נכנסו למבחן בייקפאנל אופני אנדורו חדשים מבית חברת Niner: ה- RIP 9 RDO 29 (לביקור של יוג’ין במפעל עם מצלמת 360 לחצו פה)

כתב: גל בן יעקב
צילם: עופר עברי

חברת ניינר קמה ב 2005, כשרובנו עוד רכבנו על אופני 26״, מתוך חזון להתמקד ולהתמחות באופניים בעלי גלגלי 29 אינטש. מכאן החברה קיבלה את שמה: ״ניינר״ הוא קיצור של Twenty Niner, כלומר 29 אינטש.

ריסייקלס היבואנית בישראל שיווקה את החברה בשנים האחרונות, וניינר היתה טרנדית במיוחד בקרב קהלי רכיבת ה- 100 מ”מ והמרתון בזכות דגם ה- Rocket RDO המוצלח שבחנו פה.

גם את ה- RIP הקודמים בחנו פה ב 2017, שנה חזקה לניינר בישראל, שהסתיימה ב… משבר בניינר והעלמות כמעט מוחלטת מהבמה ב 2018. כעת ב 2019 החברה תחת בעלים חדשים (שקנו אותה ב 3.1מ’ דולר) חוזרת לזירה.

במרוצת השנים שחלפו, חברת ניינר עזרה לבסס את גודל הגלגל במגוון הולך וגדל של ענפים, וכיום אופני אנדורו בעלי גלגלי 29 אינטש הם מראה שכיח ברחבי העולם. ודווקא כעת… הם מוציאים דגם עם אופציה ל- 27.5!


לא ממשיכים לפני שנרשמים לניוזלטר:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים


באופן יוצא דופן דגם האנדורו הנבחן: Niner RIP9 RDO – מגיע בשתי שלדות נפרדות עבור שני קטרי גלגל – 29 או 27.5, ואנו נבחן את דגם ה-29. זהו דגם חדש שהושק לפני מספר שבועות בלבד, ואנחנו סקרנים ומצפים לבדוק ולדווח לכם כיצד הוא מתאים לתנאי הרכיבה בארצנו.

מה השתנה מהדגם הקודם? ה- RIP החדשים ממותגים כאופני אנדורו, מהלך המתלים בהם קוצר למתלה אחורי של 140 מ״מ ומזלג בעל מהלך של 150 מ״מ, בכדי ליצור התנהגות יותר זריזה ואקטיבית. גם הגיאומטריה השתנתה והיא עדכנית ביותר.

ה- RIP מיישמים את מתלה ה- CVA של ניינר, מתלה בעל שתי חוליות נדנדה, ומה שמיוחד בו היא הנדנדה התחתונה הממוקמת תחת הציר המרכזי של האופניים. על פעולת המתלה נפרט ונדווח בהרחבה בכתבת המבחן.

ניינר

שלדת ה- RIP עשויה קרבון ומגיעה בשתי צביעות כפולות גוונים. השלדה קשיחה וקלה ובעלת גיאומטריה מתקדמת, עם זוית ראש (וגובה BB) משתנה בין 66 ל- 65 מעלות עם לוחית הפיכה (Flip Chip), ובסיס גלגלים באורך 1182 מ״מ במידה מדיום.

ניינר ריפ

מרכז הכובד של השלדה נמוך והיא מותאמת למוטות אוכף ארוכים במיוחד – 150 מ״מ למידה מדיום ו- 170 מ״מ למידה לארג׳. מרווח הבוץ של השלדה נדיב וניתן להרכיב עליה צמיגים ברוחב עד 2.6.

הדגם הנבחן הוא דגם ה-3 כוכבים, במשקל של 13.9 ק״ג ללא פדלים, המגיע עם מזלג מדגם Fox 36 Factory FIT4 ובולם אחורי מדגם Fox DPX2 Factory בעל 3 מצבים. הוא עולה 24,499   ₪ באתר ריסייקלס. 

ניינר ריפ במבחן הם בעלי Eagle GX מבית סראם. החישוקים מדגם Stans Flow S1 מורכבים על צירי גלגל מדגם Stans Neo. חלקי השליטה מבית Race Face, הצמיגים מבית מקסיס ברוחב 2.5 (DHF/Aggressor) והמעצורים מדגם Guide R מבית סראם.

לצורך המבחן אנו ניקח את הניינר ריפ למסלולי האנדורו הנפוצים בישראל ולכמה טיולי מדבר מעניינים, ונחזור לדווח על התחושות בשטח.

כתב: גל בן יעקב
צילם: עופר עברי