אז בכתבות הקודמות ראינו שיש גישות שונות לעניין – ככל שתהיו חלק הדוק יותר מקבוצת רוכבי כביש רצינית יותר הסבירות שתתחילו לחשוב על זה גדלה. מתלבטים? גם אני התלבטתי. הנה עוד כמה טיפים ולקחי ההתנסות האישית שלי. מה לא עושים בשביל קוראי BIKEPANEL

פרסום חוזר של כתבה נהדרת שעשינו לפני כעשור, הפעם כמיני סדרת תוכן שלא נס ליחה. קראו קודם: חלק ראשון וגם חלק שני.

הצטרפו לניוזלטר – פעם בשבוע בלבד עם תכנים מעולים מהפאנל:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

נלך על “הברזילאי”? (עד איפה מגלחים? יש טיפים?)

העצה הברורה היא להשתמש קודם לכן במכונת תספורת. רועי קפאח: “במצב “פרווה” הכי קל לגלח את הרגליים אחרי שעוברים עליהן עם מכונת תספורת, אחרי המכונה השערות יורדות ונשארים זיפים קטנים והם קלים לגילוח. אני אישית מגלח עם ג’ל וסכין גילוח. ניסיון השנים הראה לי שסכינים זולים לא מתאימים לי, ההספק שלהם לא טוב ומצריך זמן רב וגם הפעמים היחידות שנחתכתי בגילוח היה עם סכינים זולים, מאוד ממליץ על סכין איכותי וחדש לכל גילוח.

את הגילוח יש לבצע אחרי המקלחת כשהעור והשערות רכים. טיפ נחמד שקיבלתי מידידה: לפני ואחרי הגילוח לעבור על הרגליים עם ליפה וסבון נוזלי נמרצות, הפעולה גורמת לכך שלא יהיו שערות כלואות מתחת לפני העור. עוד משהו חשוב, אם יש לכם אדמומיות על הרגליים, הדבר האחרון שיש לשים על הרגליים הוא קרם לחות וכו, זה מגביר את הגירוי, יש להשתמש במשחות נגד גירויי עור.”

נימי: “שמע סיפור: כשגילחתי מול מצלמות, לפינת האופניים בתוכנית האקסטרים בערוץ עשר, גילחתי רק עד גובה הטייטס, כלומר מבחוץ זה נראה טוב. יום אחרי הצילומים הלכתי לבריכה בקיבוץ עין-כרמל. מול המקפצות ישבו כמה חברים ומשפחותיהם ולגמו בירה. אני מגיע עם הספידו שלי, עולה על המקפצה וחצי קיבוץ נשכב על הדשא ומת מצחוק. היה לי ממש מכנס באגי משערות עד למעל הברך… טסתי הביתה וגילחתי את כל הרגל עד למעלה, עד לתחת. “

עד קו התחתונים הוא הקונצנזוס במחקר הקטן שערכנו, והתדירות כנראה שמשתנה לפי אופי השיער וצבעו. עבה ושחור – יותר, דק ובהיר פחות…רועי מגלח “בין שבוע לשבועיים. כשזה מציק או אין זמן, אני מושך את הזמן”.

אל תבקרו במאדם טוסו!

רוב הרוכבים משאירים את טקסי הסרת השיער בשעווה לחלקים הפרוורטיים במיוחד של תוכניות ריאליטי. הקונצנזוס הוא שזה כואב מכדי שיהיה באמת מעשי. יש כמה שדווקא המליצו, ואחד אף סיפר שלקוסמטיקאית שלו יש איזה שעווה מאלחשת שמפחיתה כאב.

צביקה עינב מהמרואיינים המליץ: “תאמינו או לא אבל דווקא לקופים מאיתנו, שעווה זה להיט. נכון, כואב לכמה דקות, מציק מעט לעוד כמה שעות, ומעט יותר יקר כי די קשה עד לא אפשרי לעשות לבד, אבל מה, עושה רגליים יפות וחלקות ולהרבה זמן. כמו טוסיק של תינוק. ואם אתם לא מקצוענים, הורדה אחת בתחילת הקיץ תעשה את הרגליים חלקות לחלוטין ללפחות כמה שבועות וגם לאחר כמה חודשים, השיער עדיין ישאר דליל בהרבה ממה שהיה. וגם כאלה שחייבים להיות חלקים כל הזמן, שעווה פעם בחודש או חודש וחצי ואתם מסודרים. אם מתחרים וחייבים לגלח זה נראה לי עדיף בהרבה מלגלח לפחות פעם בשבוע באמבטיה כמו אני לא רוצה להגיד מה.”

