קיבלנו למבחן ערכה מעניינת במיוחד העושה שימוש בטכנולוגיות ירוקות כדי לנקות את הנעליים, לשמר אותן ולהסיר מהן ריחות רעים. האם החיידקים והאנזימים יצליחו לנקות לכם את נעלי הרכיבה היקרים? האם אנחנו עומדים בפני מהפכה ירוקה ונקיה מכימיקלים בחומרי ניקוי? 

בחייו של כל בן אדם יש רגעים בהם שאלה חשובה זו או אחרת עולה בפעם הראשונה, ורגעים אלה לעתים זכורים לנו היטב. האם אני מאושר? האם אני מרוצה ממסלול הקריירה שלי? האם אני משוגע לקנות נעלי רכיבה ב-1500 ש"ח כשאני יודע שכל נעל שאני נועל נהרסת תוך שנה או קצת יותר? בהרבה מקרים הניסיון לענות על שאלות כאלה לוקח שנים של תהיות והשקעה כספית לא קטנה. במקרה האחרון, למזלי, הפתרון הגיע לידי בצורה של ערכת הטיפול שהיא במקור לסניקרס, מאת חברה בשם Sneaker Lab,  המתמחה בטיפול בנעלי ספורט. בדקנו לראשונה בראנפאנל אתר מגזין הריצה, אבל זה מתאים גם לנעלי הרכיבה שלכם!

הערכה זמינה לרכישה באתר TheSportsShop ועלותה 99 ש"ח

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

גישה של שמירה על איכות הסביבה 

המניע וגם דרך הפעולה של החברה הם דאגה לאיכות הסביבה. תחזוקה וטיפול נכון בנעליים יגרמו להן לשרת אתכם לאורך זמן, ובכך ימנעו בזבוז הקשור להחלפה תכופה של נעליים. כמו כן, הערכה עצמה מיוצרת בשיטות ידידותיות לסביבה – ניצחון כפול. כאן יש כמובן להזהיר שנעליים מחליפים לאו דווקא כשהן מפסיקות להיראות טוב, אלא כשנמאס לכם מהן. אולי אם תשמרו עליהן טוב יותר ימאס לכם מהן קצת יותר מאוחר? שווה בדיקה. 

תכולת הערכה

הערכה מורכבת משלושה בקבוקי ספריי ומברשת הארוזים באריזה אסתטית ונוחה, והן ממספר מגבונים מיוחדים, כל אחד ארוז בנפרד. כל מרכיבי האריזה והערכה הינם מתכלים. למעשה, לטענת החברה, המוצר מבוסס על בקטריות מסוימות, המשמידות לכלוך אורגני, ועל אנזימים (מולקולות מורכבות המזרזות תגובות כימיות בגוף של יצורים חיים) בדומה למוצרים שבהם בקטריות מנקות את האוקיינוס מכתמי שמן שנשפך ממיכליות.

הערכה כאמור מכילה שלושה תכשירים, המספקים מענה מלא לתחזוקה של הנעל. הראשון מחסל את הריח ונועד לשימוש בחלק הפנימי של הנעל. השני הוא המגן: מרססים אותו על החלק החיצוני של הנעל והוא המקביל של ציפוי הווקס על האוטו והשלישי הוא ספריי לניקוי, המאפשר להחזיר נעל שעברה חוויה קשה למראה חדיש. 

האתר של החברה מכיל סרטונים המראים איך אפשר לקחת נעל לכלוכית והופכים אותה לנסיכה, אבל החלטתי שאין כמו התנסות אישית. השתמשתי בערכה לטיפול בשתי זוגות נעליים: זוג סניקרס חדש לחלוטין מדגם On Running The Roger, וזוג משומש בהחלט של נעלי ריצה מדגם On Running Cloudflyer. תחילה החלטתי לחדש את ה-Cloudflyer האמינות שלי, ולהלן התוצאה:

