המשולש הקדוש בקסדות נג”ש – אוירודינמיות, אוורור, ולוק מהיר! קיבלתי את ההזדמנות לבחון ה Lazer Bullet, והסקסית לא אכזבה. רק פרט אחד יכול היה להיות הרבה יותר טוב בקסדה הזו.

מאת: ורדי בכור
צילום: גיאחה

Lazer Bullet

דברי היצרן: קסדת כביש אווירו דינמית עם מראה מינימליסטי, המספקת תשובה לדילמה בין הבחירה באווירודינמיות לבין אוורור. היא בעלת משקל קל ומבטיחה זרימת אוויר עם מינימום חיכוך ומקסימום אוורור בעזרת פנל קדמי הניתן להזזה, בשל כך מתאימה למזג אוויר חם ולרכיבות טיפות ארוכות.

  • חברה: Lazer
  • דגם: Lazer Bullet
  • משקל: 358 במדידה שלנו
  • מחיר:1099 ש”ח
  • משווק: דאא

lazer bullet

עיצוב וסקסאפיל – אחת היפות ביותר!

בעיניי זו אחת הקסדות האירודינמיות הכי יפות שראיתי. לא רובוטית מידי, לא עגולה מידי, ולא מוזרה מידי.

הקסדה בנויה כמקשה אחת וחפה ממניירות נג”ש. בקליפה החיצונית ניתן לראות את הפיצ’ר הייחודי שלה: פנל לפתח האוורור העליון שבהזזה ניתן לפתוח אותו. נפער פתח בחזית הקסדה ואפשר לבחור האם להשאיר אותו סגור או פתוח, ואז נהנים משילוב הצבע הנוסף המבצבץ מתחת לפתחים בתוספת לאווירודינמיות. אהבתי את המראה הנקי והמפוסל שלה, תוספת הפסים הצבעונים בצדדים יחד עם פתחי האוורור מבליטים את חלוקת הפרופורציות שלה ומוסיפים לנראות הצרה שלה.

לייזר בולט

החלק האחורי העליון קטום בצורת זנב מפוסל וחתוך באופן שממשיך את הקו הצר והנקי וגם מסייע לאותה אווירודינמיות מובטחת. ואילו בחלק האחורי התחתון, מנגנון ההידוק ע”י חוגה עם כיסוי כסוף, ונראות כמעט כמו של קסדת כביש רגילה.

קסדה

הדוגמאות המוצעות הן שילוב של צבע שחור וצבע. לבחירתכם שחור מלא, לבן מלא, טורקיז מלא ולחלופין שחור עם צהוב או שחור לבן אדום. לטעמי נותן מענה לכל הסגנונות הלבוש, וצבעי האופנים ואחרי הכל הנראות היא חלק חשוב, אם לא הכי, בבחירה שלנו לציוד בכלל ולקסדה בפרט.

Bullet

משקל

משקל הקסדה המצוין באתר היצרן הוא 315 גרם למידה סמול, הייתי צריכה לבדוק ברשת משקל של קסדות אחרות כדי שאוכל להבין האם זה נחשב כבד או קל כיוון של הראש, כי לא הרגשתי אותה על ראשי. בבדיקה שלנו התגלה שמשקלה הוא 358 גרם למידה מדיום – שזה יותר כבד מהקסדה הקודמת שנבחנה פה של HJC.

Lazer

אם נשווה לקסדות אווירודינמיות נוספות שבדקנו בבייקפאנל נגלה יחסי משקל ומחיר עדיפים: הזירו RH+ נראית פחות טוב מהלייזר אבל שקלה 272 גרם ותומחרה ב 895 גרם. ה Rudy Project Boost 01 שוקלת 270 גרם ועולה מחיר דומה: 1100 ש”ח.

התאמה ומידות

החלק הפנימי של הקסדה מרופד היטב. שלוש רפידות מופרדות לאורך הקסדה ופס אחד שעוטף את היקף הראש. הן לא רפידות עבות מידי ומעיקות, ומצד שני מספקות יציבות נאותה של הקסדה וגורמות לחוסר תזוזה בזמן הרכיבה. למעשה די מהר ויתרתי על סרט הראש בו אני משתמשת בד”כ ברכיבות למניעת זליגת זיעה לכיוון המצח והעיניים וכאן הודות למערכת האוורור שאכתוב עלי בהמשך והרפידות, פשוט לא היה בה צורך.

