לפעמים נדמה שהעולם הפך להיות דו קוטבי: לכל מקום שתסתכלו יש רק שתי "מערכות הפעלה": פוקס או רוקשוקס ובמעצורים שימנו או סראם… אבל יש עוד, ורוכבים אניני טעם בכל העולם בוחרים לשדרג לחברות אחרות, שיש להן אופי, יכולות וסטייל של סדנאות שיפורים מתמחות. כזו היא Formula האיטלקית. בלב טוסקנה, קמה לה חברת בוטיק למעצורים ולמזלגות ושיכוך. לרוכב הישראלי יש לה בשורה לא קטנה: מזלגות שצריכים הרבה פחות טיפולים מכל חברה אחרת בשוק.

מאת: מ.נ. מערכות, יבואנית Formula.
לשדרוג לפורמולה פנו ליניב: 054-4580425

מסורת של אופנוענות איטלקית

כמו בחברות הגדולות הידע של Formula בתחום בולמי הזעזועים באופניים הגיע מעולם האופנועים. Formula קמה כתוצר של חברת אופנועים משפיעה בשם AIM. הבסיס החל בעיירה פראטו בלב טוסקנה המושלמת בשנות ה 70 המוקדמות כאשר עולם אופנועי האנדורו החל לפרוח. ב 1987 האופנוענים ב AIM זיהו את השלבים הראשונים של אופני ההרים בעולם, והקימו את Formula – אליה הביאו את החדשנות שייצרו באנדורו.

הנה פרסומת רטרו מהשנים הראשונות של הדאונהיל:

formula

1993 – ממציאת מעצור הדיסק הראשון באופני ההרים!

לאופנוענים זה היה כבר ברור אבל באופניים, כשאופני הרים רק החלו לתפוס את מקומם בעולם, זו היתה המצאה חדשנית ביותר: מעצור דיסק לאופני הרים. דגם ה Standard היה מעצור הדיסק ההידרואלי הראשון בעולם האופניים. באותו הרגע, עולם האופניים השתנה לתמיד.

בשנים שלאחר מכן הושקו דגמים נוספים בפורמולה: Evolution, B4 ,ORO ותפסו חשיבות הולכת וגדלה בעולם האופניים, וכמה אליפויות עולם בדאונהיל.

formula brakes

הליין הנוכחי

הנה כמה דגמים מיוחדים ויפים. הנה העיקריים שבהם:

  1. R1R – מעצור ה XCO והמרתון הקל בשוק. בעיצוב כסוף מבריק הוא מגיע למשקל מעולה של 267 גרם. יש לו פיסטונים של 22 מ"מ, עשוי טיטניום וקוולר. התכנון של הצילינדר שלו (pull-style master cylinder) מאפשר להחזיק את הידית קרובה יחסית לכידון, ומאפשר בלימה ללא מאמץ והארכת חיי המוצר בשימוש אצל הרוכב.פורמולה
  2. Cura – לרוכבי שבילים ואנדורו – זה המעצור שמתוכנן לעבוד בלי תקלות ולהתאים למקסימום הרוכבים. הוא אמין, יפה, ויעיל. הידית תוכננה להיות נוחה במיוחד, והוא עושה שימוש בשמן מינרלי. היתרון של השימוש בשמן המינרלי הוא ההתאמה שלו למזג האוויר בישראל- הוא לא רגיש לחום, ויעבוד באמינות כמעט בכל תנאי. בנוסף הוא ידידותי יותר לסביבה. יחסית למעצורים אחרים בשוק במחיר דומה הוא גם קל מאוד (404 גר').
  3. Cura 4 – לרייסרים באנדורו – זה הקצה של Formula שמיועד להביא את הביצועים הטובים ביותר בשוק לרוכבי אנדורו. 4 פיסטונים של 18מ"מ מייצרים כח עצירה מדהים (פיסטונים הם האלמנטים הדוחפים ומייצרים את כח העצירה והמגע של הפדים עם הדיסק). המודולציה מושלמת בזכות משטחי החיכוך שמייצרים הפדים, והתנועה שלו לאחר עצירה מייצרת מעבר חלק ונוח בין עצירה לשחרור, כל זה בלי להתפשר על אמינות.

בולמי זעזועים

הכניסה של AIM ו Formula לעולם בולמי הזעזועים החלה גם היא באופנועים ב 2012 (אגב, כשמביטים במומחי הבולמים בכל חברות האופניים בעולם כמעט כולם באים מתחום האופנועים בעברם). החזון והדגש של Formula מאז הקמתה וגם היום הוא על חדשנות. היא לא מפסיקה לשנות, לשפר ולעדכן את המוצרים שלה ומביאה פתרונות ייחודיים ועם אופי איטלקי, שונה – שאניני אופניים מיוחדים אוהבים.

יניב מור יוסף מחברת מ.נ. מערכות מספר דבר מדהים: כששאל את אנשי Formula כל כמה זמן צריך להביא את המזלג לטיפול אמרו לו: "אם זה עובד טוב לא צריך לטפל בזה". המזלגות של Formula מאופיינים בשימוש בקפיץ מכני לצד קפיץ אוויר, מה שמספק חווית בלימה טובה יותר משל מזלגות אחרים, במיוחד בתנודות הקטנות, אומר יניב.

בלמים

ליין מזלגות השיכוך של Formula כולל כמה מוצרים, ואנו נציג לכם פה את שלושת המוצרים הרלבנטיים ביותר לרוכב הישראלי:

  1. מזלג השבילים – 130מ"מ: דגם ה 33. הוא מיועד לרייסרים ורוכבים שמחפשים שיכוך מעולה במשקל של 1580 גרם בלבד. עושה שימוש בטכנולוגית ציפה פנימית (IFT) ותנועה חלקה של המזלג ברמה שאין כמוה בשוק. הקשיחות שלו מושגת באמצעות רגלי ה 33 ויש לו שליטה מהכידון (Remote Cartridge Control (RCC). הוא בר כיוונון להעדפות אישיות.
  2. מזלג האנדורו – 150מ"מ – דגם ה 35: אנחנו עולים ברמת האגרסיביות הטכנית, אל מזלג במהלך שבילים-אנדורו קלאסי. דרישות העומס עולות וכך קוטר הרגליים (35מ"מ). יחסית לקשיחותו ולמהלך שלו הוא מספק משקל מעולה של 1790 גרם!
  3. הטופ באנדורו- דגם ה Selva –  עם 120-180מ"מ של מהלך, בגרסת Boost. כל הטכנולוגיות של formula נכנסות לפה ומאפשרות שליטה מהכידון, התאמה אישית, ויחסי קשיחות-משקל מעולים. הוא מתאים לבוסט, ולמגוון גדול של גלגלים – מ 27.5 דרך 27.5 פלוס ועד 29. מאופין ברגישות לתנודות קטנות והתאמה לנחיתות הגדולות.

 

 

שירות – במרכז השירות של מ.נ. מערכות בעמק חפר

מ.נ. מערכות מספקת שירות במרכז השירות באזור התעשיה בעמק חפר. ברור לנו שאף אחד לא משדרג מזלג או מעצורים בלי להתנסות, ולכן – צרו איתנו קשר, ותגלו עולם חדש של שידרוגים ואיכות בלימה ושיכוך שלא הכרתם.  

 

מאת: מ.נ. מערכות, יבואנית פורמולה.
לשדרוג לפורמולה פנו ליניב: 054-4580425