סמנוק (Brandon Semenuk), רוכב Trek, שלף שפן מהכובע כדי לנצח את רידר ברד בול רמפאג’. הקנדי מנצח את אירוע אופני ההרים הקיצוני והמפחיד וסטינברגן הגיע שלישי. 

מאת: מאור רביב
הודעה לעיתונות ומדיה: רדבול

downhill

מהו הרמפייג’?

הרדבול רמפייג׳ הוא אירוע הפרי רייד הגדול והמתוקשר ביותר שקורה כל שנה!

דאונהיל

בניגוד לסבבי הדאונהיל והאנדורו, שנפרסים במשך עונה שבסופה מוכתר מנצח הסבב, כאן יש תחרות אחת שמאגדת בתוכה חודשים של הכנה ואימון לשני ראנים בודדים של כל מתמודד.

rampage

כך שאפשר להתייחס לרדבול רמפייג׳ כגמר אליפות העולם בפרי רייד בלי שהיו מוקדמות. לכן, לא פלא שהרוכבים הולכים על כל הקופה בראנים שלהם ואנחנו מקבלים תצוגת פרי רייד מרשימה מכולם. 

redbull rampage

בניגוד לתחרויות דאונהיל ואנדורו, אין כאן מדידה מדוייקת של זמן כדי לקבוע מי המהיר ביותר לניצחון. הראנים של המתחרים נמדדים ע״י הרכב שופטים שמנקדים את הראן לפי בחירת הקו, המהירות של הראן, הFlow של הרוכב וכמובן מיצג התרגילים שלו.

redbull

בגלל שיטת הניקוד, כאשר חוזרים לאותו רכס הרים בוירג׳ין יוטה מדי שנה, הרוכבים צריכים להיות יצירתיים יותר ויותר כדי לקטוף את הניצחון.

סמנוק חוזר לניצחון ב 2019 

לאחר אירוע מאכזב מבחינתו ב 2018, והריץ ראן מבריק בוירג’ין, יוטה, שם מתקיים האירוע. זו הפעם השלישית שהוא מנצח, בנקודה אחת בלבד מעל לקנדי השני ברט רידר (Brett Rheeder) שפספס הזדמנות לנצחון רצוף משנה שעברה. 

רדבול

האמריקאי קארסון סטורץ’ (Carson Storch) סימן את הטריטוריה מוקדם עם ציון משובח של 85.66, ומנצח הרד בול ג’וי רייד של 2019 אמיל ג’והנסון משבדיה גם הרשים עם 79 נקודות. אבל סמנוק היה בזון שלו ומנצח 2008 ו 2016 שלף ראן מבריק שהוציא 92.33 נקודות מהשופטים, כולל 360 נגדי וסלטה אחורה. 

הבריטי ברנדן פיירקלוף (Brendan Fairclough) היה המועמד המוביל ב 2018 והוא עמד בצפיות גם השנה עם ראן טכני ו 87.66 נקודות שהציג סלטה מבריקה אחורה מעל קניון. 

רד בול

בשורה תחתונה- היו קפיצות, היה קהל שנדהם מהביצועים והסיכונים שהוצגו שם, ויש מלא תמונות טירוף מגניבות עם לוגו רדבול משולב בהן… אז למי אכפת כל הניקודים האלה?