הקסדה מגיעה בשני גדלים, SMALL להיקף ראש 52-56 ס”מ ו MEDIUM להיקף ראש 56-59 ס”מ.

רצועות הקסדה די רגילות, הבד שלהם נעים ולא משפשף. הן לא עבות מידי או דקות מידי וקל להתאים את הקסדה בקלות לראש.

מצאתי שיש מקום להוסיף גומייה או תפס נוסף שיתנו מענה ליתרת הרצועה לאחר ההתאמה, כרגע יש גומייה אחת ולבעלי פנים צרות יותר, תישאר יתרה שפשוט מתנופפת לה.

לייזר

לשמחת כל מי שמכיר את לייזר- בקסדה הזו היא נפרדה לשלום ממנגנון ההידוק הגרוע שאפיין אותה עד היום ובו החוגה היתה בגג הקסדה – במן כפתור מוזר שקשה למצוא אותו. לפעמים השיטה המקובלת והרגילה פשוט טובה יותר – ולא צריך להתחכם. זה מה שהם עשו פה, ומנגנון ההידוק ע”י חוגה – בעורף כמקובל ברוב הקסדות, נוח מאוד והוא אוסף את הקסדה ואת כל קשת ההתאמה הפנימית בתזמון טוב של שני הצדדים ולא נתקע. היה לי קל לשחק עם ההתאמה קלות גם בזמן הרכיבה.

בולט

פיצ’רים מיוחדים

כפי שכבר ציינתי, הקסדה הזו נוצרה כדי לתת מענה לבעיה הגדולה בקסדות הנג”ש: איוורור מול אוירודינמיות. חברת LAZER פיתחה פיצ’ר נפלא בעיניי- אותו הפנל שיושב בחזית הקסדה שניתן להזזה די בקלות כלפי מעלה. בעת הפתיחה נפתח פתח מלבני בחזית הקסדה המאפשר זרימת אוויר לתוך הקסדה. בגלל הצורה המיוחדת של הקסדה, האוויר יוצא בקלות וקיימת תחלופת אוויר נהדרת. עם זאת, אני מציעה לא לשחק עם הפנל במהלך הרכיבה כיוון הוא טיפה נוקשה ואולי אפילו טוב שכך, במידה ויהיה משוחרר יותר, לדעתי, בקלות עם זמן שימוש יכול לאבד ולהתפרק. לכן תכננו את מנח הפנל עפ”י תוואי הרכיבה מראש ועל פי תנאי מזג האוויר או פשוט תעצרו רגע.

יש אפשרות לפיצ’ר נוסף, אותו ניתן להרכיב בחלק האחורי של הקסדה: חיישן ה Lifebeam בכדי לקבל קריאת דופק, אך כיום עם כל השעונים ומחשבי הרכיבה לדעתי אין בו צורך. ועבור קבלת מיקום אופטימלי למיקום הקסדה בצורה האופטימלית על הראש.

 

לסיכום

קסדות הנג”ש בעבר היו מוזרות מידי לטעמי, רובוטיות מידי, בצורה של טיפה שלטעמי נראות פחות טוב. לידן ז’אנר קסדות רכיבת הכביש האווירודינמיות מתאימות יותר למגוון גדול של רכיבות, וגם לטריאתלון. ה Bullet היא קסדה לרכיבת כביש ואינה מוגדרת כקסדת נג”ש אבל היא תוכננה להיות מהירה- והיא נותנת מענה לאלו המעוניינים בלוק מגניב אך לא מוזר לצד היתרונות האוירודינמיים של קסדת נג”ש. בצד החסרונות נמנה את המשקל הכבד שלה ואת המחיר הגבוה. מעבר לכך היא לא רעה מבחינת אוורור- בטוח ביחס לקסדת נג”ש, והיא נוחה מאוד על הראש.

 

מאת: ורדי בכור
צילום: גיאחה

אולי תתעניינו גם במבחני קסדות אווירודינמיות נוספות:

HJC FURION – קסדה אווירודינמית חדשה ומומלצת במבחן

מבחן קסדה אווירודינמית: ZERO RH+ מדגם Z ALPHA

מבחן ל BOOST – הקסדה האווירודינמית החדשה של RUDY PROJECT

מבחן קסדת רכיבה חדשה מ BOLLE – מודולרית ומקורית

 


הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים