידית. מאוד קל לעשות את זה, ואנחנו מספקים ערכות לבלידינג. ההבדל בין 4 בוכנות ל 2 בוכנות זה הבדל בין שטח מגע של 36 מ”מ ל 24. 4 בוכנות נותנות שטח מגע גדול יותר עם הדיסק. המודולציה משופרת ב4 בוכנות משום שהשמן מתפזר על פני יותר שטח אף הוא. אגב הדיסקים של פורמולה עבים יותר משל שימנו (2 מ”מ) אבל לא בטוח שזה עדיף לכולם (יכול להיות יותר רגיש למגע וכיוון). לא חייבים להחליף דיסקים.
לפורמולה יש אפשרות לידיות עם כיוון מרווח היחידות לדיוק של רמת הרגישות מהידיות בצורה מאוד קלה. 

קב’ הווטסאפ של בייקפאנל, כנסו:
בייקפאנל ווטסאפ

עוד מספר אלון: “סינגל טרק היום הלך לנתיב פחות מכירתי והרבה יותר טכני- מעבדת שירות לפוקס. מוצר כמו הבלמים של פורמולה (לא עוסקים בבולמים שלהם) הוא מוצר מתאים. אנחנו יודעים לתת את השירות ולא יהיה מצב שלקוח יתקע. המוצר מגיע עם שנתיים אחריות והגישה תהייה החלפות חלקים תקולים ופחות לתקן אותם. הרבה מאוד מהקיטים שנמכרו – עברו למנהלי חנויות. לדוגמה גלי ממשמר העמק לקח לו ולענבר, עוד בחור מרוזן ומינץ חיפה ועוד”. 

מעצורי פורמולה

תסריט הקניה- די נדיר לטעמי

לרכישה: ההפצה מתחילה בימים אלה והיא בעיקר אצל אלון עצמו בסינגל טרק. חנויות בד”כ לא מחזיקות מלאי, אבל תוכלו להזמין ישירות מאלון. באתר של סינגל טרק יש רשימת חנויות שיכולות לתת שירות למוצר. 

“אני מכוון ללקוחות שרוצים מוצר ייחודי, שנראה טוב יותר, וברור שזה לא הולך להחליף את מכירות ה SLX בגדול בשוק אלא לאנשים עם טעם ספציפי.”

כעת, אחרי הפרגון לאלון ולחנות סינגלטרק שהיא באמת חלק בלתי נפרד מהתרבות של האופניים בישראל,  צריך להבין שמדובר בנישה לא ענקית, אלא אם יקרה פה איזה סחף מעניין ומסקרן משימנו וסראם לפורמולה. 

מה המוטיבציות? הרי רוב האופניים מגיעים עם קיטים ומצוידים לגמרי. לכן התסריט הוא שדרוג של מוצר קיים (זה לא מגיע ל OEM) – וזו סיטואציה נדירה. העלות של שבר צריכה להיות כה גדולה והעצבים על השירות והיבואנים הקיימים ששולטים פה בשוק ההיי אנד עם שני מותגים בלבד כה גדולים, שהלקוח יחליט ללכת על פורמולה. בעצם… תוך כדי שאני כותב את זה אולי יש כן מספיק אנשים שנתקלו בבעיה כזו?! 

בנוסף יש כאלה שרוצים גימור זהב ולשם כך יש פה הזדמנות נדירה להשיג בלינג של ראפר עם יהלומים בשיניים ואקדחים מוזהבים: 

מעצורי פורמולה

עוד הערה כנה שלי לסיום היא שרכבתי שבועיים עם האופניים הפרטיים של אלון, הראדטייל XCO. אמנם לא רכבתי בסביבת ירידות ארוכות ומאתגרות, אבל ההתנסות שלי לא שכנעה אותי שיש הבדל דרמטי כנטען. כן יש מוצר סבבה לגמרי. אני רוכב בשגרה עם XTR די וותיק והוא הרגיש לי מעט עדיף Cure 4, אם כי לא עדיף ברמה שיהיה שווה לשלם המון על הפרש כזה. ניואנסים. (משקלים מאוד מורכב להשוות כי יש הרבה חלקים קטנים וכל יצרן מודד סט חלקים מעט שונה, ה Cure 4 שוקל 379 גרם לפי הצהרת יצרן). 

“אני מכוון מאוד לאופניים חשמליים שצריכים איכות בלימה גבוהה. המעצורים האלה, משפרים את השליטה בסיבובים, את יכולת העצירה. הוויסות של המהירות הרבה יותר טובה, רגישה.” אומר אלון. 

אל פורמולה באתר סינגל טרק – עם כל הפירוט, משקלים וכו’: לחצו פה.