הסרט הופק ע”י מ.נ. מערכות יבואנית מונדרקר לישראל, אלמנטס – הפקות צילום, ובשיתוף BIKEPANEL. הנה תרגום (חופשי) של ההזמנה היפה הזו. אם עדיין לא עשיתם Subscribe ו Like בערוץ היוטיוב של בייקפאנל כנסו, השאירו שם הודעה וכך תגרמו לאלגוריתם של יוטיוב לחשוף את זה ליותר רוכבים מהעולם!

“שלום, שמי יואל, אני רוכב אופני הרים ישראלי. אני גאה להיות חלק מקהילה חזקה וצומחת בארץ הזו. אני עובד במ.נ. מערכות, יבואנית Mondraker לישראל. בשבילי רכיבה היא דרך חיים. מילדותי היה לי המזל לרכוב על אופניים לכיף, לספורט ואימונים. החברים שלי ואני יוצאים לרכיבות מדהימות. אנחנו נהנים להכיר אנשים חדשים ולרכוב במדינה היפה שלנו. 

ארץ ישראל בורכה במגוון תנאי אקלים. מהחופים המהממים ועד להרים משובצי פריחה. מהיערות העשירים ועד למדבר הצחיח. במרחק נסיעה קצרה צפונה או דרומה, ותתקל במזג אוויר, אווירה ומסלולים שונים לחלוטין. בביקור אחד לישראל אפשר להנות ממגוון רחב של אופציות רכיבה בסינגלים. מרכיבות XC יפות טיוליות ורגועות ועד להרפתקאות אנדורו ודאונהיל. 

האם ידעת שיש לנו בישראל מגוון גדול של סינגלים מעולים לרכיבה? רובם מסומנים היטב! המדינה כ”כ קטנה שהמסלולים תמיד קרובים לאיזה עיר גדולה. למשל- ירושלים, עיר הבירה היא במרחק של 25 דקות מהמסלול שאנחנו נמצאים בו כעת. היום אנחנו מצלמים במדבר יהודה הקסום. הנופים המיסטיים מסביב, מרחבים אינסופיים של שקט מדברי. והאוויר הנקי… כל זה נותן לנו תחושה מיוחדת. חוויה. 

הרכיבה במדבר מאתגרת: הרוכב צריך לזרום בתוך מגוון גדול של מכשולים ואלמנטים. אנחנו נמצאים במרחב שביל הסוכר האגדי – מסלול סחר עתיק של שיירות גמלים אשר חיברו בין אירופה למזרח הרחוק לפני יותר מ 3000 שנה. רכיבה במסלול הזה עם אופניים מדמה בדמיוננו את חציית המדבר בשיירת גמלים – אין רכיבה ביער שיכולה להידמות לחוויה הזו.

בייקפאנל – בטלגרם- כדאי להצטרף: https://t.me/BIKEPANEL

דרך הסוכר

לעתים קרובות אנחנו מלווים פה רוכבים ממדינות אחרות והם תמיד אומרים לנו שזה משהו אחר לגמרי מכל רכיבה אחרת בעולם. במדבר מרגישים את הנצח, את חציית ההיסטוריה החיה והתרבות העתיקה. האתרים המיוחדים לצד המסלול נמצאים פה כבר אלפי שנים. די מהר לאחר שנצא מירושלים נגיע למרסבא ומנזר סנט ג’ורג’ הקדוש לנוצרים אורתודוקסים. נעבור דרך נבי מוסא, מקום קדוש למוסלמים. נרכוב דרך נופים טבעיים, מסלולים זורמים ומעיינות. ברכיבה אחת ביקרנו במקומות קדושים לשלושת הדתות: יהודים, נוצרים ומוסלמים. כל זה משולב בטבע, מדבר, מים, וזה יוצר חוויה בלתי נשכחת. 

וכעת… לסיום הגדול: הרכיבה הטכנית לכיוון ים המלח! 

נסו לדמיין איך זה מרגיש לרכוב בהרים האלה: אנחנו בגובה 700 מטרים מעל פני הים, ולפתע מבינים שמהנקודה הזו יש לנו יותר מ 1000 מטרים של רכיבה בירידה, באמצע המדבר. נרכוב לנקודה הנמוכה ביותר בעולם, 300 מטרים מתחת פני הים! כל הדרך, עד לים המלח. קשה לתאר את התחושות של האדרנלין שזורם בגוף ברכיבה הזו. זו רכיבה ייחודית ואין שום דבר הדומה לה. המקום הזה מדהים וקסום, אחד מפלאי תבל: ים המלח. 

אז לכל חברי הרוכבים שאוהבים אופני הרים, כמונו במ.נ. מערכות, אם אתם מחפשים הרפתקה, ורוצים לראות את הנופים המהממים, ולחוות את הרכיבה הכי טובה שאפשר לחלום עליה, נשמח להזמין אתכם לרכוב איתנו בישראל, להנות מהארץ היפה שלנו. שלום, ומקווים לרכוב איתכם בקרוב!”


אהבתם? הצטרפו לניוזלטר שלנו – רק פעם בשבוע, איכותי ומעניין:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים