אחרי תקופה ארוכה של המתנה, הכריזו בטרק על ה- TREK Top Fuel 120. אופני סינגלים ורכיבת מרתון למסלולים מעט יותר טכניים מאלה שמכוונים אליהם עם ה Top Fuel בעלי ה 100 מ”מ. אנו מביאים ראשית את ההודעה של היבואנית CTC כלשונה, ולאחר מכן תוכלו לקרוא את הפרשנות של BIKEPANEL והתיחסות לגל שמועות ותמונות- שהחל כנראה בפורומים של MTBR:

נוסח ההודעה לעתונות כלשונה:

במהלך עולמי מתואם נחשפים היום לראשונה בעולם את אופני ה TREK Top Fuel 120  החדשים לשנת הדגם 2020 המשדרגים את ארסנל אופני ה XC Racing של ענק האופניים האמריקני בדגם שיכוך מלא, חדש, מהיר וחזק המותאם למסלולים הטכניים התובעניים של תחרויות השטח העולמיות…כולל Epic ישראל.

הדגם החדש מבשר שינויים בסדרת ה-Top Fuel הפופולרית ביותר על מסלולי התחרויות וכולל הגדלת מהלך בולמי הזעזועים מ-100 ל-120 מ”מ, עידכוני גיאומטריה ושינויים בשלדה ההופכים את האופנים לפלטפורמה וורסטילית, נוחה ומהירה יותר שתקסום ליותר רוכבים בעלי מגוון רחב יותר של סגנונות רכיבה בלי לוותר על הזריזות, המהירות והביטחון האהובים על רוכבי ה TREK Top Fuel לאורך השנים.

דגמי סדרת ה-Top Fuel 120 החדשים משלבים היטב את רוח הקרב התחרותית, המהירות ויעילות הדיווש של אופני המרתון הוותיקים יחד עם השינויים הטכנולוגיים המעניקים לרוכבים את המענה המקצועי לעליית המדרגה ברמות הקושי של מרכיב ה-Trail הטכני המוגבר המאפיין את מסלולי הקרוס קאנטרי בשנים האחרונות.

מוקדם יותר השנה, לפני מספר חודשים. אלוף ארה”ב ברכיבות מרתון, פייסון מק’אלווין, רכב על ה-Top Fuel 120  במסלול ה-White Rim בשמורת קניונלנדס במדינה יוטה בניסיון לשבור את הזמן המהיר ביותר שנקבע לאורך 160 הקילומטרים של המסלול.
על ה-Top Fuel 120 הוא גילח 15 דקות מהזמן השיא המהיר ביותר שנרכב לפניו…

יותר מהלך. יותר ביטחון. יותר שליטה. יותר מהירות – דגמי ה-Top Fuel 120  החדשים מאופיינים בהגדלת מהלך הבולם הקדמי ל-120 מ”מ ואת מהלך המתלה האחורי ל- 115 מ”מ. בד בבד עם שינויים אלה עברה השלדה מתיחת פנים, מניפולציית קורות ושינויי גיאומטריה המתבטאים בזווית ראש חדה יותר (הגדלת בסיס גלגלים) והארכת ה-Reach בקוקפיט המקנים לאופניים ולרוכבים יותר ביטחון ושליטה באופניים במיוחד בירידות אגרסיביות.

כהשלמה לאופני XC Trail Racing מהירים, מצויידים ה-Top Fuel 120  החדשים גם בכידונים רחבים, מוטות כידון קצרים, מוטות אוכף מתכווננים מהכידון (עד 170 מ”מ מהלך!), מנגנוני נעילת בולמי זעזועים מהכידון לתקיפות
ספרינט ועליות ועוד.

נאמנים למורשת הטכנולוגית של סדרת ה-Top Fuel 100 הפופולרית, כוללים דגמי ה-Top Fuel 120 החדשים את היתרונות הטכנולוגיים המובהקים של TREK:

  • Straight Shot downtube – לקבלת קשיחות מרבית ומניעת עיוותים ללא “קנס משקל” מיותר.
  • Knock Block – הגבלת ההיגוי המונעת פגיעת רגלי הבולם הקדמי בשלדה.
  • Mino Link – אופציית שינוי הגיאומטריה ליצירת תנוחת רכיבה מועדפת תוך הגבהת הציר המרכזי.
  • Control Freak – שיטת השחלת הכבלים המאפשרת את כל קומבינציות ההפעלה הדרושות.

