“עשינו טעויות ולמדנו מהן. עכשיו יש תוצאות”, כך סיפר לנו רון בראון, מבעלי קבוצת ישראל פרמייר-טק בראיון מיוחד לקראת הטור דה פראנס החמישי של הקבוצה הישראלית. “בשנתיים האחרונות הקבוצה חזרה מהטור עם ניצחונות בשלבים וגם הפעם יש הרכב שיכול לחגוג על הבמה המרכזית של עולם האופניים”

הטור דה פראנס הוא זמן טוב לשוחח עם רון בראון אחד מקברניטי הקבוצה מראשית דרכה, ולנסות לברר מהם השינויים שבוצעו העונה והביאו להישגים חסרי תקדים. דווקא כשבארץ נלחמים ובעולם השם ישראל מעורר מחלוקת, רוכבי הקבוצה זכו להניף ידיים לניצחון באופן תדיר במרוצים יוקרתיים במיוחד. בראון: “אפילו בנטפליקס זיהו את הסיפור, והחל מהטור הקרוב צוותי צילום של ענקית הסטרימינג ילווה את רוכבי הקבוצה”. התיעוד יהיה חלק מהעונה השלישית של סדרת הלהיט על הטור.

לפני שקוראים, מכניסים את האימייל, פה:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים
 

לא מתחרטים על החתמות כוכבי עבר יקרים

האם ההצלחות העונה, בעיקר של הצעירים גורמות לך להצטער על החתמות יקרות של כוכבי עבר?

“אין ספק שעשינו טעויות, ואפילו בלי להיכנס לשמות כולם יודעים במי מדובר. אין ספק שהיום אנחנו הרבה יותר קפדנים בתהליכים האלו. היינו קבוצה צעירה עם צוות חדש ושילמנו שכר לימוד יקר. יחד עם זאת, הכוכבים שהצטרפו כמו פרום וגרייפל עזרו לנו לקבל הכרה, הזמנות למרוצים, וחנכו צעירים שנהנו ללמוד מאגדות רכיבה. כמו בעסקים, כשלא טועים, לא לומדים מספיק מהר. היום אנחנו במקום אחר. יש צוות מקצועי ותיק, המעטפת סביב הרוכבים ברמה גבוהה ויש השקעה בצעירים. ההוכחה הכי טובה היא היכולת שלנו להחתים כשרונות נוספים שמעדיפים לרכוב אצלנו על פני קבוצות אחרות. תזכור, אנחנו גם בעלים שרוכבים באימונים לצד הספורטאים שלנו, הם מעריכים את זה והאווירה טובה יותר.” 

רון בראון אדמס

בראון ואדמס רוכבים באימונים יחד עם הקבוצה, צילום: נועה ארנון IPT

 

נדמה שעם החתמות של צעירים אתם פוגעים בול

“בהחלט הולך לנו בתחום הזה, מבחינתי זה תמיד היה המפתח. קבוצת הפיתוח שלנו, “Israel Premier Tech Academy” מצליחה לייצר לנו רוכבים שמצטרפים לקבוצה הבוגרת. השנה הבולט שבהם הוא ג’ון בלקמור שניצח 4 פעמים, עלה לבוגרים וצפוי לנצח לנו עוד הרבה מרוצים. גם עודד קוגוט ונדבר רייסברג עלו מקבוצת הפיתוח והשתלבו מצויין. אני מקווה שנדב יבריא מהפציעה בג’ירו ויוכל לחזור לכושר כדי לזנק לטור הספרדי. לאתר צעירים זה לא מספיק, אנחנו צריכים להוכיח להם שכדאי להצטרף לקבוצה. לשמחתי, אנחנו במקום טוב מהבחינה הזו. החתמנו כבר העונה כשרונות גדולים ובקרוב נודיע על עוד החתמות. הכל בזכות עבודה מקצועית וקשרים טובים שיצרנו”.

הצטרפו לווצאפ השקט של בייקפאנל-BIKEPANEL: הצטרפו לקבוצות ראנפאנל

המלחמה והשפעתה

אי אפשר בלי שאלה על המלחמה וכיצד האווירה העויינת בעולם השפיעה על הקבוצה

“לא ביצענו שינויים מהותיים בהתנהלות: יצאנו להתחרות גם בטור האמירויות והתקבלנו יפה מאוד. באירופה לא היו אירועים מיוחדים סביב הקבוצה, הקבוצה התחרתה, התאמנה וגם ניצחה בכבישים הפתוחים עם השם ישראל על המדים, וכך יהיה גם בטור הקרוב.

בנוסף אנחנו מקפידים לחשוף את ישראל. בשבת על קו הזינוק בפירנצה הקבוצה מארחת שלושה מגיבורי המלחמה: אבידע בכר, אחד מסמלי הטרגדיה והתקומה הגדולים של בארי שאיבד את בנו ורעייתו שנרצחו בממ״ד ביתם בבארי, שרון שבו שנפצע קשה במארב חמאס באותו בוקר כאשר רכב על אופניו, והחייל הצעיר עודד גלבשטיין, חיל הנדסה קרבית שנפצע קשה בעזה בעזה ועובר בימים אלה שיקום בפירנצה”.

