יש לך כמה זוגות אופניים ונמאס לך להשעין אותם אחד על השני ועל הארון של חומרי הניקוי? קנית סופרקליבר יפים וסקסיים ולא בא לך שהאופניים של הילד ישרטו את הצבע? לחן אופן יש פתרונות אחסנה כל רוכב. לקחנו את המתקן תליה ל-2 זוגות למבחן.

החלום

בסיבוב הקודם כשבחנתי מוצר של חן אופן (הסייקלוק אנדו) אמרתי לעצמי שכשאהיה גדול, אני אגור בבית החלומות במושב שקט בטבע, עם חדר אופניים ייעודי. אז עכשיו אני כבר גדול ולא, אין לי שום בית בטבע. אני עדיין שוכר דירה ושומר את האופניים במחסן ביחד עם כל התיקים והנעליים של בת הזוג (“כמה זוגות את צריכה תגידי לי? כמה???”).

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

המציאות

אם יש לכם יותר מזוג אופניים אחד, מאמין שהבעיה מוכרת גם לכם – הדברים האלה תופסים מקום, והרבה. לפעמים זה יוצר מצבים של פאזל, זוג מושען על זוג וצריך להזיז ולהוציא אחד כדי שהשני יוכל לצאת לרכיבה. האחסון יהיה לרוב במחסן, שהוא לא חדר רחב ונחמד ויהיו בו עוד דברים כמו מקדש הדייסון, מסכות האב”כ של הניינטיז וקופסת כבלי העבר שלנו, כי “מתישהו אנחנו נצטרך את הכבל חיבור VCR הזה, את תשמחי ששמרתי אותו”.

בלאגן במחסן

בלגן במחסן – מראה מוכר בכל בית

לרגל המעבר לדירה חדשה, החלטתי שהגיע הזמן לנצל את גובה התקרה של חדר המחסן המיועד ולאחסן 2 זוגות אחד מעל השני. למזלנו, יש את חן אופן המומחים בכל הדברים שקשורים למתקני אופניים. אני רציני לגמרי לגבי התיאור “מומחים”: פעם הם מצאו מתקן תליית גלשן גלים לאופניים עבור חבר שלי. בהתייעצות עם מורדי העבירו לי 2 אפשרויות. החן עמוד – מתקן על מוט טלסקופי או מתקן חדש – עמדת stand alone עם עיגון לקיר. מתקן ה-stand alone נראה לי יותר יציב מאחר ואני הולך לאחסן עליו גם זוג אופני שטח ולכן הוא זה שנבחר.

מתקן תצוגה ל-2 זוגות אופניים

  • מחיר: 750 ₪
  • מתאים ל-2 זוגות אופניים מכל הסוגים: כביש, שטח, ילדים.
  • הגבלת משקל: 45 ק”ג, 23 ק”ג לאופניים.
  • מידות: בסיס 75/50 ס”מ, גובה 200 ס”מ.
  • מתאים לעיגון על קירות גבס, בלוק ובטון.
  • לדף המוצר באתר חן אופן

הרכבה של מתקן

המוצר

כל המתקן המרשים הזה מגיע בתוך ארגז קרטון קטן למדי. בפנים תמצאו את המתקן מפורק וחוברת הוראות. פרופילי הפלדה מרגישים מאסיביים וחזקים, צבועים בשחור ועם חיתוכי לייזר בצדדים לתליית הזרועות המודולריות. בקצה זרועות התלייה יש גומיות נשלפות להגנה על השלדה.

התקנה

אם הצלחתם להרכיב דופלו בגיל 4, קרוב לודאי שההרכבה תהיה מאוד פשוטה עבורכם. יחד עם המוצר המפורק מקבלים בקופסה דף הוראות פשוט למדי לחיבור 4 יחידות המתקן. ישנו בסיס שאליו מתחבר מוט אלכסוני, ועליו משחילים 2 מוטות אנכיים. סה טו, המתקן מורכב. כל מה שנשאר הוא לקדוח חור לעיגון העליון בקיר, לדחוף דיבל מתאים לסוג הקיר ולהבריג את הבורג שמגיע בקופסה דרך המתקן לדיבל. הרכבת הזרועות מאד פשוטה ומודולרית, וניתן להרכיב אותן במפלסים שונים במידה ולאופניים שלכם יש טופ טיוב אלכסוני או במקביל אם מדובר באופני כביש/עיר עם מראה קלאסי.

