גראן פונדו GFNY ירושלים יתקיים ב 1 באוקטובר 2021. אירוע כביש מדהים בכבישים סגורים רק עבורנו רוכבי הכביש דרך העיר, נשיקה לעיר העתיקה ומגדל דוד והמשך אל העליות הקלאסיות של הרי ירושלים ואל המנהרה המיתולוגית של האירוע. זו תחרות אופניים בקנה מידה גדול ומרשים.

לרישום לגראן פונדו ירושלים לחצו פה!

אירוע בסטנדרטים בינ”ל בישראל

ה GFNY ירושלים, הוא אירוע הכביש הפתוח המושקע ביותר בישראל, שעובד לפי הסטנדרטים של סדרת המרוצים הבינ”ל של GFNY שהחלה בניו יורק והפכה להיות הפקה גלובלית עם פעילות בכל העולם. זו רמה אחרת של הפקה בסטנדרטיים בינ”ל שעל היישום המקומי שלה אחראי צוות היזמים של הבאת המרוץ לארץ – אילן זביב, שון גד, יניב כהן ועופר שטרית- חברת כפיים. 

אין הרבה תחרויות כאלה בישראל שקיבלו מותג גלובלי שמוביל אותן בהשקעה כזו. למעשה אפשר למנות את איירונמן וGFNY כמותגי העל הגלובליים היחידים שנכנסו לישראל. מפיק האירוע אילן זביב מספר: “אנחנו עובדים לפי ספר המיתוג וכל ההנחיות שלהם, שמחייבות אותנו לבצע המון פרטים קטנים באופרציה של המרוץ כך שיהפוך לחוויה מקצועית לרוכב החובב והמקצועי ביחד”. החיבור של זה עם האירוח של העיר ירושלים, הידועה במחלקת ספורט ואירועים חזקה והסביבה הגיאוגרפית הייחודית- כל אלה משדרגים את הרמה.

לרישום לGFNY ירושלים

GFNY הרשמה

המנהרה – רוכבים מתחת לרכס ישירות למתחם הסיום (צילום: Sportphotography)

מה חדש במסלול?

זו חוויה שמי שעשה אותה לא שוכח: רכיבה ברחובות העיר ירושלים ובנופים המדהימים של הרי יהודה, השנה בשני מרחקים: 

  • המסלול התחרותי הארוך – 125 ק”מ על 2500 מ’ מצטברים  – דרך העיר ואז אל סדרה של 4 עליות: עושים את בר גיורא ונס הרים פעמיים!
  • המסלול הבינוני  – 77 ק”מ על 1500 מ’ מצטברים – דרך העיר ומשם לעליה לבר גיורא, ירידה למחסיה ועליה שוב בנס הרים (2 עליות). 
גראן פונדו ירושלים

פעמיים או פעם אחת את נס הרים (צילום: Sportphotography)

גראן פונדו תחרותי: 123 ק”מ וכ 2500 מ’ מצטבר!

המסלול הארוך מתחיל בזינוק באצטדיון ארנה, ומשם חוצה את העיר מזרחה על דרך חברון, כניסה לתצפית על מזרח ירושלים והר הבית מטיילת ארמון הנציב המפורסמת, והמשך צפונה לכיוון מגדל דוד בו חותכים מערבה לכיוון הכנסת. יוצאים מהעיר דרך ההקפה הפסטורלית ביער ירושלים סביב יד ושם, ומשם יורדים לעין כרם. משם על הקלאסיקה של הרי ירושלים: רכיבה (מאוד מהירה בירידה) לכיוון העליה לבר גיורא, ירידה בנס הרים ועליה חזרה!

פה המסלול הופך למסלול מטפסים קלאסי עם יכולת לבצע הרבה גובה מצטבר ומי שלא ניהל כוחות עד לפה ישלם מחיר: חוזרים מנס הרים עד לעין כרם עושים U-turn, ואז מטפסים שוב לבר גיורא, ושוב יורדים ומטפסים פעם שנייה את נס הרים. הסיום מדהים וייחודי ורק בתחרות הזו אפשר לחוות אותו: יורדים מבר גיורא חזרה על הכביש המוביל לעין כרם אבל שם חותכים למסלול אופניים נפרד ישירות אל תוך ההר במנהרה המפורסמת שנפתחת רק עבור המרוץ אל מתחם הסיום המושקע.

