קיבלנו למבחן שני תיקי אוכף אחד של חברת בונטרגר האמריקאית בפורמט מוכר יחסית של תיק אוכף קטן עם רוכסן ומולו גישה אחרת של רול – משטח בד עם כיסים שמגלגלים ומצמידים לאוכף. איזה ניצח?

ההיבט האופנתי מול השימושי בתיק אוכף

תיקי אוכף זה משהו שצריך, אין מה לעשות. נראה רע מבחינה אופנתית אבל שימושי ונדרש ולכן אני משתמש בהם. המקור לאופנה הוא תמיד המקצוענים, ואלה בתמונות שאנו רואים נראים קלילים, כמעט בלי כלום בכיסים, בקבוק אחד בלבד בשלדה… החיים טובים לפני רכב הליווי במרוץ. אבל בחיים עצמם גם מקצוענים באימונים ללא הקבוצה וללא רכב מחזיקים את הדברים בתיקי אוכף ורוכבים כמו כולנו, במוד אימונים לא ז’ורנלי. היי, הם לפעמים אפילו מזניחים את הגילוח לאיזה כמה זמן, אז גם לנו מותר. רק לא להגזים. 

לא ממשיכים לפני שמצטרפים:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

“פתרונות אחסון”

הבעיה הזו לא חמקה מיצרנים ומהטרנדים והיא מחפשת פתרון בדמות כל מני אלטרנטיבות: הכמנות כלים לכידון או לסטירר, תאים בשלדה, תאים משתלבים בשלדה, רצועות הידוק למניהן, כלי כלים למחזיק הבקבוק ועוד. אבל עדיין, הפתרון הבסיסי, הפשוט והמרוכז (בו כל הדברים שלך במקום אחד) הוא תיק האוכף. 

תיק אוכף לאופניים

Lezyne Roll Caddy

המוצר הראשון של Lezyne הוא כאמור רול וזה לא הפתרון השגור והנפוץ אותו רואים בקרב הרוכבים בדרך כלל. הוא עולה ממש לא יקר: 120 ש”ח, שוקל 90 גרם, מכיל עד 600 מ”ל, ומתחבר באמצעות סקוצ’ לאוכף. לקנייה באתר CTC. 

תיק אוכף רול

זהו פיתרון אשר מאפיין חובבי רטרו וגם אנשים המעדיפים חלוקה מתודית נפרדת של האלמנטים השונים שנמצאים בתוך התיק כך שיש להם סדר והיגיון באחסון.  ברול יש כיסים אשר בכל אחד מהם ניתן להכניס משהו אחר, כולל כיס אחד עם רוכסן. 

lezyne roll caddy

היתרון העיקרי של הרול הוא בכך שהוא לא רק תיק לאוכף אלא תיק אחסון רב שימושי שיכול להיות המקום בו תשימו את הכלים שלכם ברכב, בצ’ימידן שלכם בדרך למחנה האימונים או – כפי שיש  בציור שמגיע עם תיאור המוצר מהיצרן – כתיק שנכנס אל הכיס האחורי בחולצת רכיבה.  לעומתו תיק אוכף הקלאסי שבא לידי ביטוי במבחן הזה במוצר של בונטרגר יכול לשמש רק כתיק אוכף.

יש פה בונוס: בשימוש הזה ככלי שאינו לתלייה רצועת הסקוצ’ הרחבה המחברת למסילות האוכף היא ברת שחרור החוצה, ואז היא יכולה להפוך לרצועה שתופסת פנימית ישירות לשלדה ושאר הכלים בכיס. 

 

 

החיסרון העיקרי של המוצר הזה הוא בכך שכאשר הוא מודבק אל האוכף שלכם,  אין גישה מהירה וקלה על תכולתו.  כלומר על מנת להוציא כרטיס אשראי כסף או כל דבר אחר צריך לשחרר אותו לגמרי להורידו מהכיסא, לפרוס אותו ולקבל את מבוקשכם. בנוסף הוא גדול יותר מהתיק, קצת כבד ומלא בחומר יחסית לתיק, אם כי אופקי ממנו וזה יתרון מסוים ברמה העיצובית. 

תיק אוכף אופניים

תיק אוכף של בונטרגר

המוצר הפעם הוא תיק מדגם Elite Small של בונטרגר – לקנייה באתר CTC ב 160 ש”ח בלבד. הוא נקרא סמול, אבל הוא לא הכי קטן שקיים בז’אנר, כלומר יכול להכיל טיפה יותר מרק פנימית וכף.

ככל שאני בוחן יותר מוצרים של חברת בונטרגר אני מעריך אותה יותר מדובר באחת מהחברות המוצלחות ביותר של איבזור הקיימת היום. זה לא רק האתיקה של מפעל אמריקאי שמכוון לאיכות גבוהה זה המימוש לה שפשוט מוכיח את עצמו בכל פעם מחדש.  את המימוש הזה המגבים באחריות חסרת התקדים שלהם ובביטחון במוצרים בשביעות הרצון של הלקוחות שבאה לידי ביטוי באפשרות להחזיר את המוצר אחרי הקנייה no questions asked.

פתרונות אחסון לרוכבים

 גם תיק אוכף הוא דוגמה נהדרת למוצר מצויין בקטגוריה שלו. לכאורה מה כבר יכול להיות בתוקף בסך הכל תא אחסון אחד פשוט עם ריצרץ ואיזה שני סקוטשים שסוגרים אותו לא? אלה הפרטים הקטנים שעושים את ההבדל. 

בייקפאנל בטלגרם – כבר ביקרתם? אם לא לחצו פה!

אספר לכם שהגעתי על המוצר הזה אחרי שביליתי תקופה ארוכה עם תיק אוכף מינימליסטי יותר שמכיל רק את הפנימית. בקושי רב אפשר לדחוס אליו את הכפות פנצ’ר הקטנות. המינימליזם הוא מה שאני מחפש בתיק אוכף בדרך כלל והחסרון שלו ברוב המקרים הוא פחות נקודות עיגון לאוכף. לבונטרגר יש דגם דומה יותר לזה שנקרא Elite Micro אבל הוא אזל מהמלאי בעת המבחן.

seat pack bontrager

העלית סמול – בנוי על סקוטשים אבל פה יש גיבוי משולש: כל מסילה מקבלת סקוטש נפרד שתופס אותה פלוס חיבור גומי עם תפס למוט האוכף. גם אם נקודת עיגון אחת תשתחרר עדיין יהיו שתי נקודות חיבור שיגבו אותו והתיק לא יעוף לכם. 

תיק אוכף בונטרגר

דבר נוסף – בפנים יש תא פנימי הדוק שאפשר להשחיל אליו כרטיסי אשראי וכפות בנפרד, וזה נוח. סוגרי הסקוצ’ים מסתיימים בלולאות קטנות שהן מחזירי אור קטנים, וקל יותר לתפוס אותן. הסגירה אל תיק האוכף היא בכלל במעין גומי עם תופסן ולא בסקוץ’, ויש עוד מחזיר אור בחלק האחורי – שהוא גם תופסן לנצנץ! 

הרוכסן מקבל כיסוי מעליו בסגירה כך שיהיה עמיד יותר למים… בקיצור חשבו פה על כל הפינות שאפשר. בצד החסרון הוא טיפה גדול מבחינתי. זה אמנם אפשר לי לשחרר לחלוטין את הצורך בעוד ארנקון קטן לכלי אלנים ובלון מכיס החולצה, אבל אני עדיין מעדיף את המינימליזם המקסימלי בתיקי אוכף – כדי שהלוק ייראה טוב יותר.

פתרונות אחסון לרוכבי אופניים

והמנצח הוא… 

טוב עבורי ללא ספק הבונטרגר עדיף כי הוא מאפשר גישה מהירה לדברים. אבל אני מבין הייטב את המוצר השני שפשוט מתאים לכל מי שרוצה מקום נוח לאחסן את הדברים האלה, והוא לאו דווקא שם אותם על האוכף! לפעמים זה על האוכף, לפעמים בתיק רכיבה, ולפעמים בכלל בתיק שנכנס לרכב הליווי… עבור השימושים המגוונים האלה דווקא הרול של Lezyne עדיף.