הצגת הרוכבים לקראת הטור דה פראנס בפרינצה , צילום: נועה ארנון

המטרה שלנו בטור היא לנצח שלבים

בשנתיים האחרונות חזרתם מפריז עם שלושה ניצחונות בשלבים. האם אתה חושב שיש לכם בהרכב רוכבים שמסוגלים לעמוד במשימה גם השנה? 

“חד משמעית. יש את דרק ג’י שהיה מצויין בדופינה ביוני והראה שיש לו רגליים לעשות בטור משהו מיוחד. סטיבי וויליאמס ניצח השנה קלאסיקה בבלגיה ויש שלבים שמתאימים לתכונות שלו גם בטור. יש עוד רוכבים בעלי ניסיון עם  סיכוי מסויים. אף פעם לא קל לנצח שלב, זאת המטרה העיקרית ונקווה שנצליח לעשות זאת”.

מדוע להרכיב ספרינטר כמו אקרמן שמתקשה לנצח ועוד בלי רכבת שתוביל אותו?

“אני חושב שאקרמן יכול להפתיע, וגם אם לא ינצח הוא צריך להתברג גבוה בעשיריה הראשונה בשלבי המאוצים ולהביא נקודות דרוג חשובות כדי להמשיך לקבל הזדמנות למרוצים ובעתיד לאפשר לנו לחזור לדרג הבכיר”.

 

אני קצת מופתע, למרות העונה המעולה אתם עדיין חוששים שלא צברתם מספיק ניקוד? 

“בהחלט, יש לנו טראומה מירידת הדרג, והרבה שיקולים נגזרים מהחשש לא לעמוד במשימה. זה נכון שהמצב שלנו מצויין ואנחנו בדרך הנכונה לא רק מבחינת הניקוד, אלא גם מבחינת הכושר של הרוכבים והיכולת של הצעירים לצבור ניקוד”.

מה תעדיף שיקרה בסיום הטור: ניצחון בשלב של דרק או כניסה שלו לעשיריה ראשונה?

“למה לא גם וגם? וברצינות, המטרה היא קודם כל ניצחון בשלב ולכן יתכן והוא יידרש להפסיד זמן לפני שלבי המטרה. אם יסתדר לנצח וגם להשאיר אותו גבוה בדירוג עמוק לתוך המרוץ ננסה לעשות זאת”.

Israel Cyclng

סטיבי ודרק הם השניים שבונים עליהם לשמר את רצף הניצחונות, צילום: Sprint Cycling Agency

ננסה לעזור בעניין השידורים של הטור בארץ

אוהדי הענף מודאגים מצמצום האפשרויות לצפות בשידורי המרוצים בארץ. ערוצי הספורט בארץ לא בכיוון ואפילו הסטרימיניג של יורוספורט נסגר בסוף החודש. האם אתם מודאגים בקבוצה מאובדן החשיפה?

“בעונה הבאה נטפליקס יתעדו את הקבוצה במסגרת הסדרה על הטור וזו בהחלט התפתחות חשובה עבור האוהדים. נושא זכויות השידור תמיד היה מורכב, אני לא מודע לגמרי לפרטים לגבי הפסקת השירות של יורוספורט. זה נושא שננסה לנצל את הנוכחות של כל המעורבים בזמן הטור כדי לבדוק מה ניתן לעשות. שידור עם קריינות בעברית לא היה כבר כמה שנים וזו בהחלט בעיה עבור קהל צעיר שרוצה ללמוד ולהכיר את הענף.”

 

“נטפליקס יתעדו את הקבוצה במסגרת הסדרה על הטור וזו בהחלט התפתחות חשובה עבור האוהדים.”

בתקופת הטור ידוע שמנהלי הקבוצה והסוכנים נפגשים כדי לסגור את החוזים לעונה הבאה, מה תוכל לספר לנו כבר עכשיו?

“לצערי לא ניתן לספר עכשיו, הנהלת הקבוצה נמצאת בטור וחלק מהעיסקאות כבר בשלבי סגירה. אני לא יכול לתת לך שמות ,אבל יהיו החתמות מעניינות. שאלת קודם האם פרום ממשיך למרות שלא נבחר לטור? אז מבחינה החוזה הוא חתום לעונה נוספת. אנחנו נכבד את החוזה כפי שנחתם, אם יהיו שינויים נעדכן. כמו בכל קבוצת ספורט מקצועני, רוכבים עוזבים ואחרים מצטרפים התפקיד שלנו כהנהלה יהיה להמשיך להשקיע על מנת להתקדם ולחזור בסוף עונת 2025 לדרג הבכיר”.

תודה רבה רון בראון. שיהיה המון בהצלחה בטור דה פראנס.

מאת: עמית נבון
תמונות: IPT, נועה ארנון, Sprint Cycling Agency