דגם חדש נכנס לרודי פרוג’קט: משקפי ספורט בשם Keyblade, בעיצוב קלאסי מאוזן, עדשות מראה עדינה איכותיות, והתאמה לשימושים מגוונים: אופניים, ריצה, אאוטדור וגם יום יום ונהיגה.

Keyblade – תקציר מנהלים

הרבה דברים מעניינים קורים ב RUDY Project הקיץ: פתיחת חנות חדשה, דגמים חדשים, עדשות חדשות… על הכל נספר לכם מבעוד מועד אבל נתחיל בהשקת דגם ה Keyblade:

  • ייעוד וחזון- משקפי ספורט לכל הענפים במבנה קשת פתוחה ועדשות מתחלפות.
  • עדשות Multilaser Blue- מולטילייזר כחול- ציפוי מראה חיצוני, צבע חום פנימי. העברת 19.3% מהאור אל העיניים.
  • פיצ’רים- אפון מתכוונן, ידיות מתכווננות, עדשות מתחלפות בקלות, מבנה קשתי לכיסוי ספורטיבי נוח, חורי אוורור עליונים, מקבלים קליפאון, ברי התאמת עדשות ראייה ישירות למסגרת. 
  • משקל- 32 גרם.
  • מחיר- הדגם והעדשה במבחן זה- 890 ש”ח (החל מ 790 בהתאם לסוג העדשות).
  • שורה תחתונה: עדשות מעולות ומאוד נעימות, עיצוב יפה מאוד עם ציפוי מראה ומראה מונוכרומטי, ונוחות רבה. אחד הדגמים המוצלחים ביותר בליין של רודי פרוג’קט!
  • לעמוד המוצר לקנייה באתר RUDY Project Israel 

רודי קיבלייד

עיצוב

העיצוב הוא בהחלט הצלחה למרות שהוא די שמרני. אין פה הפרעת אישיות, אלא מוצר שלוקח את הסגנון המוכר של רודי עוד מהריידאון, ובונה עליו. אלה משקפי רודי קלאסיים, שמרגישים חלק מהמשפחה והשפה העיצובית של החברה הזו. הידיות עודכנו לסגנון החדש שלהם מהדגמים האחרונים- מעט עבות יותר בחלק המתקרב לציר ויש בהן פתחי אוורור ולוגו גדול יחסית בסגנון שראינו לראשונה בדגם לרוכבי שבילים Syntrix, וכך גם במרכז הקשת מלפנים. 

משקפי ריצה

צבע המט אחיד יחסית לאורך כל המסגרת, והחיבור של צבע המסגרת עם צבע העדשה: הכל בכחול, בלי שינויי צבע קיצוניים בין החלקים השונים. בפשטות- זה נראה טוב. השילוב של אלמנטים אפורים בידיות, בלוגו ובחלק העליון מעודן ותומך. 

Guy Halamish

טאץ’ חם בעדשות מפתיעות

ה Keyblade הגיעו עם עדשת מולטילייזר- אותו ציפוי מראה עדין של העדשות בצבע כחול שכאמור השתלב מצוין עם המסגרת הכחולה ומייצר מראה אחיד והרמוני של כחול מבחוץ. הן בדרגת כהות 3 המעבירה 19.2% מהאור. הן מסוג ה ImpactX דור שני של רודי המאופיין בעמידות רבה וגמישות. האיכות האופטית טובה מאוד.

אבל ההפתעה בעדשה הזו הוא שמבפנים אין שום קשר לכחול. ההפך- אם כחול הוא צבע קר יחסית, הרי שבמבט אל העולם עם העדשה הזו מקבלים טאצ’ מאוד מעודן של צבע חם- לכיוון חום או אדום מאוד עדין, וזה הדבר העיקרי שמשאיר את המשקפיים האלה על העיניים שלי חלק ניכר מהזמן- למרות שברשותי לא מעט משקפיים. 

משקפי שמש

לצבע המעט חמים הזה יש רק יתרונות. הוא מחזק קונטרסטים בצורה בולטת ממש, והוא מחזק את הצבעים באורח מובהק. הקיץ הישראלי והאור הים תיכוני מאופיינים פעמים רבות במעין טאצ’ מהוה, פחות צלול מהאור האירופאי ואני מוצא את הגוון הזה כמעין פילטר אינסטגרמי שמכניס חוזק לצביעים- השמים מעט יותר כחולים, הירוק מעט יותר ירוק, והגוון הכללי מאוד נעים.

