האם נצפו ספשלייזד אפיק 2023 חדשים בסוף השבוע האחרון? תמונות מתחרות Short-track שהתקיימה ב- Banyoles שבאנדורה נראו אופניים חדשים עם הסוואות על הבולם שמזכירות לנו את ההשקות של הסופרקליבר במתכונת הסוואות דומה.

האם ספשלייזד הכניסה את הבריין לבולם?

במבט מקרוב לא נראה שיש שלט למה שהוא כנראה בולם אחורי מתחת לכיסוי ההסוואה, וגם לא נראה לעין מנגנון הבריין הידוע של ספשלייזד. ה Brain הוא ״המוח״ המאפשר פתיחה אוט׳ במהמורות ומופיע כמיכל אנכי ליד ציר הגלגל האחורי. לא ברור אם יש מנגנון בריין חדש או האם הוא ישנו בכלל.

 כנסו לערוץ בייקפאנל ב Whatsapp:
בייקפאנל ווטסאפ

הרעיון של הבריין הוא שהוא יושב על תומכות השרשרת כמה שיותר קרוב לנאבה במיקום ש”מרגיש” את המכות שהגלגל חוטף ללא שיהוי. התמונות מתרכזות בבולם האחורי ואם רוצים לדעת חייבים לחפש מה קורה סמוך לנאבה. ספקולטיבית: או שהוא יורד מהפרק, או שזה פיתוח חדש שאיחד אותו עם הבולם עצמו, או שהוא עבר לנקודת החיבור המוסתרת של תומכות האוכף לבולם, או שמדובר בחיישן חדש אלקטרוני בכלל. 

מקדימה ניתן לראות את מזלג הסיד של רוקשוקס עם מדבקת הבריין המוכרת. מה עוד ניתן ללמוד עם האופניים? חיווט פנימי וכמובן כידון Roval חדש שהוא כידון וסטם בחתיכה אחת. האם זו רק הסנונית הראשונה מבית ספשילייזד ויגיעו גרסאות חדשות לאפיק ולאפיק איבו? נצטרך להמתין ולצפות.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ESMTB (@esmtb)

מבחינת משמעות – קשה לדעת עדיין

יש פה שני אפיקים שיכולים להתקדם מהנקודה הזו: אם הגיאומטריה יותר דומה להארדטייל אז טרק יוצאים מובילי שוק. אם זה בדיוק כמו האפיק הנוכחיים ודווקא הולך לכיוון יותר טווח בולמים או רק עדכון של הבריין מאחור- אז זו אבולוציה. יהיה מעניין לראות האם זו תנועה ענפית שמשדרת משהו מהותי: התזוזה באזור המרתון XCM וה XCO לכיוון 120 וזוויות ראש שהיו בעבר של אופני שבילים ממש, השאירה ואקום אצל חובבי סגנון הרכיבה התחרותי שמתחת. הארדטיילים היו מאז ומעולם והם תמיד היו מענה חשוב לסגנון רכיבה ומסלולים זורם ומהיר במיוחד. הם עונים לצורך של אנשים שרוצים משהו שמרגיש קצת כמו ריג’יד או אופני כביש מתחת לרגליים: כשנותנים מכת כוח היא נענית מייד וחזק. ספשלייזד נתנה לזה מענה בנעילה אוטומטית שנפתחת וטרק נתנה מענה במעין אבולוציה להארדטייל ויצירת סגמנט חדש עם 60-70 מ”מ מאחור, גיאומטריה קלאסית יותר ומענה למי שפעם היה בוחר בהארדטייל בסגנונו.

אם זה פשוט עידכון אבולוציוני של האפיק כל זה פחות דרמטי בהיבט של חלוקת סגמנטים ודמיון לסופרקליבר אלא דווקא מעיד על התקדמות יפה של ספשלייזד לבטל את התוספת של הבריין מאחור. יתכן שדווקא טרק היא זו שנגלה בהמשך שתצטרך לעדכן את הליין שלה עקב חור בליין עם מענה ל 120-אפיקיסטי תחרותי (היות וה 120 שלה זה אופני אול-ארואנד לסינגלים).

אמירת אגב לכבישונים: בעבר ספשלייזד הורידו את ה Venge ואנחנו לא נתפלא אם היא תתקפל בקרוב בפני השוק ותחזור להשיק דגם אווירודינמי. אבל אל תדאגו לספשלייזד- מותג חזק, טכנולוגי וחדשני והיא יודעת לייצר באזז על המוצרים החדשים שלה. בקרוב נדע.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

מאת: עדי פרומין, סייע: גיאחה

עניין אתכם? שתפו את הכתבה לחברים בכפתורים המלבניים האלה פה: