נושא האחסון המינימליסטי הוא נושא חשוב שתופס הרבה עניין בשנים האחרונות: התקני אחסון מיוחדים, כלי מולטי טול ותיקון פנצ’רים שנכנסים לצינור הראש או ידיות הכידון… הפעם במבחן רצועה לפנימית ולכלים מבית Lezyne. רק 110 ש”ח לפני הנחת מועדון ברשת חנויות Trek ישראל ובאתר CTC. 

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

 

מתחברים למינימליזם

תיק גב זה רע הכרחי במצבים מסוימים אבל בכל מקרה שאפשר להימנע ממנו – עדיף לנסות. למה? משום שמזיעים כתוצאה ממנו בגב, הוא מעיק על התנועה החופשית ברכיבה ומציב משקל בנקודה לא אופטימלית- גבוה במקום נמוך ככל הניתן על האופניים. הפתרונות שמנסים לבטל אותו, את תיקי האוכף ואת השימוש בכיסים, מיועדים לתת לנו לרכוב עם תחושה חופשית ומאווררת יותר. יש עוד יתרון קטן להסלקת הכל על האופניים באופן קבוע: לא צריך לסדר תיק ולא שוכחים כולם לרכיבה אף פעם. לחלק מהרוכבים היתרון הכי מוחץ הוא הלוק המהיר והמקצועני שהם מקבלים – כאילו בכל רכיבה הם מצטלמים למרוץ הרד בול הקרוב לביתם.

רצועת ארגון לשלדה

האבולוציה של האחסון אצלי

ממש מזמן בתחילת ימי אופני ההרים כמעט כולנו רכבנו עם תיק אוכף. לאחר מכן בעקבות כתבת המבחן המקושרת פה עברתי לרצועת אוכף מינימליסטית וכלים בכיס. בדגם 2016 של KTM scarp היו לא פחות מ3 מתקני בקבוק- אחד שימש אותי לאחסון ושניים למים. נוח מאוד. פנימית רגילה עם חומר תופסת יותר מדי נפח אז רק עבור גיבוי במקרה שתולעים לא יעבדו עברתי לטובוליטו בתור פנימית ספייר והיא בתוך בקבוק הכלים (עבורי זה לא פתרון להמשיך רכיבה אלא רק עבור חילוץ חירום זהיר מהשטח בדרכי 4*4 וויתור).

בדגם האחרון של הסקארפ יש שני בקבוקים – אז נשאר לי בקבוק אחד לרכיבות של עד שעתיים וכלי אחסון אחד. ברכיבות ארוכות יותר יכנס בקבוק שני לפאוץ’. באסה- גם אם פאוץ קצת יותר קולי, הוא עדיין מורגש על הגב. ואז הגיע הרצועה הזו וסדרה לי את הכל מחדש!

רצועה לפנימית וציוד

לא סובל תיקים

איך הרצועה לפנימית בנויה

מדובר בסקוץ’ רחב ואיכותי שנסגר על הטופ טיוב כאשר בצד הפנימי הוא לוחץ על הצינור העליון את הפנימית. הוא מסתיר בחלקו הפנימי מעין ריפוד מפריד מהשלדה, וחוץ מהמקום לפנימית יש בתוכו יש 3 כיסים (למשל עבור כפות חליצת פאנצ’ר, בקבוק גז ותולעים) יש לופ פנימי לתוכו מכניסים את הפנימית ואת כל זה סוגרים על השלדה. פשוט.

רצועת אחסון לפנימית

ההפתעה – תחליף Knock Block לעניים

השתמשתי ברצועה די הרבה בכל מני צורות אחסון- עברו בה פנימית עם חומר מלאה וקלאסית שתופסת לא מעט מקום ומשקל, אחרי כן העברתי אליה את הטובוליטו המינימליסטית, ובסוף התקבעתי על הפרדה של הפנימית שעברה לרצועת האוכף ואת שאר הדברים הקטנים הכנסתי למעין כיס עם סקוץ’ שאותו הכנסתי במקום פנימית אל הרצועה הזו של Lezyne. 

 

 

ההפתעה לטובה של הרצועה הזו היא ההגנה שהיא מספקת לי לטופ טיוב בדיוק במקום בו הכידון מסכן ושורט את השלדה. באופני ההרים של טרק יש פטנט שנקרא KnockBlock – שעוצר את תנועת הכידון מלהגיע לטופ טיוב ולפצלח אותו במקרה תאונה (ולשרוט במקרה סתם אחסון באוטו). ב KTM אין את זה וכבר יש לי שריטה קטנה בצבע שם. הרצועה התגלתה כאמצעי להגנה על הטופ טיוב בנקודה הרגישה. 

הוא עושה את מה שהוא צריך לעשות מצוין- וזה להחזיק את הפנימית צמודה לטופ טיוב ולפנות את המקום שלה באחסון אחר. הכיסים לכלים שיש בו (עם הציורים שלהם בפנים) אמורים להצמיד את הכלים האלה בין הפנימית לצינור העליון בשלדה. בניגוד לתמונות והתאוריה, אצלי זה פחות עבד כי הם שיבשו את ההצמדות הנעימה של הפנימית והוסיפו נפח..

רצועת אחסון לפנימית

כמה זול ככה שווה

התחלתי את המבחן הזה עם כלים, מתקן בקבוק חסום אחד, ואילוץ פאוץ עם עוד בקבוק ברכיבות ארוכות. סיימתי אותו עם שיפור משמעותי באיכות החיים שלי ברכיבות ארוכות: שני בקבוקים מלאים בשלדה – ומהי הצלחה בתחום האחסון אם לא זו? 

כדי להגיע למצב הנחשק הזה הוספתי עוד רצועת אחסון לאוכף (דומה לה יש גם של Lezyne בעלות נמוכה של 50 ש”ח באתר CTC) וגם את הרצועה הזו לפנימית ב110 ש”ח באתר CTC שתפסתי על השלדה

זה לא תפס לדברים הקשים אצלי אבל עדין המסקנה דרמטית: לפעמים פתרונות זולים וקטנים משפיעים לנו על איכות החיים באופניים כל כך הרבה יותר מהשקעות העתק שאנשים עושים.

הגיבו לכתבה הזו בטלגרם שלנו! לחצו כאן


הידעתם – הפאנל מורכב מארבעה אתרים מרתקים (כמו למשל בלוגו האדום-  FITPANEL לכושר, תזונה ובריאות) וניתן להכנס לכל אחד מהם בלחיצה על הלוגו העגול בראש העמוד: