מלון אופניים מפנק במיוחד באיזור רומא, איטליה, ההרים האפנינים ואירוח מושלם ב Silva Splendid Fiuggi הביאו את יוג’ין וגיאחה לשלושה ימי רכיבת כביש מושלמת.

אחרי שרכבו בצפון לקחו יוג’ין וגיאחה את הפיאט 500 החמודה, וחתכו את המגף לכיוון רומא אל מלון אופניים Silva Splendid Fiuggi: מלון אופניים מפנק ויוקרתי בן 4 כוכבים. ב Fiuggi רכבנו שלושה ימי רכיבה בסביבה מדהימה, מפיאצה לפיאצה, מאספרסו לאספרסו, בינות מנזרים, כרמים, והרים יפהפיים. 

מאת: גיא חלמיש ויוג’ין לויט*

Silva Splendid Fiuggi – באמת ספלנדיד!

מלון אופניים Silva Splendid Fiuggi הוא מלון שהרכיבה בו היא סטארט אפ שעוד יגדל: כי לסביבה הזו יש המון מה להציע לרוכבים שאוהבים אזורי רכיבה מדהימים. יש לה יתרונות גדולים של קרבה לשדה התעופה של רומא, עליות יפהפיות וכפרים עתיקים מדהימים מימי הביניים.

מלון אופניים ליד רומא

המחירים מצויינים לרמת מלון אופניים גבוהה כ”כ (למעשה זו לא רק מלון אופניים, אלא משמש לכנסים יוקרתיים במיוחד, ובעיקר כמלון ספא). תוכניות האופניים הכוללות הכל עולות החל מ800 יורו לשבוע עם חצי פנסיון. תוסיפו לזה עוד טיסה ורכב שמתחלק בין כמה אנשים, ואתם לא צריכים להוציא כמעט כלום מעבר לזה! 

להזמנות: כנסו לאתר המלון, לא תצטערו: www.silvasplendid.it

לפנק ל…

האוכל כל כך טעים שאתם תהיו במאבק איתנים עז בין הנהנתנות של צבירת הקלוריות לנהנתנות של שריפתן ברכיבה. הנקניקים, האויסטרים, הפסטה, הגבינות… וואי וואי וואי, תוסיף, תוסיף עוד עליה אמרנו לאדריאנו, כדי שנוכל לקחת עוד קינוח שמיימי. 

הנהנתנות ממשיכה מהרכיבה אל הספא הענקי (הם החלו כמלון ספא בעיקר והתרחבו להיות מלון אופניים לאחר מכן) ובו סאונות, סוגי ג’קוזי, שתי בריכות מחוממות (אחת בחוץ עם תעלה מקשרת מהבניין בשחייה החוצה)… על 3 קומות, ומסז’ מקצועני שהתנסנו בו וממש סייע לאושש אותנו לפני היומיים האחרונים של הרכיבה.

בחדר האופניים תמצאו פה צי של ביאנקי מסוגים שונים בצבע האופייני ופינארלו GAN, עם אולטגרה וגלגלי Fulcrum 5. גיאחה אפילו מצא אוכפי Fizik Aliante, שפינקו לו את הישיבה כמו בבית. ועוד הפתעה בחדר האופניים התגלתה לנו- החולצה של קבוצת רובילייף תלויה שם בגאון, אחרי שהחבר’ה שלה ביקרו פה בשנה שעברה.

ספא מלון אופניים

המים של Fiuggi

פיוג’י עצמה נמצאת באזור לציו, והיא עיר תיירות חיה ושוקקת. המקום שואב אליו תיירים בעבור המים מהמעין של Fiuggi שעושים מהם מים מינראליים בבקבוקים, ויש להם כך נטען תכונות תרפויטיות. מיכאלאנג’לו טיפל פה באבנים שלו בכליות, באומרו “אלה המים שטיפלו לי באבנים היחידות שאני לא אוהב”… אלה יצרו בעיר תיירות ספא מפותחת. אפילו ב off season בו אנחנו ביקרנו היה ממש כיף לראות הופעות מוסיקה (מעולות!) בפאב המקומי, מלא אנשים וחנויות.

פיוג’י העתיקה שנמצאת על שפיץ גבעה, ואנחנו באיטליה, אז כמובן שהכנסיה תופסת את השפיץ של השפיץ, ומגדל הפעמון נישא מעל. בפיאצה מצאנו בית קפה כיפי במיוחד אליו חזרנו כמה פעמים לשלוק אספרסו ב 80 יורוסנט, ואפילו מצאנו שלט ליד הכנסיה שמספר שהיתה במקום שכונה יהודית עוד במאה ה 12!


אל תפסידו כתבות חדשות- הניוזלטר שלנו נשלח רק פעם בשבוע עם הכתבות החדשות. להצטרפות הכנס אימייל פה:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים


היכרות חימום אל היקב 

סביב פיוג’י אין מישורים כמעט, יש ירידות או עליות. אבל אל דאגה: אדריאנו רוקם מסלולים שנדיר לחצות בהם את ה8% מלמעלה. הוא גם מעדיף לחזור עד 14:00 בערך למלון, כך שיהיה לכם מספיק זמן לארוחת צהריים קלה שמחכה לרוכבים. רוב הרכיבות לא עוברות את ה 3.5 שעות נטו, כ 80 ק”מ על 1500 מטרים מצטברים. 

ביום הראשון כמנהגנו בקודש, רכיבה קלה יותר, כדי להתניע את הרגליים בצורה נכונה. זו היכרות עם האזור ועצירה ביקב אליו נחזור אח”כ כדי לקנות שני בקבוקים של יין מדהים. העלויות לא קשות מדי למי שרגיל ליוקר המחיה הישראלי: 6-14 יורו, היקרים יותר הם יינות שבארץ בטח תשלמו עליהם כפול ויותר – טעימים ברמות נדירות. המקומיים מגיעים וקונים יין מהחבית, מביאים מהבית קנקנים של שניים שלושה ליטר מזכוכית וקונים על 2-3 יורו יין ארוחות צעיר ושגרתי, בלי הרבה טקס.

מלון אופניים

העיר העתיקה של 4 האפיפיורים

יוג’ין נמצא בדיסוננס בין הרכיבות לעצירות. ניכר שהוא מזהה את ההפסקות כזמן שקול, אם לא עדיף על זמן הרכיבה עצמה. במקביל הוא מסגל התנהגות של כבישון נהנתן, שוכח את עברו הברברי בשטח. בקרוב אולי אפילו יגלח? יתעניין באופני כביש? ירכוש לייקרות צמודות בעיצובים אלגנטיים? חוץ מהגילוח הכל כבר קרה.

אנחנו עוברים בפיאצה של Anegni שיש בה קתדרלה עתיקה. זה מקום מקסים שם מספר לנו אדריאנו המדריך שממנו יצאו 4 אפיפיורים בתקופה שהאוטוקרטיה של הכנסיה היתה שלטון שעובר בירושה, כמו כל בית מלוכה. למעשה שורשי העיר עתיקים בהרבה, והיא שימשה כיעד קיץ לקיסרי האימפריה הרומית להתקרר קצת בהרים מהחום של רומא. 

דרך המנזרים

בשיטת היום השני מעט קשה יותר, אנחנו מתחילים להעמיס גובה מצטבר, אבל יש תמורה אדירה למאמץ. זו אחת הרכיבות המדהימות ביותר: מסלול המנזרים בדרכי נוף יפהפייות פנימה אל האפנינים, לפינות נידחות. אנחנו עוצרים בשני כפרים מדהימים ועתיקים ומנזר אחד למלא מים בפונטנה. מוסד הפונטיין הוא משהו מגניב: במרכז העיר “ברזיה” של מים נקיים וקפואים מהטבע לטובת הציבור. באחת מהן ראינו כיתוב “1905” על האבן מעליה. זו הדרך בה ממלאים בקבוקים, ומאחר ויש בכל עיר עתיקה אחד כזה, אין צורך להביא יותר מבקבוק אחד לרכיבה.

מה שטוב לדוקאטי, טוב לאופני כביש – הדרכים מושלמות. האיטלקים בונים את הסיבובים בעקומה מושלמת, עם הטיה פנימה של השיפוע לתוך הסיבוב ורדיוס קבוע שלא מפתיע אותך בשינויי פתע מסוכנים כמו בארץ. ככה זה כשגם אלה שסוללים על הטרקטור גדלו על אופנועי ספורט או אופניים כנראה… אנחנו מתמכרים לירידות במהירויות גדולות ומתחברים לאופניים. 

יום שלישי: היום למטפסים 

ההבדל העיקרי מהאזור של שלושת הימים הקודמים שלנו באיטליה, הוא ההרים- מייד כשהגענו חיוך של אושר הררי נסך על פנינו. בכלל, כשאתה מטפס הר שיש בפסגתו מצפה כוכבים, אתה יודע שאתה במקום הנכון ברמה הקוסמית ביותר. כשטיפסנו למעלה אל אתר הסקי ב Campocatino העליה הארוכה הארוכה בת 18 הק”מ ל 1800, נטו 1200 מהכפר שבבסיס העליה, החיוך התרחב מהררי לשמיימי. אבל הכל תרבותי לעילא  ולעילא: ביום הרכיבה השלישי במקום והשישי שלנו באיטליה, אנחנו לא זקוקים לחיזוקי אגו בדמות עליות של מעל ל 9%, והעליה קיבלה אותנו בסבר אחוזים יפה. 

מלון אופניים איטלקי: איפה חותמים פה קבע? 

אח… האסתטיקה, הטעם, החוויה של דילוג מפיאצה לפיאצה, מאספרסו לאספרסו… למה נדפקנו ונולדנו ישראלים? למה אנחנו לא מרקו ואנטוניו, שגרים באיזה ישוב ששמו מסתיים ב”קו”, מוקף כרמים ויקבים, דרכים חקלאיות קטנות, פסטה וריקוטה נפלאות? למה קיבלנו 2000 שנות גלות במקום 2000 שנות נוכחות על כבישי אופניים קטנים ויפים ונופים מדהימים? 

*הכותבים קיבלו הזמנה ומימון חלקי לביקור וסיקור. 

הצטרפו לבייקפאנל בטלגרם- לחצו פה: https://t.me/BIKEPANEL