מצמן כרכור נבחרה להיות מרכז שירות נוסף של שימנו ברשת המתרחבת של 5 מרכזי שירות הפרוסים ברחבי הארץ (לרשימת המרכזים לחצו כאן). מרכזי השירות המקומיים של שימנו הם חלק מרשת מרכזי שירות האירופאית של שימנו שנועדו בשיתוף פעולה עם חנויות נבחרות, להעניק לרוכבים, חוויה של שירות, טיפול באחריות ידע טכני ומקצוענות בכל מה שקשור מוצרי שימנו. 

הודעה לעתונות מאת: דאא ספורט וטכנולוגיה
צילם: איל פריד

כשמדובר במכונאות אופניים אין צורך להרחיב את הדיבור על מצמן כרכור. במשך שנים בנתה לעצמה החנות מוניטין רב כחנות שבה השירות והמכונאות הוא הנדבך המרכזי באופן של החנות. במובן זה מצמן כרכור היתה בין החנויות הראשונות, בהובלתו של ניר הירש הבעלים ומנהל החנות, להבין את השינויים שחלו בשוק האופניים ואת המקום המרכזי אם לא המכריע שהשירות והמכונאות תופסים בהוויה ובקיום של החנות. עוד לפני שהפכה למרכז שירות של שימנו, שימשה מצמן כרכור מרכז שירות של גלגלי dt כמו גם מרכז תמיכה ארצי של כל רשת מצמן שנותן תמיכה טכנית לכל חנויות הרשת.

כל זה לא היה קורה ללא נבחרת ״המכונאים הכוכבים״ All Star  שהתאספה במצמן כרכור. אור גולן, מכונאי בחסד עליון, שחי, נושם, ואוכל שימנו כשהשמועה אומרת שגם הזרימה בעורקים שלו היא כחולה…, מאור בן טובים, מכונאי מדופלם ומוכשר וגם פריק שימנו אמיתי שמלווה באופן עקבי את התמיכה הטכנית של שימנו באפיק ישראל וכמובן יובל פרידמן, מנהל החנות, שדואג מלמעלה שכל הכשרון והיצירתיות הזאת יהפכו לחווית לקוח בלתי נשכחת. 

הבחירה במצמן כרכור כמרכז השירות החמישי של שימנו בישראל היא לפיכך לא יותר מטבעית: תודעת השירות הגבוהה, המקצוענות, הרמה הגבוהה של המכונאות, והחיבור החזק לשימנו מבטיחים כי מצמן כרכור תהפוך למרכז שירות מוביל ומוקד משיכה לכל רוכבי שימנו באזור.

להודעות על מרכזי השירות הנוספים: 


לחצו פה להצטרף לבייקפאנל בטלגרם: https://t.me/BIKEPANEL