אנחנו לקראת ורידיס דזרט צ’אלנג’ 2019 שייערך בנר חמישי של חנוכה: 27/12/12. השנה בסימן חזרה למקורות אופני ההרים ואירוח אליפות ישראל במרתון XCO. נפגשנו עם נמרוד כהן המנהל המקצועי של האירוע לשמוע מה חדש השנה. 

לרישום באתר התחרות

מיקוד באופני הרים

“Veridis Desert Challenge מתקיים במתכונת הנוכחית כ 14 שנים, מ 2006. לאורך השנים היו לו הרבה שכבות – ריצת הלילה, אולטימייט, ספורט ילדים וכו’. הוא עומד על היסודות של “סובב סדום” שהחל לפני 27 שנים, כלומר זהו אירוע אופני ההרים התחרותי הוותיק ביותר בארץ.  לאירועים יש אבולוציה וגם הסביבה השתנתה: יש היום המון אירועי ריצה בסוף כל שבוע. לדוגמה: אירוע ריצת הלילה- היה בזמנו ריצת השטח הלילית הראשונה בארץ, הוותיקה והגדולה בארץ, אולם מאז אימצו את הקונספט לא מעט אירועים נוספים שמקיימים ריצות לילה. לאור השינויים האלה, החליטה חברת ההפקה פורום פקטור יחד עם המועצה אזורית תמר, להתמקד באופניים בורידיס דזרט צ’אלנג’ ולהשקיע את כל משאבי הריצה במרתון ארץ ים המלח שיתקיים ב 7/2/2020.

פסטיבל חמישי-שישי

האירוע הופך להיות יותר ממוקד, לילה אחד עם קמפינג ויום אחד של תחרויות, ומגוון מקצים שעונים לכל צורך של רוכבים ולכל רמה: 

  1. שני מסלולי טיול עממיים מודרכים- למרחק 6 ק”מ ולמרחק 20 ק”מ. עבור משפחות רוכבות לא תחרותיות. חברת GoRide מובילה את הטיולים האלה, באווירה נעימה, עם תמיכה הדוקה וטיול בטבע המדהים של ארץ ים המלח והנחלים היפים במקום.
  2. מסלול הזוגות הוותיק- הקפה אחת של 24 ק”מ. היא מיועדת עבור קהל חובבני שרוצה לרכוב אבל לא בא לו תחרות יותר מדי רצינית. זו הקפה פשוטה יותר, פחות טכנית, פחות עליות, 24 ק”מ בלבד (ללא פרצים עליון), וגיל המינימום בה הוא 13. יש בה קטגוריות מעורבות של הורים וילדים, זוגות נשים, זוגות גברים וכו’.  
  3. שני מסלולי רכיבה ספורטיבית-  (29 ו-63 ק”מ – עם סטארט לופ קצר) ללא חברי איגוד, על בסיס הקפת אליפות ישראל, מאפשרת לכל רוכב ללא בדיקה ארגומטרית לצאת למרוץ אמיתי באותו המסלול של הרייסרים להקפה אחת או שתיים. ההבדל היחיד הוא שלא ניתן לזכות בחולצת אלוף בקטגוריה הזו ומוזנקים מהחלק האחורי של הטור. 

אליפות ישראל במרתון – עליה בפסקה הבאה…

דזרט

אליפות ישראל במרתון

זו התחרות החד יומית היוקרתית ביותר בישראל בתחום מרתון אופני ההרים- תחרות יעד שכל הרייסרים מצחצחים את השרירים לקראתה… יחולקו בה 16 חולצות אלוף או אלופת ישראל במרתון- למנצחי הקטגוריות השונים בשני מרחקים: 29 ק”מ ו 63 ק”מ. בקטגוריה היוקרתית ביותר – עלית, אלופי ישראל הנוכחיים הם נעמה נוימן וגיא זסלר.

מי יכול לזכות בחולצת אלוף? זה קצת מורכב אז שימו לב:

  • מנצחים בקטגורית ג’וניורס, מסטרס, ועלית- שהם חבר איגוד האופניים, רשומים בקטגוריה התחרותית ועומדים בתקנות שלה.
  • כל מי שאינו חבר איגוד ואין לו בדיקה ארגומטרית יכול לזנק לאותה הזנקה ולאותם מרחקים ואפילו לזכות בחולצת האלוף בקטגוריות האחרות, למשל מסטרס וקבוצות הגיל השונות.

דזרט צ'אלנג'

המסלול

“הקפה אחת במסלול אורכה 29 ק”מ והיא זהה לזה שהיה לפני שנתיים ושונה משנה שעברה. הורידו את הירידה לכביש 90 (וכך נחסכה המורכבות של חסימת כביש 90) מצד אחד אבל מצד שני ירדה עליה סלקטיבית אחת. 

מזנקים ממאגר חימר – המאהל הרגיל שממוקם כבר 13 שנה באותו מקום ליד צומת זוהר. 

חוצים את נחל אשלים,  ולאחר כק”מ וחצי נכנסים ללופ של כ 7 ק”מ המכונה “פרצים עליון” – שם מטפסים בשטח טכני די קשה, עם עליות סלקטיביות, ובירכתי הטור יש מעברים להליכה מדי פעם בקטעים תלולים קצרים. כל המקטע הזה הוא טכני וקשה גם בעליה וגם בירידה, שם צריך לרכוב בתשומת לב רבה בין סלעים. 

אז חוזרים למסלול הקלאסי של נחל פרצים במגמת עליה, יוצאים ממנו למישור עמיעז, ואז גולש אל נחל סדום וחוזר בסלאלום היפהפה שלו חזרה לאיזור הזינוק.” 

לרייסרים- נמרוד צופה סלקטיביות בעיקר בהקפת “פרצים עליון” שם יש עליה משמעותית, וספציפית- בהקפה השנייה. במקביל, במקטעים האחרים תהייה משמעות רבה לעבודה בדבוקות, ורוכבים שיפלטו מדבוקה מסיבה כלשהי יכולים למצוא את עצמם במאבק קשה לחזרה אליהן מצד אחד, או שרידה ואיסוף מאחור מצד שני. להערכת נמרוד אל הסיום תגיע דבוקה קטנה והמנצח ייצא ממנה בספרינט פיניש. מעניין!

מרתון אופניים

פסטיבל אופניים לכולם

הקמפינג כיף לא נורמלי בורידיס דזרט צ’אלנג’: הכל מאורגן ומתוקתק היטב, עם מסעדת רוכבים שניתן להזמין בה מראש ארוחה, מתחם  אופניים מאובטח, מתחם ילדים עם טרמפולינות הפעלות ויצירה, ניתן להזמין חביות להדלקת אש, שקעי הטענה, תאורה, מים שירותים וכו’…  

אנחנו מחלקים 5 כרטיסי חינם לאירוע!

הגיבו על הפוסט הזה בעמוד הפייסבוק של בייקפאנל  בלבד- ומתוך המגיבים אנחנו נבחר את אלה שיקבלו את הצ’ופר המגניב הזה (לפי שיקול דעתנו בהתאם לתגובה היצירתית ביותר). כמובן שרצוי להסביר בצורה משכנעת מדוע אתם צריכים לקבלו, ולשתף את הפוסט מתוך התפריט שתחתיו…

לרישום באתר התחרות

רוצים לראות כמה זה כיף? הנה הסרט משנה שעברה:


קבלו עדכוני כתבות בזמן אמת בטלגרם: https://t.me/RUNPANEL