מסלול הטור דה פראנס לשנת 2023 נחשף היום בטקס חגיגי. הפאנל מגיש ניתוח מהיר של הצפוי כדי שתוכלו למהר ולהזמין מקומות במלונות לאורך המסלול. אז מה צפוי במרוץ האופניים הגדול בתבל? 

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

דרום צרפת במוקד והכרעה בהרי האלפים

מסלול המרוץ של מהדורה מספר 110 של הטור דה פראנס “Tour De France” נחשפה לפני שעות אחדות בטקס מרשים בו נכחו כוכבי הענף. 21 שלבים, 3404 ק”מ, 8 שלבים הרריים ו 4 סיומי פסגות. אין בלוח השנה תחרות חשובה מזו בענף האופניים. הפרשנים ימשיכו לטעון שהרוכבים עושים את המרוץ, אבל הבמה חשובה לא פחות. הפעם בתפריט זינוק מחבל הבאסקים שבספרד, שם קהל האוהדים חם במיוחד ויספק פתיחה מרגשת למרוץ. 

משם תמשיך הדבוקה לביקור בפירנאים כדי להשלים שבוע ראשון סוער. בניגוד לשנה שעברה, ידלג הטור על חלקה הצפוני של המדינה ולאחר הביקור במרכזה תשבור הדבוקה מזרחה לכיוון הרי האלפים, שם ימתינו הפסגות הגבוהות לטובי המטפסים בעולם. אין שינוי ביעד של שלב הסיום בפריז עם מאוץ יוקרתי בשדרות האליזה (שינוי זה אולי יקרה במהדורת 2024 בשל האולימפיאדה).

למי מהכוכבים מתאים המסלול

נראה כי הצרפתים ממשיכים לשנות את אופי המרוץ כדי להתאימו לרוכב הצרפתי הטוב ביותר. ב 2022 דויד גודו סיים רביעי ואיבד זמן רב בשלבים נגד השעון. מארגני המרוץ קיצצו את המרחק של הנג”ש הבודד ל 22 ק”מ בלבד וגם אותם יאלצו הרוכבים לבצע בשיפוע. רוכב צרפתי נעדר מדוכן המנצחים כבר 5 שנים, אז רומיין בארדה סיים שלישי. לניצחון בדרוג הכללי, האומה הצרפתית ממתינה מאז 1985 אז ניצח בארנר הינו בפעם החמישית והאחרונה. ארבעת סיומי הפסגות, שפע הגבעות מסמנים שהטור הבא מיועד למטפסים וקלאסיקנים.

חדשות פחות מעודדות עבור מארק קאבנדיש מאיץ העל שינסה למצוא קבוצה שתציב אותו על קו הזינוק ביולי על מנת לשבור את שיא הניצחונות בשלבים (35) שאותו הוא חולק כרגע עם אדי מרקס. יונאס וינוגארד בוודאי מרוצה משלב 17 שיסתיים בקורשבל כשבדרך יחלפו הרוכבים בפסגת לה לוז בגובה 2300 מטר. המסלול פחות מלהיב עבור רוכב השנה ואלוף העולם רמקו אוונפול שכנראה יבחר לזנק לגי’רו. שם האיטלקים סידרו לו שפע של ק”מ נגד השעון בהם הוא בדרך כלל לוקח זמן למתמודדים בדרוג הכללי. 

טור דה פרנס

יונאס וינוגארד מנצח אשתקד את שלב 11 וממשיך לניצחון, השנה האלפים בשבוע השלישי צילום: צ’רלי לופז, A.S.O

הקבוצה הישראלית בסימן שאלה לגבי השתתפות בטור דה פראנס

סיום עונת 2022 היה עגום עבור הקבוצה הישראלית והיא מוקמה במקום האחרון מבין קבוצות הסבב העולמי. איגוד האופניים העולמי צפוי להודיע שהקבוצה תרד לדרג המשנה בעונה הבאה. אם אכן תרד הקבוצה דרג, הכרטיס המובטח להשתתפות בטור ילקח ממנה והיא תאלץ להמתין להזמנה מיוחדת מהמארגנים. המאבק נגד ירידת הדרג, המשמעויות מבחינת נותני חסות, הזמנות למרוצים והחתמת מאמנים ורוכבים בכירים נמצאים כרגע בנקודה קריטית להמשך. נאלץ להמתין בסבלנות להתפתחויות נוספות בכל הקשור לעתידה של קבוצת ישראל פרמייר טק בעונה הבאה.

מאת: עמית נבון
צילומים: A.S.O
⬇️⬇️⬇️ אגב, שמת לב למלבנים האלה לשיתוף כתבות? אם אהבת את התוכן שלנו, התודה הכי גדולה עבורנו היא שיתוף שלהן לקבוצות הווטסאפ והפייסבוק שלך