האביב שבפתח מבשר לרוכבי האופניים שהגיע הזמן לחזור ללבוש קצר ולהנות מהפריחה שבחוץ. עבור חובבי מרוצי הכביש ההתרגשות מגיעה לשיא ראשון כבר בשבת הקרובה עם המונומנט “מילאנו – סן רמו”. מי ידהר במורד הפוג’יו אחרי כמעט 300 ק”מ כדי להיכנס להיסטוריה? כל הפרטים בכתבה 

מילאן סן רמו: La Classicissima di primavera

בהתאם למסורת האיטלקית, יום שבת הוא היום המועדף לחגיגות האופניים. בשבת הקרובה תצא המהדורה ה 115 של “הקלאסיקה של האביב” בנופי צפון איטליה. המונומנט הראשון הוא גם המרוץ הארוך ביותר מבין חמשת המונומנטים שגם לאחר קיצוץ מרחק קטן, יגמעו הרוכבים יותר מ 288 ק”מ. מפאתי העיר מילאנו בירת חבל לומברדיה בכיוון דרום מערב לעבר העיר סן רמו לחופי הים התיכון.

אשתקד ניצח מתיו ואן דר פול 

משם המשיך לניצחון גם בפריז-רובא ובאליפות העולם. הוא יתייצב על קו הזינוק בחולצת הקשת כדי לנסות להכנס למועדון היוקרתי של אלופי עולם מכהנים שניצחו את המרוץ. רק 4 רוכבים בהיסטוריה עשו זאת לפניו ואין בכלל ספק שאם הפריק ההולנדי בכושר יש לו את הרגליים לעשות זאת. בפברואר הוא הוסיף תואר אלוף עולם שישי בסייקלוקרוס, מאז בילה במחנות אימונים וטרם התחרה. ברשימת המועמדים הבכירים לצידו נמצא טדאי פוגאצ’ר “פוג” שעל פי פתיחת העונה בכושר מפחיד אחרי ניצחון היסטורי בסטראדה ביאנקה שם יצא לסולו של 80 ק”מ. בדומה ליריבו גם הוא ניצח אשתקד בשני מונומנטים ומאד רוצה להוסיף את “מילאנו – סאן רמו” לאוסף.

אין עוד סיום נפיץ ודרמטי כזה 

את מרבית המרחק בשבת צפויה הדבוקה לרכוב די בנחת עד למרגלות צמד הגבעות המפורסמות. הצ’יפרסה כ-30 ק”מ לסיום ולאחריה הפוג’יו. כולם יודעים ששם המהלכים המכריעים את ההתמודדות והקבוצות מנסות לחפש נקודות יתרון למוביל שלהם. 

אחרי הפוג’יו מצטרפים לווצאפ של בייקפאנל:
בייקפאנל ווטסאפ

הקסם של מילאן סן-רמו נובע מהעובדה שהמתכון לניצחון משתנה ומנצל יכולות שונות של רוכבים. בשנים האחרונות ראינו מנצחים שתקפו על הפוג’יו ונותרו לבד, כאלה שהמתינו למורד וביצעו גלישה מטורפת או מנצחים מתוך דבוקת שורדים דלילה. בכל תסריט הקבוצות יודעות שמיקום הרוכב המוביל בקדמת הדבוקה בכניסה לצ’יפרסה ולאחר מכן בכניסה לפוג’יו, תנאי הכרחי לניצחון. המאבקים שם מספקים לצופים את מיטב הדרמה שיש למרוצי האופניים להציע. חשוב לזכור מאוץ לסיום אחרי 200 ק”מ לא דומה למאוץ אחרי 300 ק”מ והעבר הוכיח כי יש לצפות להפתעות.

מילאן סן רמו

פרופיל המרוץ מתוך האתר הרשמי

מי יחזיק עם פוג על הפוג’יו

תוואי הסיום מגביל את היכולת להתקפה מרחוק ומקשה על ביצוע מהלכים מורכבים. למועמדים יש כדור אחד במחסנית שאיתו הם צריכים לפגוע, אין הזדמנות שניה. פוג יודע שעל מנת לנצח, בסיום העליה על הפוג’יו הוא צריך להשאר לבד. משם ימשיך לגלישה בדד אל ההיסטוריה ולראש כותרות העיתונים שיכללו שילובים יצירתיים של POG ו POGGIO. כדי לעשות זאת הפועלים שלו חייבים להגיע לעמדה הקדמית כבר על הצ’יפרסה, לפוצץ את המרוץ ולהתיש את היריבים. אם לא יצליחו במשימה, הם יעניקו טרמפ במחלקת העסקים למאיצים כמו פיליפסון ואן דר פול, ופדרסון כדי לחגוג להם על הראש.

אם הבכירים יביטו אחד על השני, צריך לקחת בחשבון גם הפתעה. גולשי המורדות הטובים ביותר בעולם כמו תום פידקוק ומתאי מוהוריץ’ ישמחו לקבל שבריר של חופש בירידות מהפוג’יו ולברוח כשהם יודעים שגם ניסיון מרדף אחריהם דינו להיכשל ומפגש איתם יתאפשר רק במקלחת.

קבוצת ישראל פרמייר טק IPT 

יובילו קורבין סטרונג שפתח את העונה לא רע וכריסטס ניילנדס שניהם ינסו להיצמד לבני האלים ולהפתיע. שבעה מנצחי עבר יתייצבו על קו הזינוק ואן דר פול, מוהוריץ, סטויבן, אלאפיליפ, קוויטקובסקי, דאמר וכריסטוף.

מילאן סן רמו

פוג רוצה ניצחון במונומנט רביעי, צילום: אאורלין ואלה ASO

מילאן סן רמו – כיצד ניתן לצפות במרוץ?

יורוספורט משדרים את המרוץ מהזינוק בערוצי הטלוויזיה יורוספורט 1 או יורוספורט 2 וכן באפליקציה הייעודית שלהם בתשלום. ישנם כמובן גם אתרי אינטרנט המאפשרים צפיה חינמית, המוביל בינהם הוא Tiz cycling, שמשדר את רוב מרוצי האופניים על הגלובוס. היתרון הגדול של האפליקציות בתשלום הוא האפשרות לצפות ללא פרסומות ואפשרות הצפייה ב VOD למי שהחמיץ את השידור. אנחנו ממליצים להצטרף לשידור החי בשעה 16:00 לקראת ההגעה לסן רמו.

שידור רשת למי שאין יורספורט יהיה פה

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

מאת: עמית נבון

צילום: אאורלין ואלה א.ס.או, ספרינט סיקלינג IPT.

אם אהבת את התוכן שלנו, שתף אותו לקבוצות הווטסאפ והפייסבוק שלך – הנה פה במלבנים האלה: