קבוצת ישראל פרמייר-טק מבטיחה שהתגלית הגדולה של הג’ירו ישאר בקבוצה. הכוכב הקנדי דרק ג’י זוכה לשדרוג והארכת חוזה עד לשנת 2028. כל הפרטים והתגובות בכתבה:

דרק ג’י לקבוצה מהר לפני שייחטף!

הקנדי בן ה 25 עלה מקבוצת הפיתוח לקבוצה הבוגרת רק העונה בחוזה עד שנת 2025. הביצועים בג’ירו והזכיה ברוכב ההתקפי של המרוץ הפכו אותו לסחורה מבוקשת. זה קורה בטיימינג מקובל היות והטור דה פראנס המתקרב הוא גם הזמן בו העסקאות הגדולות בענף מתבצעות. ישראל פרמייר טק בחרה להגיב מיידית ולהגן על ה”תכשיט” החדש שלה. סילבן אדמס: ״קרענו את החוזה הנוכחי שלו והענקנו לו חוזה חדש אחרי שהוכיח שהוא יכול להתמודד עם הרוכבים הטובים בעולם. אנחנו מצפים ממנו לדברים גדולים״.

הצטרפו לקבוצה השקטה של בייקפאנל בווטסאפ:
בייקפאנל ווטסאפ

חוזה ארוך טווח לחמש שנים אינו דבר שבשגרה בענף האופניים ושמור לכוכבים הגדולים. כרגע דרג ג’י והצעיר הספרדי חוואן איוסו הם היחידים החתומים בקבוצותיהם עד 2028. בזכות הביצועים והניקוד שצבר ג’י, הבטיחה הקבוצה הישראלית באופן מעשי את הזכות להשתתף בכל המרוצים של הסבב העולמי גם בעונה הבאה. הוודאות לגבי הזימון לתחרויות היוקרתיות, תאפשר החתמות של רוכבים מבטיחים נוספים שחששו לחתום בקבוצה לאחר ירידת הדרג. עם ההחתמה הזו הקבוצה מצהירה שפניה לעתיד היות ומדובר ברוכב צעיר יחסית. בשנים קודמות מנהלי הקבוצה העדיפו להחתים רוכבים ותיקים שזוכים לכבוד במסיבות העיתונאים, כשלכולם ברור שהשיא מאחוריהם (הדוגמאות מוכרות: כריס פרום, אנדריי גרייפל). 

הרוכב עצמו, דרק ג’י אמר בעקבות ההחתמה: “זו הייתה החלטה קלה להפליא עבורי לחתום על החוזה החדש. אני יודע שחמש שנים זה הרבה זמן, במיוחד בעולם הרכיבה, אבל הקבוצה הזו מרגישה כמו בית. היחסים שיש לי עם הרוכבים, הצוות וההנהלה, הכיוון שבו אני יכול לראות את הצוות הולך מנקודת מבט של ביצועים, הוא משהו שאני מאוד להוט להיות חלק ממנו לטווח הארוך. זה גם נותן לי את היציבות לקחת צעד אחורה ולנסות כיוונים חדשים כרוכב שאולי אפילו לא היה משהו ששקלתי לפני הג’ירו”.

דרק ג'י

דרג ג’י חוגג את הזכיה ברוכב ההתקפי של הג’ירו, צילום: ספרינט סייקלינג IPT

דרק ג’י, עכשיו כשאתה כוכב יהיה לך יותר קשה לנצח 

נראה שהמשימה העיקרית של הקבוצה היא להמשיך ללטש את הכוכב הצעיר. בג’ירו, הקנדי הקשוח הצליח להיכנס לבריחות עמוסות כוכבים ולהתברג לשלבי ההכרעה. גם בפריז רובא הוא נכנס לבריחה ושרד עם המובילים בראש המרוץ עד שתקר בגלגל הקדמי חיסל את סיכוייו. אין ספק שמדובר ברוכב מגוון עם “מנוע” אימתני שיכול לבלוט במרוצים הקשים בהם שפע גבעות והרים.

מצד שני גם הרוכב בעצמו טוען שהוא לא ממש יודע להגדיר את הרכיבה שלו. החלוקה היבשה למטפסים, ברחנים או מתמודדי דרוג כללי לא ברורה אצלו וזה לפעמים חסרון. גם יכולת המאוץ זקוקה לחידוד ויעיד על כך ההפסד הכואב בפוטו-פיניש לגרמני ניקו דנץ. כנגד זאת, נאמר שכבר ראינו רוכבים שעובדים בצורה ממוקדת על יכולות ספציפיות ומשתפרים בהן. בתחילת דרכו אפילו סאגן הגדול נטה להיות אול אראונדר אולם בסיום הקריירה כבר אפשר היה לראות בו פאנצ’ר-ספרינטר. גם דרק ג’י יכול לעבוד חזק על ההיבט הזה ולרכוש את היכולת לסיים את ההתחלות המבטיחות שלו על המקום הגבוה ביותר בפודיום. זה ידרוש ממנו המון כי יש לזכור שברגע שרוכב הופך “מסומן” בדבוקה, המתחרים מצפים ממנו לעבוד קשה יותר. מהלכים התקפיים שלו זוכים לתגובה מיידית ובאופן כללי הניצחון הופך קשה ומסובך הרבה יותר.

derek gee

דרק ג’י מפספס את הניצחון בחצי גלגל בשלב 14 של הג’ירו  צילום: ספרינט סייקלינג IPT

ישראל פרמייר טק ללא ניצחון בסבב העולמי מאז הטור הצרפתי

כמעט שנה שלמה חלפה מאז חגגה הקבוצה הישראלית ניצחון בסבב העולמי. הוגו הול ניצח אז בשלב 16 של הטור דה פראנס. הקבוצה תמשיך השבוע לחפש את הניצחון בטור שוויץ. שם הסגל האיכותי ביותר יבצע את התחרות האחרונה טרם ההגעה לצרפת לבימה הגדולה של ענף האופניים. בקבוצה מקווים להמשיך את המגמה מהג’ירו ולנסות לשחזר את ההישגים מהטור המעולה בשנה שעברה שכללו צמד ניצחונות. על הטור הצרפתי נכתוב בהרחבה בהמשך החודש.

מאת: עמית נבון
צילום: נועה ארנון, ספרינט סייקלינג IPT
קוראים אהובים- חשוב לנו לראות אתכם בניוזלטר שלנו!

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים
אם אהבת את התוכן שלנו, שתף אותו לקבוצות הווטסאפ והפייסבוק שלך – הנה פה במלבנים האלה: