וינצ’נזו ניבאלי (בחריין מרידה) מנצח את שלב 20 המקוצר אחרי יומיים סוערים באלפים. מזג אויר חריג מביא לעצירת המירוץ ושינוי המסלול בעוד אֶגָן בֶּרנָל (אינאוס) בן ה-22 משתלט על החולצה הצהובה ועומד להפוך לקולומביאני הראשון שילבש אותה בפריז. 

מאת: אורן ארד
צילום: ASO

שלב 19 – קוֹל דו איזוֹאַרד

האכזבה הצרפתית הראשונה של היום היתה עם פרישתו של טיבו פינו (גרופמה FDJ) מהמירוץ. הצרפתי אשר הפגין כושר מעולה בטור השנה היה מועמד כמעט בטוח לפודיום ואפילו ריאלי למדרגה הראשונה, נאלץ לרדת מאופניו ממרר בבכי בשלבים המוקדמים של השלב עקב כאבים ברגל. טיבו מבטיח לחזור בשנה הבאה לקו הזינוק של הטור דה פראנס.

בהמשך השלב נכנסו רוכבי הבריחה לבסיס העליה הכי גבוהה בטור דה פראנס – הקוֹל דו איזרן. הקבוצה שכללה כמה מהמטפסים הטובים ביותר במירוץ כגון סיימון ייטס (מיצ’לטון סקוט), וינצ’נזו ניבאלי (בחריין מרידה) ואלחנדרו וולוורדה (מוביסטר) קיבלו פחות חופש מהימים הקודמים ולא התרחקו יותר מ-2 דקות מהפלוטון בהובלת אינאוס אשר אולי לראשונה בטור הזה הכתיבו קצב רצחני ומוכר. הפלוטון הצטמצם במהרה לקבוצה של פייבוריטים כאשר כ-6 ק”מ לראש רואים סופסוף מהלך GC אקטיבי אמיתי. אחרי ימים שלמים שיאמבו ויסמה ואינאוס גוררות את אלאפיליפ במעלה ההרים יוצא גריינט תומס (אינאוס) להתקפה ראשונה. הקבוצה מצליחה לתפוס אותו כאשר סטיבן קרויצוויג (יאמבו ויסמה) יוצא להתקפה משלו. רוכבי הדירוג מגיבים במהרה ולא נותנים להולנדי להתרחק אבל זה הרגע שמוביל המירוץ ברציפות (כמעט) מאז השלב השלישי ג’וליאן אלאפיליפ (דקונינק קוויק-סטפ) מאבד מגע עם הפייבוריטים. פרץ ההתקפות ממשיך כשהפעם זהו אֶגָן בֶּרנָל (אינאוס) אשר פורץ קדימה והפעם מצליח להשתחרר מהקבוצה ודוהר למעלה, אוסף אחד אחד את שאריות הבריחה ורק ייטס מצליח להשאר איתו רוב הדרך עד לנקודה הגבוהה בטור דה פראנס. מעט מאחוריו קרויצוויק מנסה להשאיר את הקולומביאני קרוב מולו כאשר גריינט תומס יושב על הגלגל שלו ונהנה מהמשיכה. כאשר מוביל יאמבו ויסמה מתחיל לפגר מאחורי ברנל אשר מגדיל את הפער לכדקה, תומס מהסס לעזוב אותו ולהצטרף לחברו לקבוצה, לא מודע שברגעים אלו הוא מאבד את הסיכוי לניצחון שני בטור דה פראנס.

טור דה פראנס

מאתר סקי אחד למשנהו

פורס מאז’ור

לא ברור אם ההתקפה של ברנל במעלה איזרן נועדה למסע סולו עד לקו הסיום או שהיתה תכנית לחבור שוב עם תומס בעליה האחרונה המתוכננת לטין. יציאת סולו 40 ק”מ מהסיום אינה טקטיקה מקובלת כאשר אתה ממוקם שני בדירוג הכללי. בנוסף האופן שתומס בחר לרכוב את העליה כאשר הוא על הגלגל של קרוייצוויג נראתה כמו שמירת אנרגיה למשהו חשוב יותר בהמשך. אינאוס סיימה את העליה בדיוק במקום שרצתה, כאשר ברנל ותומס בראש הדירוג ואלאפיליפ מחוץ לתמונה. אבל כל זה כבר לא שינה. במהלך הירידה מההר לכיוון העליה לטיו הכתה סופת ברד חריגה וגרמה לשטפונות, כיסויי ברד ואף מפולת בוץ שחסמה לחלוטין את הדרך ולא איפשרה למארגני הטור ברירה אחרת מלבד עצירת המירוץ. 

הרוכבים מיאנו להאמין להודעות שנמסרו דרך הקשר עד שהופיע מנהל הטור דה פראנס בעצמו כריסטיאן פרודו לצד הרוכבים מתוך רכב השיפוט הנוסע והסביר שאכן המירוץ נעצר. זמני הדירוג הכללי נקבעו על ידי צוות השיפוט בהתבסס על הפרשי הזמנים בראש הליזוארד. אחרי 14 ימים בחולצה הצהובה, ירד ג’וליאן אלאפיליפ למקום השני ב-GC והעביר את המָלִיוֹ-ז’וּן לקולומביאני בן ה-22 מאינאוס אֶגָן בֶּרנָל. לא נרשם מנצח בשלב 19 של הטור דה פראנס.

