מה הקשר בין קפה לאופניים? בקבוצת Trek Segafredo העולמית יצרו את החיבור הזה, ואנחנו לא מתפלאים- הקפה הוא חלק מטקס הרכיבה שלנו. כעת חברת CTC, יבואנית מותג האופניים האמריקאי Trek בישראל, לוקחת את זה לצעד הבא: היא קיבלה החל מחודש מרץ השנה, את הזיכיון הבלעדי לייבוא, שיווק והפצה של מכונות אספרסו וקפסולות של המותג האיטלקי Segafredo Zanetti, והיא מפיצה אותן ואת הקפסולות בחנויות Trek בארץ ובערוצים נוספים. 

מאת: CTC
(בסוף ההודעה: פרשנות BIKEPANEL וגיא חלמיש למהלך)

אמיר פרזנטי, סמנכ”ל CTC, מוסר כי החלטת החברה להכנס לתחום הקפה נבעה ראשית מאהבתו  לקפה אספרסו איטלקי איכותי ובשל הקשר הישיר והבלתי נפרד בין רוכבי אופניים וקפה. “שיתוף הפעולה בין יצרן האופניים האמריקאי Trek ויצרן הקפה האיטלקי Segafredo Zanetti, בא  לידי ביטוי באחת מקבוצות האופניים המצליחות ביותר בסבב המקצועני, Trek-Segafredo. הקשר הקרוב בין CTC, חברת Trek ובין הקבוצה, הביא לשידוך מרגש וייחודי שלא נראה כמותו עדיין בעולם” הוסיף פרזנטי.

“שוק קפסולות הקפה הינו תחום מאתגר עבורנו, אך לפי שעה אינו נותן מענה מספיק לאוהבי קפה איטלקי איכותי. לכן היה חשוב לנו לשדרג את העולם המוכר והידוע של שוק הקפסולות בטעם של אספרסו אמיתי מיצרן איטלקי מוביל בעל מסורת אנינות רבת שנים” הוסיף פרזנטי.

“כיצרן קפה בעל מסורת איטלקית, מטרתה של חברת סגפרדו להגיש את האיכויות והטעמים מבית הקפה אל הבית או המשרד.  דיוק זה מושג ע”י שימוש בקפה איכותי הנשמר בקפסולה ייחודית למכונות החולטות את הקפה בטמפרטורה הנכונה בדרך להגשת כוס האספרסו המושלמת”

קפסולות הקפה של סגפרדו עטופות בנייר פילטר איכותי בשני צדדיה וארוזות כל אחת בנפרד, דבר המבטיח שמירת טריות מקסימלית של פולי הקפה והארומה עד לרגע הכנת הקפה. כמו כן, הקפסולות עשוית פלסטיק ללא BPA והקפה אינו בא במגע עם אלומיניום בשום שלב של טחינת הקפה, הכנסתו לקפסולה או חליטתו במים. 

מכונות האספרסו של חברת Segafredo Zanetti Coffee System עובדות באופן דומה למכונות  אספרסו מקצועיות העושות שימוש בפולים. יחידת החליטה של המכונות מזרימה את המים דרך הקפסולה, ובאופן זה, המים עוברים דרך הקפה ללא התערבות של גורמים נוספים. קפסולות סגפרדו אינן מתאימות למכונות נספרסו ותואמיה .

מכונות האספרסו של המותג ישווקו בשלב ראשון ברשת חנויות Trek ישראל וכן באמצעות חנות מקוונת, בהמשך יופצו גם באמצעות נקודות מכירה וחנויות נוספות. קפסולות הקפה ימכרו אונליין באמצעות החנות המקוונת.

מחיר המכונות ינוע מ- 699 שח מחיר ועד 1399 שח למכונות ביתיות. בהמשך תוצענה גם מכונות  מקצועיות המותאמות להכנת מספר רב של כוסות אספרסו בו זמנית. מחירי הקפסולות ינוע מ- 2 שח לקפסולה ועד 2.2 שח לטעמי מקור וללא קפאין.

אודות Massimo Zanetti

חברת המשקאות Massimo Zanetti, הינה מובילה עולמית בייצור, עיבוד ושיווק של קפה קלוי ומוצרים נוספים המופצים ב-110 מדינות. הקבוצה מנהלת את הפעילויות השונות,  החל משלב גידול הקפה במטעים ועד קלייה ואירוז ומפעילה 18 מתקנים ברחבי אירופה, אסיה ואמריקה, ובאמצעות רשת עולמית של כ 400 – בתי קפה ב 50 – מדינות. בנוסף, Group Massimo Zanetti Beverage משלימה את מגוון המוצרים שלה באמצעות מכירת מכונות קפה ומוצרים משלימים, כגון תה, קקאו, שוקולד ותבלינים איכותיים.