“לפני הקייפ אפיק הלכתי בקביעות לשעווה, עוד חלק מיחסי האהבה של רוכב אופניים לסבל. אחר כך גילחתי לפי שיטת אילן אידלסון: בכל יום במקלחת עושים רבע רגל אחר. עכשיו רק עשיתי ניסוי עם מכונת גילוח, לא יודע מה יהיה ההמשך. יש לך המלצות מודרנית?” שואל נימי. רועי לא מתחבר לשעווה אחרי שעשה זאת: “פעם אחת ואחרונה, שטפי דם נשארו אחרי הכאב של החוויה המפוקפקת..”

2-092

מבט מהיר בתמונה מראה מיד – עוצמת הוואטים המקסימלית של הרגלים המקועקעות והחלקות מאחורי גבוהה בהרבה משלי…

מועקות ותחזוקות

נימי: “עוד בעיה שלא מרבים לדבר עליה הם הזיפים: כשהם מתחילים לצמוח זה מגרד ואף כואב לשבת על כיסא (במיוחד בחלק האחורי של הירכיים, בהמסטרינגים. יש גם צמיחה כפולה של שערות מתחת לעור, פצעונים, בקיצור, זה לא עובר חלק ולא נראה מושלם כמו על החברה שלך”. רועי, אוונגליסט גילוח חולף על פני ההפרעות האלה כאילו הן לא שם: “יש פצעים שיוצאים לפעמים אחרי הגילוח וגירוי אדמומי על העור-זניח לחלוטין..”

עומרי נשבר בשלב מסוים ולמרות הצדדים החיוביים של הגילוח, לא ממשיך עם זה: “נראה לי שהסיבה העיקרית שבגללה הפסקתי לגלח זה בגלל התחזוקה וההתעסקות שזה מצריך ממך. אתה מגלח ואחרי יומיים שלוש אתה מתחיל להסתובב עם זיפים מכוערים שגם דוקרים את הגיברת. בצורה לא פיירית יש לי הרבה שיער על הרגליים ומעט על הראש. תחזוקת שני אזורים בגוף זה כבר יותר מידי בשבילי. הקרחת ניצחה את הרגליים. שווה לחשוב טוב טוב אם מתחילים כי זה ממכר ומצד שני דורש לא מעט אנרגיה.”

גל סלבדור מצטט את דוד רזניק שסייע לו עם טיפ שמקל על החיים: “כשגילחתי, השתמשתי במכונת גילוח חשמלית ופשוט עברתי במהירות על העור כל יומיים שלושה – זה משחרר מהצורך במקלחת, הכנות, ועניינים… השיטה של רזניק היא לעשות עם זה במהירות כל פעם חלק אחר ברגל וכך לא צריך איזה חצי שעה רק לעניין הזה”

נמרוד: “האישה אוהבת את הרגליים המגולחות בגלל הלוק, אבל זה מחזיק מעמד בערך יומיים. ברגע שזיפים מתחילים לצמוח היא כבר לא מוכנה להתכרבל איתי כי זה דוקר. Damn woman! חוצמזה תוך שבועיים ויש לי 5 מ״מ שיער, זה מכוער רצח ודורש תחזוקה תכופה ומעצבנת”

1-2012-09-20 15.46.11

אמיר להר, מגלח כבר שנים: “השלב הבא הוא לק בציפורניים”

לייזר? הורדת שיער לצמיתות?

פה בכתבה המקורית ב-2013 לא הצלחנו לקבל אישורים על רוכבים שעשו את זה. כנראה שאז מדובר היה בעוד שלב של טאבו. עשור אחרי כתיבת הכתבה המקורית, ומאות אלפי חשיפות של כולנו לפרסומות של מכוני הסרת השיער – והדבר הזה הפך כבר לנחלת הכלל, סטנדרטית לגמרי, שאין בעיה לדבר עליה. היום הרבה יותר מגלחים, וממשיכים אל הלייזר.
דווקא לגברים, לרגליים, זה יכול לבצע גם הפחתת כמות השערות העבות, אולם השארת הרגליים שעירות ברמה עדינה יותר. אולי בדיוק שביל הזהב לרוכב שאינו מעוניין להיות גורילה על אופניים אולם גם לא רוצה להשתעבד, או להיות מובך מהמראה האנאלי והחלק לגמרי של רגליים מגולחת.

מאת: גיא חלמיש
הגיבו על הכתבה פה: באינסטגרם בייקפאנל, ואפשר גם בפייסבוק בייקפאנל