אם ה Ergon Sport הזה לא יוחלף מהר אני אתחיל לשנוא את הרכיבה, חשבתי לעצמי. היה זה אוכף כבד, רחב ורך מדי עבורי, והוא היווה את הטריגר למבחן Verse Elite של טרק…

האופניים שלי הגיעו במקור עם כסא לאופניים בשרני, איכותי, כזה שנראה ארגונומי של Ergon מדגם ספורט. הכל סבבה איתו חוץ מזה שהוא שוקל מלא (312 גרם) ולא מתאים לי בכלל. אז פניתי להצלה לטרק ישראל בבקשה לבחון אוכף חדש. רציתי לבחון את הAeolus Pro ברוחב 145 ומשקל לא חוקי של 170 גרם, אבל לא היה במלאי אז הסתפקתי בVerse Elite הזה במשקל של 240 גרם, בינתיים. 

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

כסא לאופניים – כמה צריך לשקול?

 • כסא אופניים כבד – שוקל מעל 300 גרם (ולכן יקרא בשם הלא מחמיא: “כיסא”, כמו בית כיסא למשל, או “נצמדים לכסאות”).
 • אוכף במשקל בינוני – שוקל בין 200-300 גרם. זה כבר סביר והגיוני ולכן יקרא אוכף. כמו נגיד “אוכפים לוהטים”.
 • אוכף במשקל נוצה – שוקל פחות מ200 גרם. הוא כל כך סקסי וקליל, ויעשה אותנו מהירים יותר, שאנחנו לא נוותר על המבחן שלו  בהמשך למבחן הזה. 
אוכף בונטרגר

240 גרם

עשיתי הכל כדי להפיק את המירב מהכיסא הקודם

לפני שאתם מגיעים למסקנה שאתם יושבים על כסא לאופניים שאינו מתאים לכם, מומלץ לבצע כמה פעולות בסיסיות לתקף זאת: 

 1. לבדוק שגובה האוכף נכון ואתם כמעט ומיישרים את הרגליים (אבל לא נועלים) כשהפדל הכי למטה
 2. לבדוק שהפילוס שלו נכון- החלק הקדמי צריך להיות אופקי לגמרי, והאחורי בהתאם לסוג האוכף יכול להיות מורם מעט. אבל, זה חצי חוק מאחר ובשילוב אוכפים מסוימים לעכוזים מסוימים הטיה של האף למטה, שכאילו לא אמורים לעשות, לפעמים דווקא עוזרת. נסו הכל.

בדוק שהמרחק של האוכף מהכידון אופטימלי – זה מאוד חשוב, שכן המרחק מהכידון קובע באיזה חלק יפגוש האוכף בעכוזכם. אם תזיזו אותו אחורה יותר, תפגשו בו בנקודה מעט צרה יותר ואם תזיזו קדימה תשבו על השזלונג האחורי. פה יתכן ותתקלו במגבלות המסילה ומוט האוכף: נגיד שאתם צריכים להזיזו אחורה, אז אם המסילה אינה ארוכה מספיק, או מוט האוכף שלכם אינו כולל הסטה אחורה, משהו יצטרך החלפה (בד”כ מוט האוכף כי המסילות די דומות ברוב המקרים).

אחרי שעשיתי את כל אלה הבנתי שישועה לא תצמח לי מה Ergon, וממילא, למה להתאמץ כשהמשקל הוא כזה? צריך להתקדם.

אצל בונטרגר הדברים עובדים אחרת: אתה נהנה ממדיניות החלפה ללא שאלות גם אם רכבת עליו, הזעת ופשוט החלטת שזה לא זה עד 30 יום לאחר הרכישה. ניתן להחזירו ולהחליפו בכל מוצר בונטרגר אחר באותו מחיר.

זה אלמנט חשוב במיוחד במוצרים ארגונומיים בהם ההתאמה היא סופר אישית.