האם הייתי יכול להשיג תוצאה זהה על ידי שימוש בצינור מים ומטלית? בפירוש לא. והבטחון שלי נובע מהעובדה שבעבר כבר ניסיתי לנקות באמצעים אלה ללא הצלחה מרובה. יתכן ואפשר לנקות את הנעל בעזרת תכשירים בייתיים למיניהם מבלי להרוס אותה, אבל ידידותי לסביבה ניקיון כזה לא יהיה. בהמשך, עברתי על שתי זוגות הנעליים בעזרת התכשיר המונע ריח רע, ובעזרת התכשיר שמגן על החלק העליון של הנעל. משבדקתי אחרי כשבוע, עדיין נידף מהנעליים ריח נעים.

התכשירים נמכרים או בנפרד או בתוך ערכה. ערכת פרימיום כוללת את תכשיר הניקוי, מניעת הריח וההגנה, והן מברשת נעליים וסט מגבונים, גם הם מתכלים, ועולה 99.90 ש"ח. ערכה בסיסית תעלה לכם 59.90 ש"ח, והיא כוללת רק את תכשיר הניקוי, המברשת והמגבונים. את המחיר הזה יש כמובן להשוות כנגד מחיר של זוג נעליים חדשות, שאותן תצטרכו לקנות אם הנעליים הנוכחיות שלכם יתבלו בטרם עת.

לפני ואחרי

לפני ואחרי – נחשו מי ומי?

הצעות לשיפור הערכה

ראשית, כל התכשירים מגיעים בבקבוקוני התזה שצורתם זהה – צורה זה לא אופטימלית עבור תכשיר נוגד הריח, שאמור לפעול בתוך הנעל. שנית, הערכה מגיעה עם הוראות שימוש באנגלית בלבד. כמו כן, המגבונים שבערכה מייצרים לא מעט קצף, והיה נחמד אם מגבת מיקרופייבר שגם אותה מייצרת החברה הייתה נכללת בערכה. אבל אלה נקודות שוליות. 

יתרונות וחסרונות של הערכה

יתרונות:

  • שמירה על הנעליים לאורך זמן במצב תקין
  • שמירה על המראה האסטטי של הנעל ומניעת הצטברות של חיידקים היוצרים ריח רע
  • מוצר ידידותי לסביבה, המשתמש בשיטות ביולוגיות ועושה שימוש באריזה מתכלה

חסרונות:

  • מחיר: המוצר אינו זול. עם זאת, יש להתחשב בכך שהוא עלול דווקא לחסוך כסף בכך שידחה את קניית הנעליים הבאה.
  • ערכת פרימיום חסרה מגבת מיקרופייבר שהייתה יכולה לשפר את חווית השימוש בערכה.

הרשו לי לסיים בהערה פילוסופית משהו

לא מזמן זוג אחר של נעליי ריצה שלי היה על סף זריקה לפח, שזה שלב אחד אחרי התרומה לויצ"ו. הסוליה נפרדה מהחלק העליון, והחלק האחורי של הנעל היה אכול לגמרי. רגע לפני שזרקתי אותן, התלוננתי בקבוצה של ראנפנל, ואז ודים מחברי הפאנל הציע שאולי זה עוד מוקדם להספיד את הנעל. ניגשתי לסנדלר שתיקן לי את הסוליה, ואת החלק האחורי תיקנתי בעצמי בעזרת סרט קינסיולוגי שהיה זרוק בבית שנים, ודבק מגע. הרגשתי סיפוק רב מכך שמנעתי בזבוז – ועוד על ידי הפעלת כושר ההמצאה ותושיה. ערכות של SNEAKER LAB, מעבר להיותם כלי יצירתי לשמירה על חיי הנעליים, הן סממן ושליח של אותה הפילוסופיה של קיימות ומניעת בזבוז בעזרת תושיה וכושר ההמצאה.

ערכת Sneaker Lab

כנסו גם לראנפאנל – אתר הריצה שלנו!

מאת: דמיטרי רובינשטיין