מחוץ לביטולי האירועים של הקורונה מחכה עונת אופניים מסקרנת במיוחד. חמשת הקבוצות הגדולות של הפלוטון החתימו שמות חדשים, נפרדו מרוכבים ואפילו שינו זהות ומסורת, ועכשיו הן יוצאות לקרב על תואר הנכסף – הקבוצה הטובה ביותר של העונה. כתבה ראשונה של יהונתן דוויק בסדרת תוכן חדשה. מתחילים עם האימפריה: אינאוס.

אינאוס חוזרת לשליטה

לאורך ההיסטוריה, האימפריות המוכרות והחזקות שזכו לתהילת עולם הן אלו שידעו לחדש את עצמן לאחר כישלון כמו הפסד במערכה או מות המנהיג, ולהפוך לטובות יותר.

גם בעולם האופניים של ימינו ישנה אימפריה, וכמו האימפריות הקדומות, היא הגיעה ביום קיץ אחד לפרשת דרכים. היא איבדה את הרוכב שהוביל אותה במשך שנים לניצחונות, אימפרייה חדשה קמה במישורי הולנד והשפילה אותה לאורך השנה, והיא הפסידה את המערכה החשובה ביותר שלה, הטור דה פראנס. האיש העשיר בממלכה, ג’ים רקטליף, הבין כי זה הזמן לשפוך עוד כסף, הרבה כסף, כדי לחדש ולחזק את האימפרייה, והתוצאה היא קבוצת חלומות – אינאוס גרנדיירס 2021. 


אל תפסידו את התוכן: ערוץ BIKEPANEL בטלגרם!


ההחתמות החדשות של הבריטים הם שמות שכל אוהד אופניים מכיר, או יכיר מצויין בעתיד. ריצ’י פורט, אקס הקבוצה והרוכב השלישי על הפודיום בטור דה פראנס האחרון. אדם ייטס, המטפס האדיר והתאום של סיימון, עם רזומה מרשים במרוצי השבוע. דניאל מרטינז, הדבר הבא מיבשת אמריקה, הקולומבאני הצעיר שניצח בדופינה בעונה שעברה. לאורנס דה פלוס הבלגי הוא פועל צעיר ומבטיח במיוחד שמגיע מהיריבה יאמבו ויסמה, וילד הפלא טום פידקוק שהוא פשוט כוכב אופניים נדיר בכל פרופיל,  מהפריז-רובה וסייקלו קרוס ועד טיפוסים מפרכים באיטליה.

אינאוס

ריצ’י פורט עם הפינרלו דוגמה 12 של אינאוס

ההוצאה הכספית של אינאוס 

הם משלמים בעונה הבאה סכומים בלתי נתפסים במונחי אופניים. בעונה בה רוב קבוצות הוורלד טור רק שרדו את המשבר, אינאוס גרנדיירס בנתה קבוצה מלאה בכוכבי אופניים, קבוצה יקרה ומנקרת עיניים.

חשיפת משכורותיהם של 20 הרוכבים המרוויחים ביותר בענף האופניים נותנת אפשרות לראות את קצה הקרחון. 

  • גריינט תומאס הכוכב המקומי משתכר ב3.5 מיליון לעונה
  •  הקולומבאני הצעיר אגאן בארנל מרוויח 2.7 מיליון באדום.
  • ריצ’רד קאראפאס, אותו פיתתה אינאוס בזכות המזומנים, מרוויח 2.1 מיליון.
  • הפועל הנהדר מפולין מיכאל קוויאטובסקי מקבל כ2.7 מיליוני יורו בעונה.

באינאוס אומנם נפטרו העונה ממשכורתו של כריס פרום, אך יש לה לפחות שבעה רוכבים נוספים שלא מרוויחים פחות ממיליון יורו לעונה, ועוד המון רוכבים טובים שמנצלים את הכיס העמוק של רטקליף. השכר לרוכבים באינאוס עומד על למעלה מ30 מיליוני יורו בעונה. 

נכון, המשכורות של כל רוכבי אינאוס עולות כמו משכורת שנתית לשחקן NBA בכיר ואולי אף פחות, אבל ביחס לענף האופניים, יושבת אינאוס כמה רמות מעל יריבותיה, מה שנותן לה יתרון אדיר בחיזור אחרי השמות הגדולים.

עם כל העושר הזה מצפה לקברניטי אינאוס שנה לא פשוטה בכלל. מעבר להחתמות המעולות שהוזכרו למעלה, באינאוס כבר רוכבים כמה רוכבי על. אגאן בארנל, מנצח הצעיר של הטור דה פראנס ב 2019. גריינט תומאס מווילס, מנצח הטור ב 2018. ריצ’רד קראפאס מאקוודור שניצח את הג’ירו ב2019, ומנצח המהדורה האחרונה בג’ירו, תאו גגן הארט הבריטי המוכשר. אסור לשכוח גם את פיליפו גאנה שפותח את 2021 עם חולצת אלוף העולם בנגד השעון, ואת רוהאן דניס שהתגלה בג’ירו האחרון כמטפס ענק בנוסף ליכולותיו הפנומנליות בנגד השעון. 