אודות CTC

חברת CTC הוקמה בשנת 1980 ע”י אריה פרזנטי ומשווקת את המותג Trek החל מ-1994. רשת חנויות Trek ישראל נוסדה בשנת 2003 במטרה להעניק לרוכבי האופנים בישראל חווית קניה ורכיבה. מאז ועד מהווה הרשת בית חם לאלפי לקוחות וקבוצות אופניים וטריאתלון תוך מתן מענה מקצועי ושירות מעולה. כיום, לחברה 6 סניפים בבעלותה וניהולה הבלעדי והיא מייבאת ומשווקת מותגי אופניים מובילים כגון Tern, Evoke, Electra ועוד.


פרשנות BIKEPANEL / גיא חלמיש

מהלכים שיווקיים מעניינים בשוק האופניים אין הרבה. בסה”כ אנחנו נמצאים בשוק די שמרני, ולא שומעים כמעט על כניסות ייחודיות מדי לתחומים אחרים. אם כבר ידוע על שחקנים בשוק האופניים שיש להם גב עסקי מתחום אחר והאופניים הם הפעילות הקטנה יותר: כזו היא פעילות מרין בירושלים ממשפחת בית הצעצועים, הקשר של ג’יאנט ליבואנית מוצרי אלקטרוניקה גדולה הוא משפחתי גם כן, ורוקנרוד/גלגלנוע היא פעילות שנייה שיצאה מעסק גדול בתחום הרכב. כניסה משמעותית של יבואן אופניים לתחום עסקי אחר היא מעניינת, במיוחד- כשיש בה חיבור מקורי בין שני התחומים שמגיע מחו”ל: טרק-סגפרדו.

הקשר התרבותי בין אופניים לקפה הוא עמוק, בעיני: העצירה בבית קפה לאספרסו מעורר אחרי אמצע הרכיבה היא חלק מרכזי מהכיף. בכל איזור יש (או אמור להיות) מרכז קפה לרוכבים לאמצע או אחרי הרכיבה. לצד הקפה עצמו, החברותה היא החלק החשוב. החיבור הזה מיוחד מאוד בכך שהוא קיים גם בעולם, והגיע מהקבוצה המקצוענית Trek-Segafredo, אבל לא רק: הוא נובע קודם כל מאהבה אותנטית של אמיר פרזנטי לתחום הקפה כבר שנים ארוכות. לא אשכח איך פעם כשביקרתי במשרדי טרק הקודמים (הצפופים והישנים ברשפון), בין ערמות הברושורים והחלקים לדוגמה הזמין אותי אמיר לאספרסו. “עם סוכר אחד” עניתי לשאלתו, ואז למדתי שטעם של אספרסו טוב לא הורסים עם סוכר! מאז אני לא מסוגל להכניס סוכר לאספרסו, ומתמקד בטעם הקפה נטו.
כשהיינו בירושלים באיזה אירוע רכיבה, לפני שהחלה הפעילות הזו, לקח אותי אמיר לסיבוב בחנות מותג מתחרה- ושם ראיתי את עומק האהבה שלו בתחום. הוא חובב קפה לפחות כמו שהוא חובב אופניים, מכיר את כל המכונות, התהליכים, ההבדלים והדקויות. בדיוק כמו באופניים- החיבור הזה הוא לא רק עסקי: הוא אותנטי ואישי.

סגפרדו

חיבור חזק בין קפה לרכיבה: מתוך מבחן כפפות בונטרגר רטרו

בעיני זה מהלך יפה מאוד גם ברמה השיווקית- ל Trek יש קהל מעריצים גדול בישראל, וחבורת לקוחות גדולה מאוד שמעריכה את ה DNA השירותי והמוצרי חדשני של המותג. על זה תוסיפו את יש ל CTC רשת חנויות בפרישה ארצית, עם תנועת קונים גדולה וקבועה, שיכולה להוות עוגן מאוד נוח להפצה ושירות למכונות. איטליה, אופניים, קפה ויוקרה- כל אלה מתחברים לגמרי, ומה שנראה כחיבור מקורי מאוד הולך להיות מהלך שיווקי מסקרן בחנויות Trek ישראל.

האם המהלך יצליח? אני לא יכול להתיימר לענות על זה- לשם כך צריך להכיר הרבה דברים ומספרים בתחום. ברור שבישראל יש מותג מאוד מוביל ודומיננטי (נספרסו) שמתמודד בעצמו עם הרבה קפסולות תואמות, וצריך לשכנע שהקפה של Segafredo עדיף-  על זה יש תמחור, רווחיות, עלויות תפעול, דינמיקה בשוק המוסדי של חברות וארגונים, ועוד. בינתיים מאות, רוכבים אם לא אלפים התנסו בטעימות באירועי אופניים שונים, וברור שמדובר בקפה מעולה! האם הרוכבים (לא רק אלה עם אופני Trek) יבחרו בסגפרדו כמכונת קפסולות הקפה שלהם? אני מקווה שכן!