עדשות

כיסוי, הגנה, אוורור

ההגנה מצוינת ומספקת מאוד גם בחלק העליון וגם בחלק התחתון. עוד היבט מוצלח בעדשות הוא חלק משינוי שדומה שזז ברודי לאורך עוד דגמים- והוא הגדלתם מעט כלפי מטה והוספת פס אוורור בחלק התחתון. מגמה שמגדילה את שטח הפנים והכיסוי.

זה לא כיסוי מוטרף בסגנון משקפי הרתכים ורוכבי האופניים כמו ב Defender אבל זה כיסוי מספק בהחלט לאופנים, ריצה ושהות ארוכה בשמש. באמצעות ההתאמה האישית עליה אפרט מייד ניתן גם להפחית השפעות אדים. המבחן היה בקיץ כך שהיבט זה לא נבדק הפעם. 

משקפי אופניים

Keyblade – אחיזה והתאמה אישית

השיטה של רודי מוכחת, וממשיכה בכל המוצרים שלהם כמעט: שני אלמנטים המייצרים מגע הם ברי כיוונון והתאמה אישית: 

  1. אפון גמיש- אפשר לא רק להצר ולהרחיב אותו לפי רוחב האף, אלא גם להשתמש בו לקירוב והרחקה של העדשות מהפנים. זה מאוד משמעותי וממש מבדל ביחס לרוב המשקפיים בעולם, שכן לא פעם זה מה שמייצר התאמה לאדם. לפעמים העדשות נוגעות בלחיים, או המשקף גבוה מדי ומייצר מעט מדי כיסוי בחלק התחתון. ההתאמה הזו מאפשרת לדייק את המנח. בימים קרים בהם הפנים מייצרים אדים ניתן להרחיק מעט את המשקף מהפנים ולהכניס יותר אוורור.
  2. ידיות גמישות- חצי מהידיות עשוי פולימר קשיח והקצה השני שבאזור האזניים עשוי חומר גמיש בר התאמה למבנה הפנים. גם פה יש לשיטה יתרונות מוכחים: ההתאמה מאפשרת למנוע תנועה של המשקפיים קדימה באמצעות הקשתת הידיות מאחורי האוזן- כל אחד בדיוק בנקודה ובמרחק שמבנה הפנים שלו מגדיר. עוד כיוון הוא סגירה כלפי העורף. 

רודי פרוג'קט

הידיות לא עבות כמו ב Defender (מה שיכול להפריע בדיפנדר לחלק מהמשתמשים) ולא דקות כמו ב Rydon- איפשהו באמצע, כאשר באיזור הקריטי בנקודת המגע עם הראש הן דקות למדי, שזה טוב מאוד.

שני האלמנטים האלה, ביחד עם משקל נמוך מייצרים את ההתאמה הספציפית של Rudy Project לספורטאים- אחיזה חזקה לספורט אקסטרים, מניעת קפיצות מעלה מטה על האף בריצה, ומניעת נזילה איטית קדימה ולמטה בתנוחה הרכונה של רכיבה. 

גיא חלמיש

חסרונות ל Keyblade

אני ממש משתדל להביא חסרונות במבחנים, אבל הדגם הזה פשוט מאוזן, מדויק, ומביא לידי ביטוי את כל מה שרודי למדו בשנים האחרונות. ניסיתי לחשוב על חסרונות ברורים כדי להכניס למבחן – אולי הצבע החום של העדשות יכול להרגיש מוזר לחלק מהקוראים (רוב האנשים מעדיפים אפור). אבל מגוון העדשות והצבעים מבטיח שגם מי שאוהב אפור סטנדרטי ללא פילטרי אינסטגרם במשקפיים יקבל את מבוקשו. המחיר הוא תמיד נקודה שתפריע למי שמחפש מוצרים בתקציב (וסטייל) נמוכים יותר. 

Keyblade

סיכום

בזכות כל מרכיבי המבחן של משקפיים- הכיסוי, הידיות, אפון והאחיזה, האיכות האופטית וההתאמה האישית, וכמובן העיצוב, המשקפיים האלה נכנסים כעת למקום גבוה מאוד ברשימת ההמלצות שלי ברודי. יש להן באמת התאמה רב שימושית לכל סוגי הספורט, בוודאי לאופניים,ריצה ואאוטדור, וגם בזכות מראה לא מוגזם מדי ואחיד יחסית בצבעים- גם ליום יום. 

-הצעה מהיבואן-

לכבוד ההשקה של המוצר החדש, היבואן מציע את 10 המשקפיים הראשונים בהנחה מיוחדת לקוראים. השאר במחיר רגיל- אז שווה למהר ולקפוץ לאחת מחנויות הרשת (אבן יהודה, הדר יוסף או יוקנעם). לרכישה לחצו פה.