גראן פונדו ערבה כבר שנה שמינית הוא אירוע הכביש התחרותי הגדול בארץ, השנה בתאריך 7 במרץ,  אלפי רוכבי כביש יבואו אל הערבה התיכונה, עם מסלול חדש, מדויק ועתיר אטרקציות בן 130 ק"מ!

הודעה לעתונות: גראן פונדו ערבה
צילום: Sportphotography

7 במרץ- רשמו ביומן!

  • התאריך: 7 במרץ 2020
  • תתכוננו לרכיבה נוספת ב 6 במרץ – יום קודם הולכות להיות שם הפתעות ורכיבות!
  • שני מסלולים: קצר (54ק"מ) וארוך (130ק"מ).
  • גובה מצטבר: 1423 מ'.
  • האטרקציות במסלול: מעלה עקרבים המיתולוגי, דרך השלום בערבה, ומסלול גראבל ייחודי בלב המדבר.
  • מלכים חדשים מוכתרים: גם במעלה עקרבים, גם במקטע הגראבל!
לרישום לגראן פונדו ערבה

גראן פונדו ערבה

מרוץ כביש קשוח

130 ק"מ תחרות בתוואי משתנה ומגוון עם 1423 מ' מצטבר, זו אחת התחרויות הקשוחות והמעניינות שהיו בארץ בשנים האחרונות. זאת ועוד: בפעם הראשונה יש פה גראן פונדו דרומי שבו התחרות מסתיימת בנקודה שבה מסתיימת הרכיבה, שזה כמובן יתרון גדול.

מסורת של 8 שנים

הראל נחמני: "הגראן פונדו הוא מסורת שיצרה סטנדרט חדש בישראל של אירועי אופניים המשלבים בין רוכבים מקצועיים תחרותיים עם עממיים ברכיבת כביש ברמות שונות". ואכן זה מה שמאפיין את עולם הגראן פונדו גם בארץ וגם בעולם. מלפנים קבוצה של רוכבי העלית של ישראל והגילאים המתחרים במסגרת האיגוד, ומייד אחריהם כל שאר הרוכבים על אותו מסלול בדיוק. כולם מתמודדים עם 130 ק"מ מדבריים יפהפיים ומעלה עקרבים מיתולוגי ותלול אחד.

 

לופ מדברי נדיר

מדובר בחידוש משמעותי, חווייתי ושונה מאוד מכל אירוע כביש אחר בישראל. חידוש שמתכתב עם הטרנד הצומח ביותר באופניים היום לצד אופניים חשמליים. המסלול פותח לופ חדש, מיוחד, נטוש מאוד בלב המדבר ונדיר שרוכבים מכירים אותו. רבים נכנסו למכתש הגדול אבל מעט מאוד המשיכו דרומה בנקודה הזו. הכביש הזה מגיע למפעלי ים המלח ופונה שמאלה. יש שם קטע של דרך שהוא עפר כבוש כמעט כמו אספלט, של ק"מ וחצי, משתנה אחרי כן לכביש יפהפה שיורד לנחל צין, כולל ירידה תלולה מאוד לנחל, והוא אחד היפים שיש. כמעט אף אחד לא מכיר אותו, רק משאיות עוברות שם באמצע השבוע אבל באירוע הוא יהיה נטוש.

לרישום לגראן פונדו ערבה

מקטע הגראבל של נחל צין

בנחל צין יש מקטע גראבל של כ 8 ק"מ שמאז שהתחרות החלה לעבור בו הוא עובר שידרוג ושיפור, הוספת חומר ודחיסה, והוא יהווה מצע למדידה נפרדת של מלך ומלכת הגראבל. "זה מסלול מאוד מעניין וייחודי- היום בכל העולם ובמרוצים הגדולים ביותר, כולל בטור דה פראנס ובוואלטה מכניסים מקטעי גראבל לאירועי כביש" אומר הראל.

חוזרים דרך נחל צין עד לתחילת העליה של מעלה עקרבים, משם לעיר אובות, חציית כביש 90 וחזרה לזינוק דרך דרך השלום.

המיני פונדו

נכנס לדרך השלום לסיבוב של 54 ק"מ וחוזר מעין יהב ל 3 ק"מ קצרים על כביש 90. רכיבה מאוד יפה, עם הרבה פניות, במקביל לכביש הערבה הירדני.

לינה, כפר התחרות והערבה התיכונה

"האירוע מופק ביחד עם איגוד האופניים ומועצה אזורית ערבה (הערבה התיכונה)- מקום יפה ומתעורר בשנים האחרונות בתחום התיירות. גראן פונדו מצא פה שותף מצוין לשלוש השנים הקרובות- ובסביבה מצוינת. יש פה מספר יישובים שיש בהם הרבה מאוד מקומות לינה וצימרים ברמות מגוונות. חלק מהמסלול דומה לשנה שעברה, וחלקו חדש. האווירה באיזור הזה יותר רגועה, מפנקת, שקטה וגם יותר עממית.

במסגרת ההתפתחות של האזור, יש בו פסטיבל קולנוע, לא מעט אטרקציות לילדים, ומסעדות מצוינות. אתם בקלות יכולים לבנות סביב גרנד פונדו ערבה וויקאנד משפחתי שלם ומהנה מאוד. הנה כתבה על היכן אוכלים שם- בדקנו באתר אאוטפאנל:

נרשמים וסוגרים צימר כבר כעת

אל תחכו לרגע האחרון רק כדי לגלות שמקומות הלינה כבר נתפסו… הצטרפו כעת לאירוע והזמינו מקום בסביבה. הכיף והאירוע מתחילים כבר ביום שישי, ה 6 במרץ בצהריים עם הפתעות נוספות שנפרסם בהמשך.

לרישום לגראן פונדו ערבה