 כסא לאופנייםבונטרגר Verse Elite 

 • מטרה: האוכף הפופולרי למגוון מטרות מקסימלי של טרק (כביש ושטח)
 • Cut Out – מבנה מפוצל (תעלה מרכזית עם “אוויר”)
 • הקשתה מתונה מאחור – מבנה שטוח יחסית כלפי החלק האחורי 
 • הקשתה מתונה במבט מלפנים – מבנה שטוח יחסית כלפי שני צדי האוכף (ימין ושמאל)
 • 4 מידות רוחב שונות  135/145/155/165 (במבחן: 135)
 • ריפוד InForm לקבלת מבנה האגן ומניעת לחץ
 • מסילות אסטונייט – תרכובת פלדה משולבת כרום, ניקל, נחושת וקרבון 
 • כולל תושבת נצנץ Blender (עבור ה Flare ואחרים של בונטרגר)
 • מחיר: 650 ש”ח, לעמוד המוצר באתר CTC
כיסא לאופניים

אוכף בונטרגר Verse Elite (צילומי יצרן)

ה Verse Elite ברכיבה

התחושה העיקרית שאני מרגיש עם האוכף הזה הוא “קיבוע”. האגן פשוט מקובע למקום ולא זז. העניין הזה של תזוזה יש לו מחיר של הפסד כח בפידול. 

אחד המשתנים העיקריים שיש לשקול הוא רמת ההקשתה של אוכפים, וזו היא פונקציה של התאמה ארגונומית אישית עבורכם. אני בד”כ נוטה להעדיף הקשתה די משמעותית, הן כלפי החלק האחורי והן השתפלות מעוגלת לצדדים דווקא משום שזה נותן לי קצת חופש תנועה שאני אוהב. 

פה יש לאמר שהאוכף של בונטרגר שטוח יחסית אם כי לא בצורה קיצונית. הגישה של אוכפים שטוחים מביאה לידי העדפה את אותו קיבוע של האגן. כאשר האוכף אינו משתפל שני חלקי האגן מקבלים לחץ שווה יחסית גם כשמורידים רגל למטה בפידול ואתם נעולים שם עם פחות תנועה. זה נותן פוקוס יעיל של הוצאת האנרגיה על הרגליים בלי אובדן וואטים על תנועות גוף מיותרות. 

אוכף אופניים

מסילות אסטונייט והתקן לנצנץ של בונטרגר – אלגנטי!

בהיבט המבט אחורה-קדימה- אוכפים בעלי התרוממות גבוהה מקלים מעט על בעלי גמישות נמוכה יחסית, וגם על אנשים שזזים כל הזמן וצריך לנעול אותם בנקודה הנכונה. אני אוהב את הגישה הזו ועבורי היא מתאימה. כאשר אין לי התרוממות מאחור אני נאלץ להפנות מעט את אף הכיסא כלפי מטה במקום פילוס חלקו הקדמי שזו צורת המתקון הנכונה יותר. בנוסף הייתי שמח לו היו לי עוד איזה שני ס”מ של מסילה לשחק עם המיקום. מוט האוכף שלי חסר הטיה לאחור לחלוטין, והייתי רוצה לבדוק מיקום קצת יותר אחורי של האוכף, אולם הגעתי לקצה המסילה.

הרוחב הצר מלפנים מאפשר לי לסבול טוב יותר את האוכף, והשסע גם הוא עוזר. עבורי אישית הוא מרגיש כמו משהו שעוד ניתן לעשות לו קצת אופטימיזציה אבל הוא סיפק קפיצת מדרגה מטורפת מהארגון, ומאפשר לי סוף סוף לרכוב בהנאה. 

בייקפאנל בטלגרם, לחצו פה לראות את זה! 

 

אהבתי: 

 • מניח אותך ליעילות בפידול
 • מבנה לא קיצוני שיתאים למקסימום אנשים
 • איכות גימור ברמה גבוהה מאוד וטיפוסית לטרק
 • התקן לנצנץ ה Flare

פחות אהבתי

 • משקל
 • אורך המסילות