קחו דגש ושימו לב שהמתקן מפולס ואנכי לרצפה. בזמן ההרכבה שמתי לב שהמתקן לא יציב ומאוזן בפני עצמו והוא חייב משהו שיאזן את המשקל העצמי שלו – בין אם זה הנחת אופניים עליו או השענה על הקיר. היצרן לא ממליץ להשאיר אותו כסטנד-אלון אלא לעגן לקיר הקרוב לביתכם. במידה והמתקן יעמוד ללא עיגון הוא עלול לזוז וליפול כשתורידו זוג אופניים אחד, וחבל על צביעת הפרוג’קט וואן שלכם.

פתרונות אחסון

שימוש

מה כבר אפשר לרשום פה חברים? הנחתי אופניים על המתקן, והורדתי אותם. הנחתי והורדתי. וחוזר חלילה. המתקן הזה יציב, יושב טוב וכל עוד דפקתם דיבל מתאים בקיר הוא גם לא יזוז עד שתעברו דירה. אם לא הייתי מחבר אותו לקיר גבס אולי הייתי שוקל גם להשתמש בו לטיפולים פשוטים, אבל בקיר גבס חלש יותר מדי תנועה של האופניים עלולה לקרוע את הדיבל. 

המתקן מגיע יחד עם דיבל בטון סטנדרטי – שזה לא עוזר לנו כשמדובר בקיר גבס, כמו שקיים אצלי בבית. שימו לב – התקינו דיבל למשקל כבד מאחר ודיבל פרפר רגיל לגבס לא עומד בעומס. השתמשתי בדיבל פרפר כי זה מה שהיה לי בבית ותוך ארבעה ימים הדיבל התפוצץ לחלוטין. זה לא כל כך נעים לראות את האופניים שלך תלויים ממתקן רופף.

אחסון בבית

בעיות

למרות זרועות באורך 30 ס”מ, אופניים עדיין מאד קרובים לקיר וכידון רחב מ-750 מ”מ לא מצליח להתיישר עם הקיר. אצלי הגלגל הקדמי טיפה מוסת הצידה. עקב הקרבה לקיר יש סיכוי טוב שתשאירו מדי פעם סימני צמיגים על הקיר. אפשר לקרוא לזה סימון טריטוריה. 

מתקן תליה ל-2 זוגות

בעיה אחרונה בה נתקלתי – המתקן הזה לא יתאים לרוכבים על מידות XL: כרוכב על מידות L בשטח ו-56 בכביש הייתי שמח אם היו לי עוד 20 ס”מ בגובה, כי כרגע הזוג התחתון די מונח על הרצפה בעוד הזוג העליון כמעט משפשף אותו מלמעלה. מאמין שבמידות M ו-S הבעיה לא קיימת.

 

סיכום

בשורה התחתונה, אני מרוצה מהמתקן הזה. התקנה קלה מאוד עם מינימום חורים, נוח לאחסון ומודולרי כמו שהייתי רוצה. כל החלקים מאסיבים ומרגישים שיחזיקו מעמד לשנים. הייתי שמח אם היו לו כ-20 ס”מ נוספים בראשו כדי שגם הזוג התחתון יהיה באוויר, אבל בסופו של יום אני מאחסן 2 זוגות בצורה אנכית וחוסך המון שטח ברצפה. לטעמי גם המחיר הוגן, בייחוד ביחס לאיכות החומר שמקבלים. רק מה, חייבים למצוא לו שם יותר סקסי.

יש לכם מחסן אופניים שווה בבית? שתפו איתנו בפייסבוק!

מאת: יואב גריבי

⬇️⬇️⬇️ אגב, שמת לב למלבנים האלה לשיתוף כתבות? אם אהבת את התוכן שלנו, התודה הכי גדולה עבורנו היא שיתוף שלהן לקבוצות הווטסאפ והפייסבוק שלך