ביום ראשון הקרוב יתקיים בפעם ה-106 המונומנט הבלגי טור פלנדרס Ronde van Vlaanderen”, או “הרונדה” בקיצור. זהו המרוץ הפותח את אירועי אפריל המשוגע במהלכו נערכים גם “פריז רובא” ו “ליאז’ בסטון ליאז”. הזמנו את מיטב פרשני ענף המרוצים להתארח בפאנל, לסקור את תחילת העונה ולשמוע מהם מי צפוי לנצח.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

טור פלנדרס זמני המרוץ

יום ראשון 3.4.22 זינוק 11:00, סיום משוער 18:30, שידור מהזינוק ביורוספורט. שידור רשת למי שאין יורוספורט יהיה פה

טור פלנדרס

מארק קאבנדיש מנצח שלב כבר בטור שפתח את העונה במדבריות דובאי, צילום: Sprint Cycling Agency

ניתוח ביצועי הקבוצות לקראת הקלאסיקות היוקרתיות

הסבב העולמי נפתח בסוף פברואר בטור האמירויות. טדאי פוגצ’ר המשיך להפגין את הביצועים מהעונה הקודמת בעזרתם ניצח את הטור דה פראנס. יאמבו ויסמה ביצעה רכש נהדר שמסייע לכוכב הקבוצה וואט ואן ארט לנצח בקלות כמעט מרגיזה במרוצים החד יומיים. המבחן שלהם מגיע ביום ראשון כאשר מתיו ואן דר פול חוזר לכושר וקוויקסטפ רוצה להשאיר פתיחת עונה נוראית ולשוב לקדמת הבמה במרוצי הבית.
בעזרת צוות הפרשנים: יאיר בן עמי, דני אסקרוב, אילן אולמן, איל פידל ניתחנו את מצב הקבוצות, הצבענו על מגמות במרוצים וסקרנו את הביצועים של הקבוצות המרכזיות עד עתה.  

טור פלנדרס

לאן מתקדמת קבוצת  “Israel-Premier Tech

הקבוצה בצבעי הכחול לבן שבהרכבה רוכבים טובי הרוכבים בישראל זכתה לניתוח מיוחד. לצד מספר ביצועים טובים של עומר גולדשטיין והרכש האוסטרלי סיימון קלארק סובלת הקבוצה ממכת פציעות ומחלות שמסכנים את מיקומה כקבוצת דרג העולמי. נדרש שם שידרוג מהותי ברמת הביצועים על מנת להשיג נקודות במרוצים שיעלו את הקבוצה חזרה מעל לקו האדום בטבלה.    

טור פלנדרס

טבלת הדירוג העולמי של הקבוצות על פי צבירת הניקוד,מקור UCI

המועמדים לניצחון בראשון

בניגוד אולי למילאן סאן רמו שבו רוכב מפתיע יכול לחמוק לניצחון, את “הרונדה” מנצח הרוכב החזק ביותר. רשימת המועמדים מורכבת מרוכבים שהציגו ביצועי על כבר בפתיחת העונה. בראשם היה אמור להיות הבלגי וואט ואן ארט אבל הוא כנראה חולה ולא צפוי לזנק. לעומת זאת מתיו ואן דר פול חזר בגדול והספיק לנצח מספר פעמים מאז מרוץ הבכורה במילאן סאן רמו שם סיים שלישי. ההולנדי מגיע בכושר מעולה ויהיה הרוכב המסומן ביותר. הצוות המסייע של ואן ארט ינסה לעלות רמה בהעדרו, טיש בנויט וכריסטוף לפורט יקבלו הזדמנות לעבור לעמדת הובלה. מועמד נוסף הוא טדאי פוגצ’ר שירכב את הרונדה בפעם הראשונה. למדנו מניסיון העבר ש”פוג” יכול לעשות ככל העולה על רוחו במרוצי האופניים ואחרי שבשנה שעברה ניצח שני מונומנטים, הקניבל הסלובני רוצה עוד. קאספר אסגרין יזנק כדי לנסות להגן על תוארו במדי קוויקסטפ. במרוצים האחרונים נראה כי הוא חוזר לכושר ויגיע מוכן מספיק כדי להיצמד למובילים ברגעי ההכרעה. אינאוס מגיעים בהרכב מעולה שיכול להפתיע עם ואן בארלה, טרנר ופידקוק שהראה ניצוצות של חזרה לכושר במרוץ אמצע השבוע.

מאת: עמית נבון
תמונות: נועה ארנון, Sprint Cycling Agency
פרשנים: יאיר בן עמי, דני אסקרוב, אילן אולמן, איל פידל