דגמים ומפרטים – באלומיניום וקרבון- סדרת ה-Top Fuel 2020  כוללת 4 דגמי אופניים ושתי שלדות לבחירתכם.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

פרשנות וגל שמועות

ראשית על גרסת ה120- זו גרסה שחיכינו לה תקופה ארוכה. עד היום המענה לחובבי השבילים הלא טכניים מדי היה בדמות הטרק Fuel EX המצוידים בשיכוך של 130 מ”מ. בדקנו גרסה מגרה שלהם עם גלגלי 27.5+ במבחן הזה. בדומה ללא מעט שחקנים אחרים, טרק רוצה לפנות לרוכבים שמגדירים עצמם כרוכבי XC או מרתון אופני הרים, אבל בוחרים בד”כ ברכיבת סינגלים ומדגישים את החוויה מעט יותר מאת הרייסריות. הפיול EX, בוודאי בגרסה שאנחנו בדקנו, אבל גם בגרסאות 29 הם כבר בנגיעה לרכיבת שבילים, אבל יש את אותו מקום לרוכבים מהירים, שעובדים על פידול ולא רק על טיול, שמחפשים את זה. זה בא מצוין עם תחרויות מרתון מסוימות שמדגישות את הפאן הטכני, כמו ה BC Bike Race ששרון שחר קראה לה קייטנה קנדית למבוגרים…

לצד המכונה הזו- יש את הפיל שבחדר. ה Trek Fuel למרתוניסטים, בגרסת ה100מ”מ לא שודרגה כבר שנים, והיא כבר לא המכונה הכי עדכנית שם בחוץ. רבים מרוכבי טרק רוכבים על גרסת הזנב הקשיח בתחרויות ה XCO בעוד שאלה הולכות ונהיות טכניות יותר. אלה אופניים מעולים במתכונת בולם אנכי, אבל המגמה החד משמעית של השנים האחרונות, במרתון לפחות-  היא ללכת לכיוון הבולם האופקי, ושני בקבוקים בשלדה. כשאתם רוכבי XCO בסבב העולמי אתם יכולים להסתפק בבקבוק אחד, אבל כשאתם באפיק ארוך עם 40 ק”מ בין תחנה לתחנה, אתם רוצים שני בקבוקים, ואתם רוצים אותם במקום נוח ובמרכז כובד נמוך. את הכיוון הזה לקחו ראשונים ספשלייזד אפיק, ואחריהם KTM Scarp, קנונדייל סקלפל, ואפילו קיוב EMS, ולאחרונה גם אורביאה Oiz החדשים. רבים מהם עם השקות עוד ב2015 ומבחנים אצלנו כבר ב2016. לטעמנו זה עדיף על פאוצ’ ייחודי (ומוצלח) כמו זה שהציגה בונטרגר, או מתקון לאוכף- פשרה לא מוצלחת שמקלקלת את פיזור המשקל באופניים.

פה בדיוק בא גל השמועות הזה: אופני XCO ו XCM של טרק עם פורמט בולם אופקי, וכנראה ציר יחיד המקופף את תומכות האוכף עם חסכון ציר אחד בשלדה, בדומה לחלק מהדגמים שהזכרנו. בעמוד הפייסבוק Componentsbike העלו את התמונה הבאה:

אנחנו לא יודעים האם התמונה הזו זויפה או אותנטית, אבל יש עוד דוגמאות ברשת שמצביעות לכיוון, ויש את ההגיון הבריא והטרנד- שממש מתבקש מהם שטרק יוציאו אופניים כאלה. עוד כיוון שמעלים הוא שמדובר במעין קו ביניים שטרק תקח בין ההארד טייל עם האיזוספיד לבין דגמי ה 100 של המתחרים, כאשר המהלך האחורי והקדמי יהיו קצרים יותר: 25 ו 80 בהתאמה, והם ייקראו סופר קאליבר.

כאמור – עדיין אין מידע מוצק ורשמי. יש כבר אירועים מתוזמנים הקיץ מטעם טרק ויש להניח שזה הולך להיות קיץ לוהט… מחברת CTC יבואנית Trek נמסר שהם לא מתייחסים לשמועות, וברגע שיהיה משהו רשמי לפרסם, הם כמובן יעשו זאת.

אהבתם? הצטרפו לטלגרם שלנו! פה:https://t.me/OUTPANEL