מדובר באחד ממסלולי המרוץ שהכי דומים לסטייג’ תחרותי אמיתי בתחרות בינלאומית בגיוון משמעותי – הוא כולל גם רכיבה עירונית, מרובת פניות, המון ירידות ועליות כח קצרות, מקטעי רכבות סופר מהירים ושתי עליות משמעותיות. מסלול שדורש מגוון יכולות, ניהול מאמצים חכם, התמודדות גם עם הפתיחה המהירה והלא קלה בכל העיר, גם עם שליטה טכנית בהמון סיבובים ואתגרים במסלול, וגם יכולת טיפוס מובהקת בשתי העליות הארוכות של המסלול. למנצחים יגיע השאפו!

לרישום לגראן פונדו ירושלים לחצו פה!

 

מדיו פונדו: 72 ק”מ וכ 1500 מ’ מצטבר

המדיו פונדו מתבסס כמעט על אותו המסלול של הגראן, רק שלא עושים בו פעמיים את מקטע העליה לבר גיורא והעליה של נס הרים, אלא פעם אחת “בלבד”. גם פעם אחת כזו מביאה אתכם ל72 קילומטרים איכותיים בעיר עצמה ובהרים היפהפיים סביבה. את 1500 המטרים המצטברים תסיימו בגאווה מוצדקת במנהרה המיתולוגית והרווחתם את זכותכם לבירה צוננת במתחם הסיום!

לרישום לגראן פונדו ירושלים לחצו פה!

 

חולצות המרוץ

ב GFNY בכל העולם, בכל הערים וגם בישראל – כולם לובשים את חולצות המרוץ. זה מייצר נהר ענק של רוכבים שנע כפלטון מרשים במסלול ותמונות מאוד ייחודיות מהאירועים האלה. 

באתר הרישום ישנה חנות וניתן לרכוש בה את הביגוד – והשנה יש חולצת Limited Edition יפהפיה חדשה בשחור לבן בלבד (והנחות משמעותיות על דגמי עבר). כבר ראינו אנשים שרוכבים עם החולצה החדשה והיא נראית מצוין! בתמונה מטה משמאל:

GFNY חולצות

הפנינג מושקע בסיום

היינו באירוע הזה וראינו בעצמנו: מתחם הסיום השווה והמושקע ביותר מבין כל אירועי האופניים בארץ. אתם יוצאים מהמנהרה אל האור של האספות ומנוחה כמו שצריכה להיות במרוץ שווה. אוכל טעים, השלמת נוזלים, מינגלינג וסביבה מפנקת עם מקומות ישיבה, הצללה, וכיף גדול בנוף יפהפה. הפודיום הוא במה אמיתית מושקעת, האנשים נהנים, מתאוששים, מוחאים כפיים לפודיומיסטים ומשלימים שיחות חוויה מהמרוץ ועדכונים מחברים.

לרישום לGFNY ירושלים

גראן פונדו

מנהלות שכדאי לדעת

  • האירוע מתחיל כבר ביום חמישי ברכיבת 45 ק”מ לחימום יום לפני ממתחם התחנה בירושלים
  • בצהריים בחמישי, יום לפני המרוץ – אוספים את שקיות המשתתף באקספו במתחם התחנה
  • האירוע נפתח ב5 בבוקר. הכבישים באיזור נסגרים לתנועה ב 5:30, בשעה 6 נסגר מתחם הזינוק (אז חייבים להגיע מוקדם). בתחילת האירוע החניה היא במתחם הסיום ואז מדלגים ממנו בחימום קל מספר קילומטרים לאצטדיון.
  • מדידת זמנים, דירוגים ופודיומים יהיו רק במסלול הארוך.
  • עלויות: 158 דולר ליחידים, ו99 דולר לחברי איגוד האופניים וקבוצות מעל 20 רוכבים. 

 

הזמנה: נרשמים פה באתר התחרות

צילום: Sportphotography, גיא חלמיש