ההולנדי מתיו ואן דר פול ממשיך עונה חלומית ומנצח את אליפות העולם שהתפתחה למרוץ הישרדות של הטובים ביותר. את דוכן המנצחים משלימים אגדות הרכיבה וואט ואן ארט וטדאי פוגאצ’ר. אלוף ישראל איתמר אינהורן לא סיים את המרוץ המפרך.

ה”פריק” ההולנדי מנצח את אליפות העולם אחרי שהצליח לברוח לסולו של מעל 20 ק”מ. מוקדם יותר העונה הוא ניצח את אליפות העולם בסייקלוקרוס והמשיך לניצחונות במונמנטים מילאן סאן-רמו ופריז-רובא. ההישג סוגר גם מעגל משפחתי עם אליפות העולם. הסבא ריימונד הגיע למקום השלישי, אבא אודרי היה סגן והערב מתיו משלים את הנוכחות המשפחתית על המדרגה הגבוהה ביותר.

בראיון בסיום האלוף הטרי הקפיד להזכיר את הנקמה הקטנה אחרי הדרמה באליפות העולם אשתקד. גם אז הוא היה מועמד לניצחון, אך נקלע לעימות עם ילדות אוסטרליות שדפקו על דלת חדרו במלון, בילה את הלילה במעצר ולא הצליח להתרכז בתחרות למחרת.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

מרוץ בדרגת הקושי הגבוהה ביותר

עד שהגיעו הרוכבים להקפות בגלזגו, האירוע המשמעותי היה עצירה של המרוץ לדקות רבות עקב חסימה של הכביש בשל מחאה. מרגע ההגעה לגלזגו הגרזנים כבר ירדו ללא רחמים. המארגנים בחרו מסלול הכולל רצף טיפוסים קצרים ועשרות עיקולים. אלה הקשו על מרדף מסודר מתוך הדבוקה והפכו את התחרות לפרועה. בסקוטלנד כמו בסקוטלנד השמיים הבהירים התחלפו בגשם שוטף שגרם לריבוי תאונות. הבכירים הקפידו לשמור על מיקום בקדמת המרוץ, בעוד רוכבים רבים איבדו את דבוקת החוד ללא אפשרות לגשר חזרה. על הנושרים נמנה גם אלוף ישראל איתמר אינהורן. דרגת הקושי הייתה הגבוהה ביותר ואת קו הסיום היום הצליחו לחצות רק 51 רוכבים.

דוכן מנצחים של הטובים ביותר מתיו וואט ופוג, צילום: ספרינט סייקלינג 

התפתח מרוץ שמתאים לאלופי הסייקלוקרוס

העוצמה של הנבחרת הבלגית חייבה את מתיו לנסות לפצל את חבורת החוד מוקדם כדי לבודד את הכוכבים ולמנוע סיוע קבוצתי. ניסיון ראשון היה כ 70 ק”מ לסיום שלא עלה יפה. פוג בשלב זה כבר היה בלי קבוצה ונאלץ במשך זמן רב לסגור את כל ההתקפות בעצמו בלי יכולת לפספס אף מהלך. כשמתיו יצא הוא סגר, כשוואט יצא הוא סגר, כשרמקו יצא הוא סגר. פוג שוב הוכיח שיש לו יכולת על שלשמחתו הספיקה לדוכן המנצחים. אילו היה יכול להיעזר ברוג ומוהוריץ’ שנעדרו, הכושר היום היה מאפשר לו מאבק על חולצת קשת. 

וואט ומתיו מלכי הסייקלוקרוס המורגלים בתחרויות על מסלול רטוב מרובה פניות וקירות קצרים זיהו את ההזדמנות ופיצלו את חבורת החוד. כ 40 ק”מ לסיום רמקו נשר לאחור ונפרד מעשית מחולצת הקשת. בקדמת המרוץ שרדו רק רוכבי העל הכוכבים, ללא פועלים וטקטיקה קבוצתית.

הפטיש של מתיו ירד כ 25 ק”מ לסיום. “הפריק” המתין לעליה הארוכה ותקף בעוצמה עד שנותר לבד לגמרי בלי יכולת של אף אחד להחזיק את הגלגל. אפילו נפילה מיותרת שלו בסיבוב על כביש רטוב לא צמצמה את הפער. ההולנדי נשאר חזק והמשיך ללחוץ עד לקו הסיום. וואט הבטיח את המקום השני כשברח לפוג ופדרסון בקילומטר האחרון ובמאוץ הסיום פוג השאיר את פדרסון מאחור כדי להבטיח את המדרגה השלישית.

מתיו חוגג את אליפות העולם בכביש, צילום: ספרינט סייקלינג 

מתיו חוגג את אליפות העולם בכביש, צילום: ספרינט סייקלינג 

 

מתיו רוצה גם את אליפות העולם באופני הרים

אליפות העולם באופני הרים תערך בשבת הקרובה 12.8. למתיו יש 6 ימים לנוח ולעבור לאופניים עם הצמיגים הרחבים כדי לנסות להשיג תואר אלוף עולם שלישי בעונה אחת אחרי שיש לו כבר את הסייקלוקרוס והכביש. אם יצליח להגשים את התוכנית הוא ייאלץ לטוס לארה”ב ולהזמין את מסי, ג’ורדן וטום בריידי למשחק גולף על כל הקופה כדי לקבוע את זהות הגדול מכולם. 

https://twitter.com/UCI_cycling/status/1688235517584789504?s=20

מאת: עמית נבון
תמונות:  SPRINT CYCLING AGENCY