סינגל בית-רימון, נהנה מנופיו המדהימים של הגליל התחתון סמוך להר טורעאן (לא להתבלבל עם סינגל רימון ביער להב, בדרום). יצאנו להכיר אותו ולבדוק האם כדאי להעמיס את האופניים בכיוונו

החמצה מסוימת

התוואי המעולה של הסינגל החדש, לעומת פוטנציאל הרכיבה הטמון בו, טומן בחובו פער שלילי גדול- ומדוע? רוכבי שטח רבים נרתעים מרכיבה בשולי הכביש, ובסינגל הזה יש קטע של שני ק”מ בשול המוביל אל קיבוץ בית רימון (כביש מס’ 7850). מצער לדעת שקיים סינגל עם שלל הזדמנויות מדהימות למקסם אלמנטים של נוף וזרימה אשר בהשקעה נוספת של חשיבה – היה מצמצם את הכניסה לכביש של משתמשיו.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

יש גם תחושת החמצה מסוימת ממבט על המפה: אז תגלו את מיקומו בקרבת סינגל הושעיה (מדרום לו – ממש בצד השני של כביש 77) ולכן גם אל סינגל ריש לקיש – ולו היה פה איזה חיבור איכותי היינו מקבלים אופציה חדשה למסלול ארוך המתחבר למתחם הסינגלים הקיים. ניתן לעלות כמובן אל הכבישים ולהגיע מאחד לשני, או לחקור קצת יותר את מעברי השטח באזור. 

מיקום / כיוון

אפשר להיכנס לסינגל מחניון יערות טורעאן, לפני הכניסה הראשית ליישוב בית רימון, או לחילופין, להתחיל בחניה של מגדל התצפית בראש הר טורעאן, שם יש מגרש חניה רחב ידיים עם פינות ישיבה. כדאי לדעת כי ההתחלה ממגדל התצפית תיצור חוסר איזון במסלול, שכן בחצי המרחק תרכבו רק בירידה, ובחצי השני רק בעליה. 

אופי המסלול

הסינגל זורם מאוד, ללא אלמנטים טכניים, וניתן להגיע למהירויות גבוהות בקטעים של הירידות הארוכות. מדי פעם יש סוויצ’בק עם עליה שמקפיצה את הדופק, אבל זו הזדמנות נפלאה עבורנו, להרים את העיניים אל הנוף המרשים כל כך. אורך הסינגל 18 ק”מ, עם 390 מטר טיפוס מצטבר.

כל סינגל חדש שנולד מביא עימו ברכה לרוכבים המחפשים גיוון במסלולים. סינגל שנמצא ליד קיבוץ קטן ופחות מוכר, כמו בית רימון, תורם תרומה כפולה לתושבים וגם לרוכבים. במקרה שלנו הסינגל יוכל לקדם תיירות בבקעת בית נטופה וביער טורעאן. 

המסלול עובר דרך מגדל תצפית בראש הר טורעאן. מפסגת הרכס נשקף נוף מרהיב ביופיו,מקום נחמד לעשות הפסקה עם קפה בשטח. ניתן להשקיף עד החרמון. במקום יש שולחנות קק”ל מוצלים לפקניקים.

הסינגל הזה מאפשר רכיבה של 18 ק”מ עם אופציה לקיצור הלולאה בק”מ ה-12, כך שסה”כ הלולאה הקצרה תהיה 13 ק”מ של רכיבה. לצערנו, גם במתכונת המקוצרת, נצטרך לרכב קטע על שולי הכביש, הפעם בירידה מהירה.

להורדת הקובץ לחצו

סינגל בית רימון – השילוט

יש להחמיא לאחראים על השילוט, ולחלוק שבחים על עבודה מצויינת, בכל הנוגע לאיכות וכמות השילוט. יש לא מעט שלטים לאורך המסלול הזה, חלקם מוברגים על גזעי עץ, חלקם מוברגים לסלעים שטוחים על הקרקע: הסימון ברור, ואפשר אפילו להסתדר ללא קובץ ניווט.

חלק ניכר מהרכיבה בעליה הוא לצד דרך 4*4 שעוברת לאורך צלע ההר. הסינגל עצמו נמתח במקביל לדרך ה 4*4 ובהתחלה ניראה ממש ככפילות, שאינה מובנת. בהמשך הדיווש, מתגלה ערך רב לתוואי הסינגל: כיון שהסינגל עובר ממש על קצה מדף הסלע, הרכיבה בו מזכה אותנו בנוף המשכר, מה שלא ניתן לראות מדרך ה 4*4.

חווית הרכיבה והכיף

הסינגל מיוחד וחוויתי מאוד, ולו רק בזכות הנוף המדהים והמהירות שבה אפשר לטוס בירידות. אבל ביננו.. מה עוד מבקש לעצמו רוכב ממוצע בשבת בבוקר?

יתרונות

  • ערך נופי גבוה, תצפית נוף נפלאה לאורך כל המסלול
  • סינגל קהילתי עבור קבוץ בית רימון וכפר טורעאן
  • מסלול מתאים לרוכבים בסינגלים שמחפשים דרגת טכנית קלה
  • יש מספיק טיפוס מצטבר שמצדיק הגעה אל המסלול

סינגל בית רימוןחסרונות

  • לולאה אליפטית של הלוך-חזור, חצי ירידה וחצי עליה
  • חצי מסלול בדרך של 4*4, וחלקו אפילו בשולי הכביש
  • אם אתם רוכבים מתקדמים יחסר לכם הפאן הטכני
  • אי בודד: נדרש חיבור רכוב בשטח לסינגל הושעיה ומתחם ריש לקיש ואלון הגליל מדרום

סינגל בית רימון

סינגל בית רימון – שורה תחתונה

הדעות כלפי הסינגל מעט חלוקות כי מעבר לרומנטיקה של הנוף מדהים, אין אלמנטים טכניים מיוחדים, אבל יש זרימה יוצאת דופן. עבור אלה שנמנעים מרכיבות בכביש, הסינגל עלול להיות אכזבה בסיום. טיפ שלנו אליכם: הגיעו לשם ביום עם ראות טובה, ללא אובך או ערפל, ותהנו מאוד.

להורדת קובץ הניווט

 

מאת: עפרה מאיר לוי – קפה בשטח
צילום: אילה ברנסון, רעות מרדכי, טובי וייס

הכותבת עפרה מאיר-לוי, מנהלת מועדון הרכיבה ‘קפה בשטח’, המפעיל קבוצות רכיבה וטיולים רכובים בכל הארץ.

לחצו פה לקבל את ערוץ BIKEPANEL בטלגרם!