מהפך דרמטי בעליה האחרונה של הג’ירו (Giro d’Italia). פרימוז’ רוגליץ׳ מצליח לנער את השדים מהעבר שעלו לו בניצחון בטור הצרפתי בשנת 2020 ולספק ביצוע שיא כדי לחטוף את החולצה הוורודה ולהכריע את המרוץ כולו. כל הפרטים בכתבה

מאבק נגד השעון על “קיר האמת”

שלבי ההרים הגבוהים בסוף השבוע לא הצליחו לנפץ את הסטטוס קוו בצמרת המאבק לחולצה הוורודה. בין המוליך גריאנט תומאס לסגנו רוגליץ׳ הפרידו 26 שניות. הכל היה מוכן למבחן האמת על הקיר להר לוסרי, טיפוס של 7 ק”מ בשיפוע ממוצע של 12%, אבל עם מקטעים של מעל 20%. בנוסף לשיפוע, על כתפיו של רוג נחה לה משקולת נוספת אותה הוא סוחב מקיץ 2020. אז הוביל בבטחה בטור הצרפתי בפער של 1:20 דק׳ על יריבו הסלובני פוגאצ’ר. התסריט היה דומה, שלב נגד שעון אחרון לפני החגיגות, סיום על הר תלול בו הכל יוכרע. בתום השלב אחרי ביצוע בינוני נאלץ רוג להיפרד מהחולצה הצהובה. הפעם הוא היה בעמדה ההפוכה וניסה לבצע את המהפך במו רגליו.

תוצאות השלב והדרוג הכללי

רוגליץ׳ מספק ביצוע שיא למרות נפילת שרשרת בדרך

המתחרים מזנקים בסדר הפוך לדירוג, המתח עלה כשעל המסך החלו להתקבל זמני הביניים של מתמודדי ראש הדירוג. בנקודת הביקורת הראשונה רוג היה המהיר ביותר ותומאס שניות בודדות אחריו. הרוכבים ביצעו מעבר מאופני נג”ש לאופני כביש לקראת הטיפוס. רוג הצטייד בגלגל שיניים בודד מקדימה וקסטה של “אופני הרים” מאחור כדי לשמור על תדר דיווש גבוה בו הוא מרגיש הכי טוב. המתח המשיך להבנות, רוג החל בטיפוס על השיפועים החדים ונראה נהדר, תומאס עבר למצב בקרת נזקים. בנקודת הביקורת השניה הפער כבר היה 16 שניות שהעידו שהמהפך בדרך.


הצטרפו לקבוצה השקטה של בייקפאנל בווטסאפ:
בייקפאנל ווטסאפ

אצל רוגליץ׳ שום דבר לא מגיע בקלות, השדים מהטור ההוא לצד המאמץ האדיר הצליחו לשבש את התוכניות. ברגע של חוסר ריכוז הוא נכנס לבור קטן בכביש שמעיף את השרשרת מהקסטה הענקית, השניות המבוזבזות החלו לתקתק. האם המרוץ יוכרע בשל נפילת השרשרת? 

כשתומאס חצה את נקודת הביקורת השלישית הפיגור מרוג היה 29 שניות, כלומר 3 שניות בין ניצחון להפסד.

בסיוע העידוד האדיר מהקהל הסלובני שחצה את הגבול כדי לדחוף אותו, מצליח רוג להגביר את הקצב בעוד תומאס החל לדעוך. המהפך הפך לעובדה ורוג מצליח לנצח את השלב ולעבור להובלה בדירוג הכללי בפער של 14 שניות.

רוג דוהר על הקיר עם העידוד של הקהל הבייתי ומנצח את השלב ואת הג’ירו 

הופעה מרשימה נוספת של קבוצת ישראל פרמייר טק

השלב החל בחגיגיות, הרוכבים שאינם נאבקים על הדירוג הכללי נהנו מהמופע המרהיב של הקהל בצידי הדרך. הפתעה ראשונה הגיעה מקבוצת ישראל פרמייר טק. הרוכב הצעיר בסגל ובמרוץ כולו, מתיו ריצ’טלו בן ה 20 קבע את הזמן המהיר ביותר. ריצ’טלו זכה לשבת על הכיסא החם במשך זמן רב עד שצמרת הדרוג החלה במאבקים על הקיר. הופעה בהחלט מכובדת של האמריקאי הצעיר שמספיקה למקום ה 11 בשלב ובעיקר מסמנת אותו כרוכב מבטיח. זוהי עוד הצלחה של הקבוצה הישראלית, שתסכם מחר ברומא את הטור הגדול הטוב ביותר בתולדותיה. כתבנו בהרחבה על הג’ירו המוצלח של הקבוצה הישראלית.

ישראל פריימר טק

התגלית הגדולה של הג’ירו דרק ג’יי מישראל פרמייר טק, צילום: ספרינט סייקלינג IPT

האם רוגליץ׳ בדרך לטור דה פראנס

כפי שנכתב בתחזית שלנו לג’ירו, הניסיון הוא היתרון המשמעותי של רוג. הוא ניצח את כל מרוצי השלבים בהם השתתף העונה תוך הפגנת קור רוח, תבונה טקטית וכמובן רגליים חזקות. נראה שהביצוע היום מחזק את התחושה שרוג הפיק לקחים ויודע מתי כדאי להתפוצץ ומתי עדיף להישאר שמרן. קבוצתו יומבו וויסמה הודיעה שיונאס וינגוגארד יוביל את הקבוצה בטור הצרפתי, רוג כרגע לא משובץ. בשנה שעברה הוא נאלץ לשמש כמסייע בלבד לאחר שנקלע לתאונה. ייתכן שהניצחון בג’ירו ישנה את ההחלטה ויציב גם את רוג בסגל על מנת להתמודד עם טדאי פוגאצ’ר האיום. אנחנו בהחלט בעד. בינתיים יזנק רוג בוורוד לשלב החגיגי והאחרון שיסתיים ברומא.

זמני המרוץ שלב 21  ואחרון יום ראשון 28.5.22, שידור מהזינוק ביורוספורט. שידור רשת למי שאין יורוספורט פה

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

מאת: עמית נבון
צילום: ספרינט סייקלינג IPT, אוראלין וילט A.S.O
אם אהבת את התוכן שלנו, שתף אותו לקבוצות הווטסאפ והפייסבוק שלך – הנה פה במלבנים האלה: