המולטיטול Power Access Deluxe של חברת SOG אמנם לא מכוון עצמו באופן ישיר לרוכבי אופניים, אבל אם נפתח קצת את הראש נקבל כלי נהדר לרוכבים עם קריצה קלה לרוכבים האגרסיביים שבנינו.

קצת על SOG

אם השם SOG מצלצל לכם מוכר כנראה שאתם כבר מכירים או שמעתם על הסכינים של החברה. הסיפור של החברה מתחיל ביחידה חשאית של צבא ארה”ב שהלוחמים בה נשאו עמם סכין מיוחדת שבה יוכלו להשתמש במקרה הצורך ביערות של וויאטנם.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

בשנות ה – 80 המאוחרות מעצב בשם ספנסר פרייזר החליט שהוא רוצה לשחזר את הסכין כדי להנציח את היחידה המיוחדת. מהר מאוד מסכין למטרת הנצחה קמה חברה שלמה המייצרת מגוון גדול של סכינים ובהמשך גם מולטיטולים לצרכים שונים.

נתונים טכניים

ה – Power Access Deluxe כולל בתוכו 21 כלים שונים לכל מטרה. בין הכלים ניתן למצוא מברגי פיליפס ושטוח, שלושה סכינים מסוגים שונים, שופין, פותחנים לקופסאות שימורים ועוד. הפלייר הוא אף ארוך עם קאטר בבסיסו. באריזה תקבלו את המולטיטול יחד עם ערכה של 12 ביטים ונרתיק לאחסון של הכלי והערכה על החגורה של המכנס. האחריות על מוצרי SOG הינה אחריות מוגבלת לכל החיים.

 • משקל: 246.5 גרם
 • אורך: 11.5 ס”מ במצב סגור
 • מחיר: 349 ש”ח באתר היבואן
 • מספר כלים: 21
 • אחריות: לכל החיים 
 • היבואן: אקסטרים גיר

Power Access מולטיטול

איך ה – Power Access Deluxe מתאים לרוכבים?

ודאי אתם אומרים שהמולטיטול של SOG בכלל לא רלוונטי לרוכבים מכיוון שאין בו מפתחות אלן או טורקס אבל כאן יש קאצ’. המולטיטול של SOG מגיע עם ערכת אביזרים בה יש 12 ביטים מסוגים שונים. אמנם לצערי הם פחות מתאימים לאופניים אך ישנו מתאם המאפשר לחבר למולטיטול כל ביט ¼ שרק תרצו. כלומר אם באופניים שלכם יש אלנים בגדלים 4,5,6 תוכלו להתאים את המולטי טול בדיוק בשבילכם אם רק תוסיפו לו ביטים מתאימים.

ה-Power Access Deluxe מאפשר שימוש בביטים גם במצב מאוזן להברגות פחותות מומנט וגם שימוש במצב מאונך לברגים קצת יותר עקשנים או לחיזוקים. הפיצ’ר הזה הופך את השימוש ביטים לכל כך כיפי עד לכדי כך שהעדפתי להשתמש בו על פני מפתחות אלן בודדים לצרכים שונים כמו הידוק של האוכף למוט ופתיחה של ברגים עקשנים.

מולטיטול

סכין

נכון להיום רוב המולטיטולים לרוכבים אינם מגיעים עם סכין ולדעתי חבל שכך. סכין היא כלי חשוב וגם באופניים יש לו לא מעט שימושים בעיקר אם אתם מאלתרים תיקון כזה או אחר בשביל לסיים את הרכיבה.

הסכין של ה SOG פשוט מעולה ומבחינתי לצאת לרכיבה אגרסיבית בלי סכין זו טעות. בין אם לחתוך את השארית של התולעת במקרה של פאנצ’ר ובין אם לחתוך פנימית שהתפוצצה והסתבכה מאחורי הקסטה טוב שיש סכין.

מולטיטול סכין

מכפיל הכוח – תוספת משמעותית

אני מודה שכאשר שמעתי לראשונה על מכפיל הכוח במולטיטולים של חברת SOG ראיתי בהם לא יותר מגימיק אבל כאשר ה-Power Access Deluxe הגיע לידיי דעתי השתנתה מהקצה אל הקצה. את ה-Power Access Deluxe של SOG לקחתי גם לעבודה בסדנה ובמהלך עבודות שיגרתיות למדי ממש הצלחתי להרגיש את מכפיל הכוח משפר את האחיזה באופן משמעותי מהכלי הקודם שהיה לי בסדנה. 

במהלך כל זמן העבודה אף רכיב לא החליק או ב”ברח” מהאף הארוך של ה – Power Access Deluxe. בנוסף במהלך אחת הרכיבות הרוטור האחורי שלי קיבל מכה שעיקמה אותו באופן כזה שלסיים את הרכיבה היה קשה עד בלתי אפשרי, עטפתי את הרוטור בנרתיק שמגיע יחד עם המולטיטול ובעזרת הפלייר עיקמתי בחזרה את הרוטור למקומו הטבעי.

SOG סכינים

יתרונות וחסרונות

יתרונות

 • מאפשר התאמה מקסימלית של המולטיטול לאופניים שלכם. 
 • פלייר יוצא מן הכלל עם מכפיל כוח נהדר שבאמת ראוי לציון בכל היבט.
 • אחריות לכל החיים, נקודה חשובה מאוד בכל הקשור לכלי עבודה.

חסרונות

 • ללא מפתח שרשרת
 • מצריך רכישה של ביטים מתאימים
 • לא מתאים להידוק של קראנק או ברגים עתירי מומנט

שורה תחתונה

למרות שהוא יכול, לא בטוח אם ה – Power Access Deluxe יחליף את המולטיטול שיש לי היום, סביר יותר להניח שהוא פשוט יצטרף אליו. כמו שאנחנו מתאימים לעצמנו אופניים גם כלי עבודה צריכים להתאים לנו. אני לגמרי יכול להגיד שהפלייר הוא תוספת חשובה ושימושית מאוד שאני יותר משמח להוסיף לתיק שלי.

אם הייתי יכול להגדיר את ה – Power Access Deluxe כנראה שהוא היה “נשק יום הדין” שלי, המוצא האחרון לפני שאני מעמיס את האופניים בחזרה על הרכב, זה שיכול להציל את הרכיבה שלי. אמנם הוא מצריך רכישה של ביטים מתאימים אבל הוא בהחלט אחלה תוספת לתיק רכיבה.

מאת: אלעד פריזט