 


הקטעים האלה כולם סביב אתרי סקי וחופשות אלפיניות קיציות אקטיביות של הקלאב מד!
הצרפתים יודעים: קלאב מד מזמינה אתכם לחופשת אופניים וסקי אלפינית במועדון החדש: Grand Massif ברמת 4 קלשונים:


יום 20 – וָאל-תורנס

מפגעי מזג האוויר של היום שלפני השפיעו גם על המסלול של שלב 20 שתוכנן להיות בן 130 ק”מ וכולל 3 עליות מדורגות, האחרונה מגיעה עד קו הסיום בוָאל-תורֶנס המתנשא 2365 מטרים מעל פני הים. בבוקר פורסם שהשלב מתקצר באופן משמעותי ויכלול 59 ק”מ בלבד הכוללים התחלה במישור ומייד טיפוס מתמשך של 33.4 ק”מ לקו הסיום המתוכנן מעל הוָאל-טוֹרֶנס. גם היום יצאה קבוצה מצומצמת של מטפסים לבריחה שלא הצליחה להתרחק יותר מ-2 דקות מהפלוטון שהובל על ידי יאמבו ויסמה בקצב לא גבוה במיוחד בשיפולי הטיפוס המוקדמים. רק במחצית השניה של הטיפוס עבר לקידמת הפלוטון מארק סולר (מוביסטר) והביא לעליית קצת משמעותית. ג’וליאן אלאפיליפ (דקונינק קוויק-סטפ) לא עמד יותר בקצב של הפייבוריטים, ואחרי טור דה פראנס מופלא מבחינתו ומבחינת הקהל בעולם בכלל ובצרפת בפרט החל לאבד זמן כאשר הוא נופל מהפודיום, ועם כל קילומטר נוסף נופל מטה עוד במורד הדירוג הכללי. הצרפתי שהפך את המרוץ הזה למרתק ומלהיב כל כך סיים את השלב שבו למעשה ננעלת טבלת הדירוג הכללי, במקום החמישי. שאפו ג’וליאן!

הכריש תוקף

עם עליית הקצב של הפלוטון הבינו חברי הבריחה שזמנם קצוב והפייבוריטים דוהרים מאחוריהם. כולם חוץ מהכריש ממסינה, וינצ’נזו ניבאלי (בחריין מרידה) זוכה שלושת הגראנד טורים, זוכה הטור דה פראנס מ-2014, אשר הגיע השנה ללא מטרות בדירוג הכללי אבל בהחלט ניסה למצוא את ההזדמנות לנשוך. אם יש מישהו שמסוגל להקדים את קבוצת הפייבוריטים במהלך של כ-12 ק”מ במעלה הר, הרי זה האיטלקי המעוטר מקבוצת בחריין מרידה. בחמשת הקילומטרים האחרונים עבר גרגור מולברגר (בורה הנסגרו) לקידמת הפייבוריטים על מנת לנסות לעלות את הקצב עוד קצת מתוך תקווה שזה יעזור למוביל קבוצתו אמנואל באקמן, אשר בשקט בשקט ישב במעלה הדירוג הכללי לכל אורך המירוץ וקיווה למצוא הזדמנות לטפס מדרגה אחד בלבד ולעמוד על הפודיום בפריז. בעוד ניבאלי מגיע ראשון ומנצח את השלב, יוצאים הפייבורטים לפוש אחרון בטור דה פראנס ועוברים את קו הסיום. ברנל מסיים את השלב בצהוב – ראשון בדירוג הכללי, תומס שני, קרוייצוויג שלישי ובאקמן מצליח לגנוב עוד 2 שניות, אבל זה לא מספיק כדי להדיח את ההולנדי מיאבו ויסמה מהפודיום.

(אה, הנה ענן בצורה של… מעצורי דיסק בשמים???)

ארק-דה-טריומף

זהו, אחרי שלב 20 בהרים ניתן לומר שהטור דה פראנס הוכרע. כל מה שנותר לרוכבים לעשות על מנת לקבע בהסטוריה את מיקומם בדירוג הכללי זה לעבור את קו הסיום היום בפריז. כנהוג, שלב 21 מתנהל כרכיבת ראווה רגועה ומשוחררת וללא כל מהלכי מירוץ. יהיו חיוכים, כוסות שמפניה ואופניים צהובים למוביל המירוץ – המנצח המיועד – אֶגָן בֶּרנָל. הקולומביאני הראשון בהסטוריה לנצח את הטור דה פראנס. ברנל יוביל את קבוצתו אינאוס (לשעבר סקיי) לניצחונה השביעי בטור, ובהיותו בן 22 בלבד הוא זוכה גם בקטגורית הרוכב הצעיר. את החולצה המנוקדת יישא לפריז רומן בארדה (AG2R), אשר תיקותיו לחולצה צהובה לא התקרבו כלל למימוש השנה. את החולצה הירוקה ילבש כרגיל פטר סאגן (בורה הנסגרו) אשר עושה הסטוריה בזכייתו השביעית בקטגורית הניקוד של הטור דה פראנס. את הקסדות הצהובות ילבשו מוביסטר, אשר זוכים בדירוג הקבוצתי עם פער  לאחר הגינונים נותר לנו אקט תחרותי אחרון והוא הספרינט בשאנס אליזה – הספרינט הכי יוקרתי בקרב הרוכבים המהירים בעולם. האם אלכסנדר קריסטוף (UAE) אשר זכה בשנה שעברה יצליח לשחזר את ההישג אחרי טור נטול הצלחות השנה?

הדירוג הכללי אחרי שלב 20