אז איך בוחרים מובילים מבין כמות מטורפת כזו של רוכבים ראויים, ביניהם ארבעה מנצחי גראנד טורס? זה נראה לא פחות ממשימה בלתי אפשרית כרגע. בשלושה גרנד טורים יש לאינאוס לפחות שבעה רוכבים שיכולים לנצח!

ממש עם מועד פרסום הכתבה אינאוס שמה את כל הקלפים על השולחן וחשפה את המובילים הרבים שלה לשלושת הגראנד טורים:

  • ג’ירו ד’איטליה: אגן ברנאל יגיע לראשונה לאיטליה יחד עם פאבל סיבאקוב, דניאל מרטינז ופיליפו גאנה.
  • טור דה פראנס: גרניט תומאס, תאו גגן הארט, ריצ’ארד קראפאז, ריצ’י פורט, מיכאל קוויטובסקי, לאורנס דה פלוס, ג’ונתן קסטרווייחו, לוק ראוו, רוהאן דניס.
  • וואלטה א’אספנה: אדם ייטס, טום פידקוק.

צרות של עשירים

הסגל של אינאוס לטור דה פראנס נראה דמיוני לגמרי, עם שלושה מנצחי גראנד טורים, הרוכב השלישי על הפודיום של הטור האחרון והפועלים הטובים בעולם.

רוהאן דניס הוא דוגמא טובה למה שעלול לגבות העומס המטורף. האוסטרלי לבש את חולצת אלוף העולם בנגד השעון פעמיים, ומעולם לא הסתיר שהמטרה הבאה היא ניצחון בגראנד טור. הוא הגיע לאינאוס בתור פועל על, ואכן הצליח בצורה מרשימה במשימה שהוביל בהרים את תאו גגן הארט לניצחון בג’ירו 2020, עם יכולת טיפוס לא פחות טובה מהמנצח עצמו. בכל קבוצה אחרת דניס כבר מזמן היה מוכתר כמוביל לעונה הבאה, אך בסגל של אינאוס לטור 2021 הוא לעולם לא ייקבל הזדמנות אישית, והחלום המוצדק של דניס עלול להפוך אותו לכוכב ממורמר במוקדם או מאוחר.

בספורט אמוציונלי כמו אופניים, צרות של עשירים זה צרות, ואינאוס צפויה למצוא את עצמה מהר מאוד במלחמת הובלה פנימיות, בכל אחד מהגראנד טורים יש לה יותר ממוביל פוטנציאלי אחד. אימפריה חזקה הרבה יותר מידי? ימים יגידו, אך מה שבטוח הוא שמנהלי הקבוצה יהיו חייבים להתנהל בזהירות ובדייקנות לאורך העונה כדי לשמור המורל הגבוה של קבוצת העל שבנו.

 

הבעיה בחלוקת העושר בענף 

האימפרייה מבריטניה התחזקה והתרחבה. מדובר בקבוצה החזקה בעונת 2021, אחת החזקות בהיסטוריה של האופניים. ולנו, אוהדי הענף, אולי זה בכלל פוגע בהנאה? אי אפשר שלא להשתהות מהאיכות של אינאוס, מהשילוב הדמיוני כמעט שנוצר כאן, אך הפער של הקבוצה מיריבותיה יכול להפוך את התחרות לטובה פחות. הפער התקציבי של אינאוס מאפשר לה להיכנס למאבק על כל רוכב עם יותר מזומנים בכיס, כך שאפילו ווט ואן ארט, מוביל האימפרייה השכנה, יושב על הכוונת של הקבוצה.

בג’ירו ד’איטליה האחרון הקבוצה ניצחה לא פחות משבעה קטעים ולקחה את החולצה הורודה, במפגן חסר תקדים שהראה כמה גדול הפוטנציאל, כשיש סבא חביב ועשיר שיממן את העסק. אז נכון שאימפריות לפעמים מוסיפות עניין, אבל הגיוני שמהר מאוד נמצא את ענף האופניים מול מפלצת אדומה חסרת מעצורים, וזה כבר יהיה פחות כיף על המסך.

המצביא הותיק נחטף לארץ הקודש?

שלושה מחליפים נהדרים ימלאו את מקומו. אימפריה חדשה קראה תיגר? הפועלים הטובים בעולם ידאגו להשתיק את הצהובים. הפסד במערכה על הטור דה פראנס? רק המחשבה על הסגל של אינאוס לטור הבא, גורמת לרעד אצל היריבות.  האימפרייה המיתולוגית שבה, והתסריט היחיד שלה הוא לכבוש את אירופה.

הצטרפו לניוזלטר ואל תפספסו את כתבות ההמשך:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים